Uzbrojony ogród i inne historie.

okładka

Uzbrojony ogród i inne historie.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Był czas, kiedy wypruwano sobie flaki w imię Boga.
Był czas, kiedy Ludziom ukazała się droga do Raju.
Był czas, kiedy praca była zbrodnią.

Czasy zamętu i heroizmu, o których mowa, znalazły idealnego kronikarza, herolda na ich miarę. Ten wyjątkowy twórca, David B., przedstawia zbiór trzech opowieści ociekających krwią i przepełnionych szaleństwem.

Uzbrojony ogród, Zamaskowany Prorok i Zakochany bęben to fantastyczne i poetyckie nowele, w których mity, legendy oraz historia łączą się i przeplatają z ludzkimi słabościami i żądzami. Tu bębny mówią, żyją i zakochują się, świat bogów i świat ludzi mają płynne granice, zmarli powracają, by dręczyć żyjących, a gęsi wskazują drogę do gwiazd.

David B. zestawiając naiwną symbolikę dawnych rycin z szaleństwem Boscha czy Picassa uzyskuje niepowtarzalny efekt – udaje mu się stworzyć współczesne baśnie dla dorosłych, piękne i jednocześnie przepełnione cierpieniem.

O autorze:

David B. (właściwie Pierre-François Beauchard, ur. w 1959 r.) jest jednym z założycieli słynnego francuskiego wydawnictwa L'Association, które zrewolucjonizowało europejski komiks.

Choć skończył szkołę plastyczną w Paryżu, karierę na komiksowym rynku zaczynał w połowie lat 80. jako scenarzysta dla dużych wydawnictw (np. Glenat). Wkrótce jednak w pismach Chic, Okapi, A Suivre zaczęły pojawiać się rysowane przez niego krótkie historie. Prawdziwą wolność i możliwość rozwoju niezwykłego talentu dało mu natomiast własne wydawnictwo założone z innymi twórcami w 1990 r.

Pod jego szyldem opublikował swoje najlepsze komiksy - wiele z nich w cyklicznym magazynie L'Association pt. Lapin - w tym najsłynniejszy L'Ascension du Haut Mal (na anglojęzycznym rynku znany jako Epileptic). Ta tworzona przez siedem lat autobiograficzna historia o zmaganiach rodziny z epilepsją brata Davida B., zmieniła postrzeganie komiksu, a swemu twórcy przyniosła uznanie i liczne nagrody na całym świecie.

Jego styl i sposób tworzenia porównuje się do Jacques'a Tardiego czy Hugo Pratta, choć chyba najwłaściwsza jest opinia pewnego brytyjskiego krytyka sztuki: tak wyglądałyby komiksy Picassa, gdyby ten je rysował. We Francji z kolei nazywa się go Andre Bretonem komiksu.

David B. cały czas intensywnie tworzy. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt krótkich historii, albumów oraz scenariuszy dla innych rysowników.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Uzbrojony ogród i inne historie
 • Format:176x250 mm
 • Liczba stron:112
 • Oprawa:miękka ze skrzydełkami
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788360915370
 • Data wydania:1 grudzień 2009
 • Numer katalogowy:116453
Gildia-rewelacja!!

Jak zawsze perfekcyjnie.

Autor: Waldemar Nowakowski Data: 30.03.2011
jeden z moich ulubionych komiksów

niepokojący, tajemniczy i fascynujący. davib b. nie popada w płaski psychologizm, nie podaje "prawidłowej linii" interpretacji zostawiając czytelnika wobec nieprzebranej głębi.

Autor: Tomasz Niezgoda Data: 26.01.2016

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.