Wrzesień pułkownika Maczka.

okładka

Wrzesień pułkownika Maczka.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Dowodzona przez pułkownika Stanisława Maczka brygada stoczyła z Niemcami na terenie dzisiejszego woj. podkarpackiego dwie bitwy w okolicach Rzeszowa i Łańcuta.

Komiks narysowany przez Tomasza Bereźnickiego (Aptekarz w getcie krakowskim) wg scenariusza Sławomira Zajączkowskiego, wydany przez rzeszowski oddział Instytut Pamięci Narodowej w związku z 75. rocznicą września 1939 roku. Podczas prac nad komiksem rysownik wpadł na pomysł skomponowania piosenki o polskim dowódcy wojsk pancernych.

Słowa napisał poeta Marcin Baran. Komiks sprzedawany jest w komplecie z płytą CD zawierającą dwie piosenki (dodatkowo utwór instrumentalny Bereźnickiego, zatytułowany "102").

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Wrzesień pułkownika Maczka
  • Liczba stron:48
  • Oprawa:miękka
  • Druk:kolor
  • ISBN-13:9788376296784
  • Data wydania:16 wrzesień 2014
  • Numer katalogowy:239890

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

...

"Nowatorskie" podejście Tomasza Bereźnickiego do minimalistycznego przedstawienia wizualnego historii września pułkownika Maczka NIE rekompensuje zaporowej wg mnie ceny ustalonej przez IPN (nawet ze zniżka Gildii jest to ZA DUŻO). Wydanie ~50 stronicowego (+ kilkanaście stron tła historycznego) nie powinno kosztować w cenie wyjściowej prawie 60 zł...
Sam komiks fajnie skonstruowany scenariuszowo i rysunkowo z dodatkiem płyty CD mógłby być "haczykiem" dla młodzieży do zapoznania się z historią wrześniową Maczka, ale KTO za taka kasę kupi ten komiks? Chyba tylko pasjonaci i bogacze...

Autor: je Data: 16.09.2014
mieszane uczucia

Przesyłka błyskawiczna, niestety, cena tego dzieła jest taka, jakby do komiksu był dołączony prywatny koncert Stinga a nie singielek z piosenką Twórcy komiksu.

Autor: wojciech jot Data: 14.10.2014
Świetna rzecz

Kolejny przykład wspaniale napisanego komiksu historycznego pióra Sławomira Zajączkowskiego. Tym razem za warstwę plastyczną nie odpowiada jednak stały partner tego scenarzysty Krzysztof Wyrzykowski, którego kreska przywodzi na myśl prace młodego Grzegorza Rosińskiego, a Tomasz Bereźnicki, którego styl jest bardzo, ale to bardzo charakterystyczny i niepodobny do innych. Mam problem z niektórymi planszami, bowiem rysownik czasem rysuje zarówno postacie z przodu jak i szczegółowe przedmioty z tyłu, np. budynki (i wtedy jest super). A czasem tylko postacie z przodu, a pustkę z tyłu wypełniają jakieś komputerowe kolory-smugi, nierzadko mające dziwne barwy (np. niebieskie, lub fioletowe) nijak się mające do realnego świata (i wtedy mniej mi się podoba). Nie jestem także fanem mimiki jego postaci, bo na niektórych planszach wyglądają trochę jak manekiny, lub zdjęcia ludzi przerobione jednym kliknięciem w fotoszopie na styl komiksowy, zachowując jednak kontury realnego świata. Są plansze, które uwielbiam, a są takie, o których nie wiem co myśleć. Wolałbym także, aby było więcej sepii, które dodają niesamowitego uroku kresce Bereżnickiego. Przykład mamy na cudownie zaprojektowanej okładce. Gdyby komiks był kolorowany bardziej w takim - nazwijmy to - żołnierskim stylu, czyli brąz, zieleń i te sprawy, komiks mocno by w mojej opinii zyskał. I niektóre plansze w środku wyglądają właśnie tak wspaniale jak okładka, a inne mają dziwne barwy. Taki to urok stylu Bereżnickiego. Wolałbym sepię, zieleń i więcej plansz rysowanych szczegółowo. A scenariuszowo? Zajączkowski przyzwyczaił już czytelników do swojego wysokiego poziomu. Najpierw przez kilka miesięcy zaznajamia się z materiałem o danych bohaterach, a potem wyciąga najlepsze momenty i tworzy z nich scenariusz komiksowy. I zawsze wychodzi mu to bardzo dobrze. Nie ma się co rozpisywać o fabule Września pułkownika Maczka, ponieważ warto przeczytać samemu. Wiadomo, Maczek to był mega Kozak, a jego ludzie mogliby obdzielić moralem 3 armie. Obojętnie ilu ich zginęło w poprzedniej bitwie i ile czołgów wystawili Niemcy, żołnierze tego dowódcy stawali do walki w pełnym zapale. Czekam na kolejne komiksy ze scenariuszami Zajączkowskiego. Wolę, kiedy rysunki tworzy Wyrzykowski, ale jak wiadomo scenarzysta może napisać kilka komiksów rocznie, a rysownik zilustrować tylko jeden, góra dwa scenariusze. Także co roku mogą się ukazywać komiksy do jego scenariuszy od różnych twórców, nie blokując innych rysowników, a ja chętnie kupię wszystko co pojawi się na rynku spod pióra Zajączkowskiego.
Następne chyba Romowe #2 z rysunkami Huberta Czajkowskiego, które miało być już teraz, ale chyba zostanie przesunięte na 2015 rok. A potem trzeci tom W imieniu Polski Walczącej o Akcji pod Arsenałem, z rysunkami Wyrzykowskiego.

Autor: Krzysztof Cuber Data: 29.01.2015
ok!

komiks spoko.cena wyjściowa kosmiczna(ale Ja zaplaciłem w promocji 19,90 więc WARTO),szkoda że IPN nie wydaje swoich komiksów w twardej oprawie!na płycie 2 utwory,ogolnie dla miłosników komiksów historycznych.....!

Autor: Artur W. Data: 13.06.2015

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher