Strefa bezpieczeństwa Goražde.

okładka

Strefa bezpieczeństwa Goražde.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Obsypana nagrodami opowieść o wojnie na terenie byłej Jugosławii.

W latach 1995 i 1996 Joe Sacco czterokrotnie odwiedził Goražde, miasto ustanowione przez ONZ strefą bezpieczeństwa. Książka ta jest zapisem zebranych podczas tych pobytów relacji i własnych refleksji autora o życiu w teatrze wojny we wschodniej Bośni. Sacco po zebraniu wywiadów portretuje codzienne życie zwykłych ludzi w oblężonej przez 3,5 roku strefie. Relacje, których próżno szukać wśród typowych przekazów w mediach. Kiedy mieszkańcy Goražde usiłują przeżyć kolejny dzień, we wschodniej części Bośni trwa czystka przeprowadzana przez siły zbrojne bośniackich Serbów.

Sacco odważnie i z talentem portretuje życie w oblężonym mieście i opowiada o przebiegu konfliktu zbrojnego w sercu Europy, o którym, zdaje się, świat zapomniał. Książka pokazuje z bliska przemoc, okrucieństwo i próby przetrwania w odciętej od świata enklawie. Sacco odkrywa korzenie zła, opisuje narodziny serbskiego nacjonalizmu i dokumentuje etniczne czystki. Ale to nie tylko kronika, zapis wstrząsających doświadczeń i potępienia obojętności międzynarodowej, ale także poruszające przedstawienie ludzkiej zdolności przetrwania. Na tej bazie powstał 240-stronicowy reportaż, uznawany za ponadczasowy portret zwykłych ludzi uwikłanych w koszmarne okoliczności.

Wstęp do komiksu napisał Christopher Hitchens, nieżyjący już sławny komentator polityczny piszący dla pism "The Nation" i "Vanity Fair".

Komiks ten zdobył nagrody Harveya i Eisnera w 2001 roku.

Zdaniem magazynu "Time" najlepszy komiks 2000 roku. Polecany również przez "New York Times" (Pokazuje, jak świetnie komiks sprawdza się jako reportaż). Zdaniem recenzenta "The Economist": "Strefa Bezpieczeństwa Goražde" - będąca połączeniem komiksu i reportażu - czerpie z najlepszych elementów obu tych dziedzin.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Strefa bezpieczeństwa Goražde
 • Format:190x255 mm
 • Liczba stron:240
 • Oprawa:twarda
 • Papier:matowy
 • Druk:cz.-b.
 • ISBN-13:9788363963033
 • Data wydania:11 luty 2013
 • Numer katalogowy:176046

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
Pierwszy ważny komiks wydany u nas w 2013 roku.

Bardzo dobra i bardzo mocna rzecz! Przebywający w Gorazde Joe Sacco, relacjonuje dla nas wojnę w Bośni i Hercegowinie. Pozycja obowiązkowa!

Autor: Michał  Data: 04.03.2013
Obowiązkowa lektura

Komiks, dla mnie dużo ciekawszy od Palestyny tego samego autora. Lepiej narysowany, z lepsza narracja. Może dlatego ze tematyka bliższa, bardzo interesująca pozycja, przybliża w ciekawy sposób sytauacje byłej Jugosławii w latach 90. Dla miłośników mocnych wrażeń.

Autor: Dawid Chmielewski Data: 23.10.2017

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2019 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2019 Prószyński Media Sp z o.o.