Wybrani.

okładka

Wybrani.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Czas: druga połowa XXI wieku
Miejsce: stacja kosmiczna Tymoteusz
Odległość: około 1 tyś. jednostek astronomicznych od Słońca

Minęły 2 lata odkąd opuścili Ziemię
Minęły 2 godziny odkąd wylądowali na Tymoteuszu
Minęły 2 minuty odkąd dowiedzieli się, że jeden z nich nie żyje

Druga połowa XXI wieku. W związku z przełomem w dziedzinie napędów rakietowych, swój rozkwit ponownie przeżywają programy kosmiczne. Została odkryta 9-ta planeta układu słonecznego. Ogromne, złożone głównie z gazów, ciało niebieskie posiada w samym centrum niewielkie jądro, stanowiące właściwą planetę. Jej powierzchnia spowita jest niezwykłą świetlistą zorzą.

Pod patronatem międzynarodowej unii astronomicznej rusza program kosmiczny, którego celem jest lot na niezbadaną planetę. W kosmos zostaje wysłana prototypowa jednostka międzyplanetarna "Tymoteusz", która ląduje na planecie i stanowi bazę dla mniejszych okrętów.

2 lata później na pokład Tymoteusza zostają wysłani tytułowi "wybrani" - grupa kosmonautów, którzy na oczach całego świata mają wyjść na powierzchnię planety. Bohaterowie przybywają na stację. Na zewnątrz szaleje tajemnicza zorza. Wewnątrz zaczyna dziać się coś dziwnego. A jeden z nich nie żyje...

Tutaj zaczyna się ich historia...

Autorzy o sobie:

Nazywam się Łukasz Gontarz i jestem pomysłodawcą i scenarzystą komiksu Wybrani. Razem z Igą – rysowniczką – debiutujemy w dziedzinie komiksu. Jesteśmy oczywiście fanami tej sztuki, ale przed Wybranymi żadne z nas nie brało czynnego ani biernego udziału w czymś podobnym i mamy nadzieję, że to będzie stanowić nasz atut, bo świeże spojrzenie (czytaj podejście do tematu / sposobu narracji) to chyba dobre podejście :). Mi osobiście bliżej jest do sztuki filmowej którą interesuję się odkąd pamiętam i pisząc Wybranych starałem się dać tego wyraz. Więcej na temat przemyśleń tego typu znajdziecie w blogu, który prowadzimy na oficjalnej stronie komiksu. Dowiecie się z niego więcej o nas, procesie twórczym i przeczytacie najświeższe informacje o postępie prac. To co powinniście o nas wiedzieć to to, że rezydujemy w pięknym i niestety troszkę zapomnianym mieście Szczecin, mamy zamiar wydać nasz komiks i czekamy na wasz odzew.

Cześć, nazywam się Iga Nowak i zostałam już pokrótce przedstawiona, więc wiecie jaka jest moja rola w tym przedsięwzięciu. Miałam (i nadal mam) zaszczyt wcielać w życie tę wyjątkową opowieść która tak trochę odmieniła moje życie. Na początku dla zabawy i trochę z chęci sprawdzenia samej siebie zaczęłam rysować, jednak szybko przerodziło się to w pasję i prawdziwe wyzwanie. Teraz śmiało mogę stwierdzić że jest to największa i najważniejsza rzecz w jakiej kiedykolwiek było mi dane uczestniczyć. Mam nadzieję że przez tą stronę i bloga uda nam się zarazić was naszą opowieścią.

DODATKOWE INFORMACJE

 • Projektant okładki:Łukasz Rydzewski
 • Seria:Wybrani
 • Format:170x235 mm
 • Liczba stron:140
 • Oprawa:miękka
 • Papier:kredowy
 • Druk:cz.-b.
 • ISBN-13:9788361596448
 • Data wydania:4 czerwiec 2014
 • Numer katalogowy:247629

RECENZJEjak działają recenzje?

Zaskakująco dobre

Naprawdę jestem miłe zaskoczony tym tytułem. Nie spodziewałem się tak profesjonalnego scenariusza, fachowo rozplanowanych kadrów i świetnie poprowadzonej fabuły. Same rysunki mogłyby być nieco lepsze... Ale widać chemię pomiędzy rysowniczką i scenarzystą. Być może inny rysownik ładniej narysowałby twarze itd., lecz rysowniczka dobrze rozumie intencje scenarzysty i perfekcyjnie realizuje jego zamierzenia. Nie wiem czy tylko jednorazowa impreza, czy ta para popełniła coś jeszcze, jestem jednak pewny, że gdy zobaczę ich kolejne dziełko z pewnością je sobie zafunduję. Całości dopełnia staranne wydanie na dobrym papierze. Warte polecenia.

Autor: Marcin Telega Data: 02.02.2015

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o.