Ostatnie dni Stefana Zweiga.

okładka

Ostatnie dni Stefana Zweiga.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Wrzesień 1941 roku. Do Brazylii przyjeżdża austriacki pisarz i dramaturg, Stefan Zweig. Wraz z żoną Lotte uciekają przed nazistowskim reżimem. 23 lutego 1942 roku zostaną znalezieni martwi, trzymając się za ręce. Doprowadziło ich do tego poczucie beznadziejności, nietolerancji i utracona wiara w przyszłość ludzkości.

Ostatnie dni Stefana Zweiga to wzruszająca historia biograficzna, która dzięki delikatnemu, wręcz intymnemu rysunkowi Sorela przejmująco ilustruje tragizm sytuacji, w której znalazł się jeden z najwybitniejszych humanistów XX wieku i jego żona. Ostatnie miesiące życia Zweiga zbadał Laurent Seksik i w 2010 roku opublikował wyniki swoich poszukiwań.

Komiks na podstawie książki Seksika powstał dzięki współpracy z Guillaume Sorelem, autorem wielu serii komiksowych jak i pojedynczych albumów. Na podstawie książki Laurenta Seksika powstała również sztuka teatralna, która swoją prapremierę miała w styczniu 2013 roku.

Laurent Seksik

Urodzony w 1962 roku w Nicei, lekarz i pisarz.

W 1999 roku opublikował swoją pierwszą powieść, Les Mauvaises Pensées, która została przetłumaczona na kilkanaście języków. Po kolejnej powieści, La Folle Histoire zarzucił praktykę lekarską i oddał się pisaniu oraz publicystyce.

W 2008 opublikował biografię Alberta Einsteina, a następnie przystąpił do prac nad ostatnimi sześcioma miesiącami życia Stefana Zweiga. Książka Ostatnie dni Stefana Zweiga stała się w swojej kategorii bestsellerem, doczekała adaptacji teatralnej i komiksowej.

Guillaume Sorel

Urodzony w 1966 roku twórca komiksów i ilustrator.

Studiował architekturę oraz w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Lyonie. Ukończył École Supérieure des Beaux-Arts de Paris.

Od połowy lat 80. obecny na francuskiej scenie komiksowej. Wraz z Thomasem Mosdi w latach 1991-1996 tworzył komiksową serię fantasy (w klimacie Lovecraftowym) L'Île des morts. Od tego momentu jego twórczość nabrała rozpędu - jest autorem kilkunastu komiksów wydawanych przez najważniejsze francuskie i belgijskie wydawnictwa.

Sorel tylko raz odważył się na scenariusz komiksowy. W 2000 roku Casterman opublikował komiks pt. Mother. Obecnie Sorel ponownie pracuje nad komiksem z własnym scenariuszem.

Ostatnie dni Stefana Zweiga to praca wyjątkowa w twórczości Sorela - odejście od stylistyki i tematyki fantasy zostało docenione przez czytelników nie tylko we Francji.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Ostatnie dni Stefana Zweiga
 • Format:233x307 mm
 • Liczba stron:88
 • Oprawa:twarda
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788393603718
 • Data wydania:25 marzec 2013
 • Numer katalogowy:204361

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
Świat utracony

Nie znam niestety twórczości Stefana Zweiga, a szkoda, bo z pewnością wyniósłbym z lektury komiksu znacznie więcej. Ma to jednak pewien plus, bo ten świetny komiks zachęcił mnie do zapoznania się z twórczością tego pisarza. Mam na półkach kilka jego książek, po które z pewnością sięgnę niedługo.

Komiks jest kwintesencją komiksu ambitnego, komiksu mogącego konkurować z literaturą. To już nie jest Kaczor Donald dla dzieci, a coś dla dorosłych odbiorców. Dobry argument, gdy ktoś uparcie wmawia, że komiksy są dla dzieci.

Świetne rysunki i dobra historia (na faktach oparta zresztą). Wydanie świetne.

Autor: setetzer Data: 27.04.2016
Ty, ziomek od komentarza z Donaldem.

Odwal się od Kaczora Donalda, bo np. komiksy Dona Rosy biją dojrzałością Zweiga na głowę. Nie znasz się.

Autor: Ygrek Data: 07.06.2016
Piękno i depresja

Komiks poruszył mnie niesamowicie mocno, życie tworzy najwspanialsze historie. Niesamowicie poruszająca opowieść o trudach życia w społeczeństwie, wywarła na mnie podobne wrażenie jak Jądro Ciemności Conrada. Piękno wizualne komiksu kontrastujące z mocną treścią. Bardzo ładne wydanie, duży format.

Autor: Dawid  Data: 17.12.2016

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2022 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2022 Prószyński Media Sp z o.o.