Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - 24 - The Ultimates: Super-human.

okładka

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - 24 - The Ultimates: Super-human.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Generał Nick Fury z SHIELD otrzymał zadanie stworzenia armii złożonej z metaludzi. Drużyna miałaby uspokoić obawy społeczeństwa związane z pojawianiem się osób obdarzonych niezwykłymi mocami, zagrażających pokojowi na świecie. Zespół zebrany przez Nicka składa się z Iron Mana, Giant-Mana, Wasp, Hulka, Kapitana Ameryki oraz Thora. Wszystko zaczyna się sypać, kiedy Hulk wpada w szał, a drużyna musi poznać granice

DODATKOWE INFORMACJE

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Początek bez szału

Pierwsze 3-4 zeszyty są strasznie przegadane i skupiają się głównie na bardzo powolnym formowaniu ekipy. Dopiero pod koniec jest ona wykorzystana w krótkiej, choć niezłej potyczce z Hulkiem. Rysunki to chyba najmocniejsza część komiksu. Dopiero później akcja się rozkręci.

Autor: Maciek Zastrużny Data: 01.07.2018
Jeden z lepszych komiksów superhero

Komiks zrobił na mnie duże wrażenie, mimo że przeczytałem go lata po oryginalnym wydaniu. W ogóle mnie nie dziwi, że seria odniosła tak duży sukces i była jednocześnie dość kontrowersyjna. To bardzo udana próba osadzenia "super-ludzi" w realistycznym świecie. Czy osoby obdarzone super zdolnościami biegałyby frywolnie po ulicach miast w spandexie, bawiąc się w straż obywatelską? A może jednak państwa / organizacje rządowe zrobiłyby wszystko żeby ich kontrolować i sankcjonować takie działania? Czy ukrywanie tożsamości takich ludzi jest w ogóle możliwe i czy ma jakiś sens? Czy każdy "super-człowiek" musi z automatu być dobrą osobą, szlachetnie i bezinteresownie walczącą w imię wzniosłych wartości? A niby czemu? Ludzie to wielowymiarowe istoty, ten sam człowiek może być zdolny do bohaterskich czynów i jednocześnie skrywać mroczne sekrety albo być odrażający w życiu osobistym. Taki jest ten komiks - łączy bombastyczną akcję superhero z elementami dramatycznymi, momentami jest niezmiernie cyniczny i gorzki. Wymowa całości jest też niesamowicie ironiczna - Ultimates stają się bohaterami i idolami bo powstrzymali wielkie zagrożenie... które sami wywołali. Wizualnie rewelacja - całość utrzymana w filmowym, "blockbusterowym" stylu. Nie mam wątpliwości, że komiks zainspirował filmowe uniwersum Marvela.

Autor: Szymon Klich Data: 11.10.2022

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o.