Jesteś moją matką?

okładka

Jesteś moją matką?

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Oto błyskotliwie opowiedziane rysunkowe wspomnienia Alison Bechdel, autorki bestselleru Fun Home, nr 1 na liście książek roku wg "Timesa", o tym, jak stała się artystką, którą jej matka zawsze chciała być.

Fun Home Alison Bechdel okazał się pop-kulturowym i literackim fenomenem. Teraz czas na drugą pasjonującą opowieść córki-detektywa, tym razem o matce – molu książkowym zakochanym w muzyce, zapalonej aktorce amatorce. A także o kobiecie tkwiącej w nieszczęśliwym małżeństwie z kryptogejem, której artystyczne aspiracje podszywały dzieciństwo Bechdel…, a która ostatecznie przestała dotykać czy całować córkę na dobranoc, gdy ta miała siedem lat. Raz kąśliwie, raz radośnie Bechdel wyrusza na poszukiwanie odpowiedzi dotyczących przepaści między matką a córką. W poszukiwaniach tych odkrywa warstwę za warstwą, przedstawiając czytelnikowi fascynujące życie i twórczość ikony psychoanalizy XX wieku, Donalda Winnicotta, wymownie naświetlającą ilustrację dr. Seussa, a następnie prywatne (seryjnie monogamiczne) dorosłe życie uczuciowe Bechdel. Wreszcie zaś, wracając do Matki, autorka rysuje rozejm – kruchy w czasie rzeczywistym, ale taki, który poruszy i zaskoczy wszystkie dorosłe dzieci udanych matek.

*  *  *

"Jesteś moją matką? to dzieło wyjątkowo ludzkiego geniuszu, dzielnie zmierzającego prosto do sedna: dlaczego jesteśmy tym, kim jesteśmy. Jest także niesamowicie zabawne. I kapitalne wizualnie. Z każdą przewróconą stroną uzależnia jeszcze bardziej. I łamie serce".

Jonathan Safran Foer autor Strasznie głośno, niesamowicie blisko i Wszystko jest iluminacją

"Wielu z nas żyje nieprzeżytym życiem naszych matek. Alison Bechdel napisała o tym książkę, komiksową wersję Virginii Woolf. Nie można w to uwierzyć, dopóki się nie przeczyta - trzeba!".

Gloria Steinem

"Dzielnie rozplątując poplątaną sieć utraconych połączeń, które prześladują od początku jej związek z nietuzinkową matką, Bechdel wprowadza wszystkich od Virginii Woolf po D. W. Winnicotta (znanego teoretyka psychoanalizy, który służy jej w poszukiwaniach jako ojciec chrzestny i dobra wróżka), żeby zerwać pęta ciążącej przeszłości. Wreszcie dociera do czegoś prawie tak olśniewającego, jak prostego: pogodzenia przetkanego łaską i udowodnionej miłości".

Lawrence Weschler autor Everything That Rises: A Book of Convergences i Uncanny Valley: Adventures in the Narrative

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Are you my mother?
 • Format:155x230 mm
 • Liczba stron:296
 • Oprawa:t
 • Papier:offsetowy
 • Druk:dwukolorowy
 • ISBN-13:9788363963088
 • Data wydania:23 kwiecień 2014
 • Numer katalogowy:204168

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
Arcydzieło

Paysage d'Hiver to twór dziwny, szalony hipnotyzujacy, do którego chce się wiecznie wracać. I dokładnie taki sam jest najnowszy komiks Alison Bechdel, arcydzieło, sztuka przez duże S. Paysage d'Hiver nie polecam nikomu, zaś komiks jak najbardziej wszystkim, bo to rzecz niebywała, cudowna, piekna, wspaniała.

Autor: Piotrowicz Data: 16.04.2014
Hmmm...

O ile o "Fun Home" można powiedzieć, że jest dziełem perfekcyjnym, do którego się wielokrotnie wraca, to o "Jesteś moją matką?" trzeba powiedzieć, że jest dziełem skończonym. To książka absolutna, głęboka, nieustannie zmuszająca do zastanowienia, analizy, retrospekcji.
To komiks trudny w odbiorze ale jakże wspaniały i jakże uzależniający.

Perfekcyjne wydanie i tłumaczenie, szczególne gratulacje za spolszczenie i odwzorowanie ręcznych zapisków, np listów. Brawo dla Timof za wydanie i dla Pani Pauliny Piotrowskiej za trud tłumaczenia.

Autor: Jacek Data: 10.06.2014
z serii: trudna miłość

zapewne nie jest to książka dla wszystkich. Bardzo wymagająca. i trzeba ją czytać jednym ciągiem, bo robiąc przerwę, łatwo stracić wątek.
Zdecydowanie zmusza do przyjrzeniu się kilku sprawom z innej perspektywy i zachęca do zgłębienia zagadnień psychoanalizy.
Piękna okładka pod papierową obwolutą.

Autor: Martyn Data: 07.04.2016
Fun home > Jesteś moją matką?

Frojdy, Lacany, Winnicotty, i tak przez około pół stronic. Fun home jest świetny i bardzo lubię, ale ten komiks mimo że wizualnie jest prawdopodobnie lepszy od fun home, to tak naprawdę niemiłosiernie nudzi. Wymagająca lektura?? A gdzie tam, ci co tak piszą chyba nie mieli w rękach wymagającej książki. Już nawet nie chce mi się skupiać na treści, bo można to opisać w jednym zdaniu, ale jako całość czuje tu jakaś nienaturalną egzaltację i sztuczność. Ogólnie ten komiks, to taki opis jak powstawał ten komks i funhome (taki rap o rapie xd) plus, cały czas przewijają się fragmenty psychoanalizy i potem spotkanie u terapeutki i tak w kółko, a o samej matce jakieś bzdety, ziewww. Fun Home jest jak Cohen i książka o jego matce (niedosłownie), a to to cos, to Iwasiów i jej umarł mi (nienawidzę tej książki, uważam że jest paskudna) czyt. Sztuczne, męczące wymuszone, bo czy udawane, i czy to oportunizm, to już nie wiadomo, ale mi to właśnie tym pachnie (śmierdzi).

Autor: Tomek89 Data: 06.01.2021

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.