Orędzie - Letter of Reconciliation.

okładka

Orędzie - Letter of Reconciliation.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Wydanie anglojęzyczne komiksu Orędzie - pierwszego komiksu wydanego przez Ośrodek "Pamięć i Przyszłość" - samorządową instytucję kultury z Wrocławia.

Komiks historyczny pt. Orędzie w bardzo prostej, obrazkowej formie, opowiada kulisy powstania listu biskupów polskich do biskupów niemieckich ze słynnym zdaniem Bolesława Kominka "udzielamy wybaczenia i prosimy o nie". Komiks ukazuje także reakcje władz komunistycznych na to wydarzenie.

Autorem rysunków jest Juliusz Woźny, rysownik, historyk sztuki oraz rzecznik prasowy Ośrodka. Wspólnie z historykiem dr. Wojciechem Kucharskim, napisał scenariusz komiksu, a następnie przystąpił do rysowania. Komiks powstawał przez cztery miesiące. Składa się z 24 barwnych stron.

Kulisy historii powstania listu biskupów polskich do biskupów niemieckich Podczas ostatniej sesji Soboru Watykańskiego II polscy biskupi zebrani w Rzymie postanowili wystosować pięćdziesiąt sześć listów - zaproszeń na obchody Millenium Chrztu Polski przypadające na 1966 r. - do episkopatów na całym świecie. Arcybiskupowi wrocławskiemu - Bolesławowi Kominkowi - powierzono napisanie listu do biskupów niemieckich. List ten, znany jako Orędzie biskupów polskich do biskupów niemieckich, stał się jednym z najważniejszych dokumentów w historii Kościoła. Padło w nim fundamentalne zdanie: "udzielamy wybaczenia i prosimy o nie". Orędzie, którego celem było stworzenie warunków do pojednania polsko-niemieckiego, zostało wykorzystane przez propagandę komunistyczną przeciw Kościołowi w Polsce, który przygotowywał się do świętowania milenium chrześcijaństwa. Po krótkim okresie dezorientacji Polacy stanęli po stronie hierarchów i tłumnie gromadzili się na kolejnych stacjach milenijnych. Po latach Jan Paweł II wielokrotnie nawiązywał do idei pojednania i przebaczenia. 19 czerwca 1983 r. na Jasnej Górze powiedział: "Przebaczenie jest mocne mocą miłości. Przebaczenie nie jest słabością. Przebaczać - nie oznacza rezygnować z prawdy i sprawiedliwości. Oznacza: zmierzać do prawdy i sprawiedliwości drogą Ewangelii."

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Orędzie
 • Format:210x297 mm
 • Liczba stron:24
 • Oprawa:miękka
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788393459773
 • Data wydania:15 kwiecień 2013
 • Numer katalogowy:217408

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2019 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2019 Prószyński Media Sp z o.o.