Kobiety Kaddafiego.

okładka

Kobiety Kaddafiego.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Porywane, gwałcone, upokarzane… Taki był los kobiet podporządkowanych przyjemności Kaddafiego. W swojej wstrząsającej książce Annick Cojean oddaje im głos.

W listopadzie 2011 roku Annick Cojean opublikowała w „Le Monde” artykuł, w którym opisała historię młodej kobiety uprowadzonej przez libijskiego przywódcę i wcielonej do jego „haremu”.

Soraya opowiedziała dziennikarce swoją poruszającą, pełną upokorzeń i cierpienia historię. Zauważona przez wodza jako piętnastolatka podczas szkolnej uroczystości, została porwana i wcielona do jego żeńskiej gwardii przybocznej, była przetrzymywana i przez wiele lat wykorzystywana. Ucieczka w przededniu rewolucji nie zwróciła jej jednak wolności – doświadczenie życia w twierdzy Bab al-Azizia u boku Kaddafiego złamało jej życie.

Soraya nie była jedyna. Podobny los spotkał setki libijskich kobiet.

Annick Cojean, chcąc dociec prawdy o ich losie, udała się do Trypolisu, by przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które ujawniło wstrząsające informacje dotyczące słynnych „Amazonek” oraz obnażyło ukrywane fakty z życia osobistego Kaddafiego. Autorka dotarła do najważniejszych osób z jego otoczenia i – przełamując tabu – pokazała prawdziwą twarz hołubionego przez Europę drapieżnego władcy oraz ponury los jego ofiar.

Porywane, gwałcone, upokarzane… Taki był los kobiet podporządkowanych przyjemności Kaddafiego. W swojej wstrząsającej książce Annick Cojean oddaje im głos.

„Elle”

To jeden z tych tekstów, które uderzają od pierwszej strony. Książka „Kobiety Kaddafiego” odsłania horror, jaki przeżyły tysiące libijskich kobiet.

„Vogue”

Szokujący dokument. Dla czytelników o mocnych nerwach. Jeśli sądzicie, że poznaliście już wszystkie tajemnice osobowości Kaddafiego – mylicie się. Ostatnie tabu zostało przełamane dopiero teraz.

„Le Figaro”

Książka francuskiej dziennikarki, Annick Cojean, to wstrząsające spojrzenie w psychikę „papy Mouammara” – jak miały się do niego zwracać jego ofiary.

„Sunday Times”

Reporterka „Le Monde”, Annick Cojean, przeprowadziła śledztwo w sprawie seksualnych niewolnic Mouammara Kaddafiego, człowieka, który chciał uchodzić za wschodniego feministę walczącego o „wyzwolenie kobiet narodów arabskich”. Szokująca książka Kobiety Kaddafiego dowodzi, że – wbrew wizerunkowi „sufrażysty w stroju Beduina” – pułkownik wykorzystywał seksualnie cały swój naród.

„Le Point”

Annick Cojean – francuska dziennikarka i pisarka. Związana z dziennikiem „Le Monde” i stacją France 5. Laureatka Nagrody Albert-Londres.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Duże Litery
 • Format:160x235 mm
 • Liczba stron:332
 • Oprawa:miękka
 • ISBN-13:9788379612994
 • Data wydania:29 listopad 2013
 • Numer katalogowy:235271

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2019 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2019 Prószyński Media Sp z o.o.