Blueberry - wyd. zbiorcze tom 2.

okładka

Blueberry - wyd. zbiorcze tom 2.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Dziki Zachód, XIX wiek - czasy pionierów, walk z Indianami, organizowania struktur państwowych, zwalczania przestępczości. Mityczna epoka USA, której bohaterami byli ludzie gwałtowni i niestroniący od przygód, lecz jednocześnie szlachetni i odważni. Tacy jak porucznik Mike S. Blueberry z fortu Navajo.

W drugim albumie zbiorczym przedstawiamy cztery tomy wydania oryginalnego: Żelazny koń, Stalowa pięść, Szlak Siuksów i Generał Żółta Głowa. Tworzą one całość, ukazującą epizody z burzliwego okresu walk pomiędzy kompaniami budującymi kolej transamerykańską oraz słynnych wojen białych z Siuksami i Czejenami w rejonie Gór Czarnych.

Seria o poruczniku Blueberrym to jeden z najsłynniejszych i najdłuższych europejskich komiksów westernowych o wielowątkowej fabule. Autorami opowieści są: nieżyjący już scenarzysta Jean-Michel Charlier oraz rysownik-legenda, Jean Giraud, w Polsce bardziej znany jako Moebius (Feralny Major, Świat Edeny).

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Plansze Europy, Plansze Europy, Blueberry
 • Format:215x290 mm
 • Liczba stron:192
 • Oprawa:twarda
 • Papier:kredowy
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788323736127
 • Data wydania:22 luty 2010
 • Numer katalogowy:121195

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

Dla mnie rewelacja

Szybka, dobrze opowiedziana historia (historie),dużo akcji no i rewelacyjny rysunek, a nazwisko rysownika mówi samo za siebie. Muszę pochwalić również sklep Gildii za szybką i super zapakowaną przesyłkę.

Autor: Dariusz Chmielewski Data: 01.03.2010
BLUEBERRY UP !!!

Moją przygodę z tą serią zacząłem dopiero podczas lektury tego integrala - znakomita fabuła, pędząca jak pociąg dominujący okładkę; postaci wyraziste; podłe, wyrachowane ... ale i ze skrupułami i wątpliwościami..Lektura wymaga czasu, lecz czas ten nie będzie należeć do straconych - do tej pozycji powróci się ponownie, gdyż jest sprawnie prowadzona a, kto wie, może jeszcze lepiej rozrysowana... lub może jedno i drugie...
Nie mam wątpliwości - to komiks typu "must to have"

Autor: KATON Data: 15.10.2015
Super!

Znakomity integral. Świetna historia.
Paczka zapakowana z perfekcją. Kolejny raz znakomita współpraca. POLECAM.

Autor: Mariusz Dudek Data: 16.10.2015
kolejny świetny tom

Dla mnie jeden z ciekaszych epizodów

Autor: Tęgospust Data: 09.08.2016
Komiks: 5. Wydanie: 4.

To wydanie zbiorcze czterech tomów Blueberry'ego obejmuje cykl przygód porucznika oddelegowanego z Fortu Navajo w celu prowadzenia negocjacji z Indianami, przez których tereny łowieckie ma przebiegać transkontynentalna linia kolejowa budowana przez kompanię Union Pacific. Żelazny koń na okładce zwiastuje szybkie tempo akcji i tak też jest w istocie - zwalnia ona na chwilę tylko w tomie "Szlak Siuksów". Zarówno pod względem scenariusza, jak i grafiki powyższy cykl jest już w pełni dojrzałą odsłoną tej arcyważnej dla europejskiego komiksu serii, którą każdy miłośnik komiksu znać powinien. Wydanie Egmontu jest staranne, poza brakiem dodatków nie ma się do czego przyczepić - kolory są dość żywe, ale nigdzie nie wydają się zbyt nasycone. Niektóre plansze są w dość chłodnej tonacji, ale trudno powiedzieć, czy nie było też tak w oryginale. Podsumowując - pozycja obowiązkowa.

Autor: Michał Jerzy Data: 21.03.2020

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher