Strefa Komiksu - 18 - MROK: Krwawe żniwo.

OSZCZĘDZASZ 12,00 ZŁ

okładka

Strefa Komiksu - 18 - MROK: Krwawe żniwo.

38% taniej

Pozostałe tytuły w promocji wiosennej

Inpost Paczkomaty 24/712,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx16,99 zł
Orlen paczka8,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność:24h

OPIS

Komiks ukaże się w kwietniu na Komiksową Warszawę. Do senariusza Roberta Zaręby narysowała go czwórka rysowników: Nikodem Cabała, Artur Chochowski, Zygmunt Similak i Tomasz Kleszcz.

Pierwsze plansze do komiksu Krwawe żniwo przygotował Nikodem Cabała jeszcze w 2004 roku. Pierwotnie miały one otwierać pierwszy album serii, pt.: Przebudzenie, ale w trakcie prac nieco został zmodyfikowany scenariusz i dwanaście narysowanych w full kolorze w formacie A3 plansz, zostało przesuniętych do drugiego albumu. Niestety, ze względów finansowych komiks w całości zostanie wydrukowany w czerni i bieli, ale poniżej prezentujemy je w wersji kolorowej.

Kiedy ukazała się pierwsza części "Mroku" w formie albumu, Nikodem Cabała był już mocno zaangażowany w dwa wyjątkowe na naszym rynku komiksowym projekty: Pomidorową do scenariusza Łukasza "Borufa" Borowieckiego (współtwórcy Toda Robota) oraz epopei science fiction Biocosmosis do scenariusza Edvina Wolińskiego (jedynej w historii polskiego komiksu serii komiksowej powstałej w Polsce, a przedrukowanej przez legendarny amerykański magazyn "Heavy Metal").

W zwiąku z nawałem obowiązków Nikodem nie był w stanie dalej rysować Mroku, więc razem zdecydowaliśmy, że najlepszym rysownikiem do kontynuacji tego projektu będzie radomski twórca, Artur Chochowski. Artur znany jest czytelnikom "Magazynu Fantastycznego" i "Strefy komiksu" z licznych, publikowanych na łamach tych pism ilustracji i shortów komiksowych, zebranych później w albumie autorskim: Artur Chochowski - Antologia.

Czytelnikom spoza "Strefy komiksu" Artur znany jest z kilku antologii: 11/11 = Niepodległość, Likwidator - Alternative 1, Likwidator - Sprzątanie Polski, a także ze Scen z życia murarza.

Artur rozpoczął pracę nad pierwszym epizodem drugiego albumu, którego fragment został opublikowany w "MF". Czytelnicy fantastyki zarówno komiks, jak i rysownika, przyjęli bardzo życzliwie, co zdawało się wróżyć rychłe zakończenie prac nad drugim albumem. Niestety; studia, praca magisterska, a w końcu praca zarobkowa pokrzyżowały te plany.

W komiksie Mrok - Krwawe Żniwo znajdzie się 16 plasz autorstwa Artura Chochowskiego. Poniżej prezentujemy dwie z nich (w kolejności: trzecia i czwarta).

Kiedy podjęliśmy ostateczną decyzję o wycofaniu komiksów z "Magazynu Fantastycznego", dalsze prace nad wszystkimi wydawanymi przez nas tytułami zostały zawieszone. Nadzieje na zakończenie najbardziej zaawansowanych projektów powróciły wraz z powołaniem do życia "Strefy Komiksu" w 2007 roku (tak stało się np. z trylogią fantasy Triumwirat, którą zakończyliśmy w 2010 roku). Wtedy też zacząłem zastanawiać się nad ukończeniem komiksu Mrok -  Krwawe żniwo. Jednakże w międzyczasie jeden z redaktorów przygotowujących antologię opowiadań grozy, poprosił mnie o tekst do niej. Dość niefrasobliwie zgodziłem się planując jednocześnie, że scenariusz Mroku przerobię na opowiadanie lub w najgorszym razie na nowelę. Pomysł wydawał się tym bardziej sensowny, że pierwsza część Mroku bardzo przypadła do gustu miłośnikom fantastyki.

Zabrałem się ochoczo do pracy, ale już po kilku dniach dotarło do mnie, że Mrok nie zamknie się w kilkudziesięciu stronach ale w kilkuset. Zamiast treściwej noweli zaczęła wyłaniać się wielowątkowa, pokaźna objętościowo powieść, na której napisanie nie miałem ani czasu ani ochoty. Projekt ponownie zawisł w próżni. I wisiałby tak do dziś, gdyby nie rozmowa telefoniczna z panem Similakiem, podczas której pan Zygmunt zgodził się narysować jedną mroczną i deszczową scenę komiksu.

Pan Zygmunt naukę rysunku zaczynał jeszcze podczas okupacji niemieckiej, a kontynuował w latach powojennych pod czujnym okiem twórcy legendarnego komiksu pt. Wicek i Wacek, Wacława Drozdowskiego (co pięknie pokazał w swoich komiksach autobiograficznych: Historiach okupacyjnych i W cieniu gwiazdy).

Similak debiutował w "Expresie Ilustrowanym" rysunkami satyrycznymi i paskami komiksowymi. Później, dla tej zasłużonej dla Łodzi gazety, narysował takie komksy jak: Bitwa pod Grunwaldem czy Zawisza Czarny. Ukazywały się one w odcinkach i choć jakość druku była w owym czasie nieciekawa, to na każdy odcinek serii z niecierpliwością czekało tysiące fanów historyjek obrazkowych.(reedycja tych komiksów jest obecnie przygotowywana do druku w ramach "Strefy Komiksu". Zygmunt Similak jest także autorem rysunków do komiksowej trylgii fantasy Triumwirat. Autor był także obecny w kilku antologiach tematycznych ze "Strefy Komiksu": Apokalipsach 1 i 2, Todzie Robocie, Antologii komiksu Polskiego, Antologii science-fiction.

Czytelnicy spoza "Strefy Komiksu" znają go przede wszystkich z tysięcy rysunków satyrycznych, pasków i shortów komiksowych, rozsianych po prasie w całej Polsce, między innymi w: "Faktach", "Twoim Dowcipie", "Expresie Ilustrowanym", "Detektywie", "Dobrym Humorze", "Faktach i mitach", "Sportowcu", "Magazynie Fantastycznym" i wielu, wielu innych... Można śmiało powiedzieć, że każdy, kto choć trochę interesował się w Polsce satyrą, musiał się zetknąć z pracami łódzkiego artysty.

W komiksie Mrok - Krwawe żniwo znajdzie się 10 plansz autorstwa Zygmunta Similaka. Poniżej prezentujemy dwie z nich (w kolejności poniżej to piąta i szósta).

Czwartym rysownikiem, który dołączył do projektu, jest Tomasz Kleszcz. Tomek odpowiedział na mój apel zamieszczony w sieci i narysował 11 stron komiksu. Tym samym, po siedmiu latach od rozpoczęcia prac nad pierwszym epizodem Mroku, jego druga część została ukończona.

Tomek urodził się 07.09.1983 w miasteczku Sucha Beskidzka, ale mieszka i pracuje w Wadowicach. Ma tytuł mgr inż. zdobyty na krakowskim AGH i pracuje w zawodzie. Komiksy czyta od 1990 roku i od tego też czasu tworzy historyjki obrazkowe. Ta fascynacja pozostała w nim do dziś, zaś silny wewnętrzny imperatyw tworzenia komiksów stał się jednym z głównych motorów jego życia.

Tomasz Kleszcz dotychczas publikował w magazynach komiksowych takich jak: "Ziniol", "Hardkorporacja", "Komiks Forum". Jego prace znalazły się także w antologiach: Wszystko co chcielibyście wiedzieć o piłce nożnej, Japan fest book one, w II edycji komiksów o tematyce ekonomicznej, Biocosmosis i RRy.

Jego dwie plansze z zamieszczonych poniżej to siódma i ósma.

Robert Zaręba

DODATKOWE INFORMACJE

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

KREW I MROK

Dobry, krwawy polski komiks grozy. Niewiele jest takich dzieł, ale „Mrok”, mimo pewnych minusów, zdecydowanie można do nich zaliczyć. Balansujący na krawędzi kryminału i historii o zombie komiks oferuje nam klasyczną opowieść grozy zmierzającą do z pewnością epickiego finału. Jaki on będzie, czas pokaże, ale jest w tym komiksie coś, co mnie do niego przyciąga.

Autor: Michał Lipka Data: 15.07.2017

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o.