Muminki - tom 1.

okładka

Muminki - tom 1.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Tove Jansson tworzyła popularne "stripes" w latach 1954 -1958 dla wówczas największej na świecie gazety "London Evening News". W szczycie popularności prasowe paski komiksowe przedrukowane były w ponad setce gazet. Przez wiele lat ponad 20 milinów czytelników w 40 krajach śledziło z zapartym tchem losy bohaterów z doliny Muminków.

Teraz pierwszy tom zawierający cztery kompletne opowieści już dostępny w sprzedaży!

Tom I zawiera:

 • Muminek i zbójcy
 • Muminek i życie rodzinne
 • Muminki na Riwierze
 • Muminki na bezludnej wyspie

*  *  *

Wielkości Tone Jansson jako pisarki nikt nie odważy się kwestionować. Nieporównanie rzadziej mówi się o jej geniuszu ilustratorskim, będącym częścią fenomenu, znanego jako TOVE-Mama-Muminków. Jak to zwykle bywa, kariera pękatych trolli rozwijała się powoli, aby po wielu latach osiągnąć rozmiary międzynarodowej epidemii. Do niebywałego sukcesu książek Tove przyczyniła się popularność „stripes” – prasowych komiksów w muminkowej obsadzie. W szczycie popularności „paski” ukazywały się w dwunastu krajach, w setkach gazet.

I oto ziściło się marzenie fanów – muminki gadają po polsku, po dekadzie od pierwszej edycji mamy nowe wydanie komiksów Tove w jednym, pojemnym tomie (w przygotowaniu kolejne). Znajdziemy tu wszystkich pierwszoplanowych bohaterów z Doliny Muminków i cały legion pobocznych, a wszyscy są sportretowani z uwagą i czułością. W kilkuklatkowych miniaturach rysunkowych Tove zdołała zawrzeć swój ostry jak brzytwa dowcip, ironię, wyrozumiałą empatię. Proste i komiczne, są „paski” esencją Janssonowskiego „esprit” – zdumiewającego koktajlu pogody ducha i skandynawskiej nostalgii. Zza rysunków wyziera mrówcza pracowitośc Tove, jej solenna odpowiedzialność i determinacja, z jaką przez kilka dekad matkowała pękatym trollo. Cieszmy się Muminkami, które na trwałe weszły do kanonu literatury, nie tylko dziecięcej. Komiksy są przeznaczone zarówno dla raczkujących muminkologów, jak i dla zaawansowanych docentów muminkologii. Dolina istnieje – w naszych głowach ma barwy, kształt i zapach.

Joanna Olech

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Muminki
 • Format:220x310 mm
 • Liczba stron:96
 • Oprawa:twarda
 • Papier:offsetowy
 • Druk:cz.-b.
 • ISBN-13:9788362566297
 • Data wydania:10 luty 2015
 • Numer katalogowy:237557

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
ile stron

pytanie: ile stron ma ten komiks? bo zapowiada się bardzo ciekawie i jeśli nie jest to "zeszycik" to bym się skusiła ;]

Autor: p-chan Data: 27.02.2015
boskie!

album liczy sobie 96 stron

- - -
Nie czytałem wcześniejszego, polskiego wydania komiksów, dlatego wielkim, pozytywnym zaskoczeniem dla mnie jest to, jak Tove zręcznie używa przestrzeni kadrów, pozwalając, aby przedmioty i postaci wychodziły poza ramki, dodatkowo same miejscami same stają się elementami scenografii (np. drzewa, kwiaty, ogromne zapałki czy flinta Tatusia płynnie oddzielają kadry jeden od drugiego). Autorka stara się wykorzystywać daną jej przestrzeń maksymalnie, nie ogranicza się do umieszczenia bohaterów, ale także często rysuje dość szczegółowo tło czy inne elementy, które nie mają bezpośredniego znaczenia dla akcji.

Autor: maciej gierszewski Data: 01.04.2015
super

Świetny album! Kiedy drugi tom?

Autor: RK Data: 26.10.2016
Dodruk

Czy ktokolwiek orientuje się, czy będzie dodruk tego tomu? Wydawnictwo nie odpowiada na zapytania. Chętnie bym nabył, tym bardziej, że w zapowiedziach pojawił się tom drugi. Mam nadzieję, że przy okazji będzie dodruk tomu pierwszego.

Autor: Jakub K. Data: 16.02.2018

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2020 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2020 Prószyński Media Sp z o.o.