Kwintesencja.

okładka

Kwintesencja.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Powrót jednego z najważniejszych polskich duetów komiksowych. Po legendarnych Przebiegłych dochodzeniach Ottona i Watsona Krzysztof Gawronkiewicz i Grzegorz Janusz zapraszają do lektury niezwykłego rękopisu Eryka Olimpa, Kwintesencji. W tej przyjemności towarzyszyć będą nam dwa sympatyczne stworzonka. Rozsmakuj się w dziele Olimpa i poszukaj wraz z naszymi bohaterami odważnego połączenia kompleksu Edypa z herezją trynitarną. 

Kwintesencja to jeden z najbardziej wyczekiwanych komiksów 2015 roku. Zapowiadana przez Autorów przez lata materializuje się przed Państwem w wyjątkowej oprawie edytorskiej. 

O Autorach:

Krzysztof Gawronkiewicz - grafik, malarz, twórca m.in. Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona (scen. Grzegorz Janusz), Achtung Zelig, (scen. Krystian Rosiński)  Mikropolis (scen. Dennis Woyda), Powstanie (scen. Marzena Sowa). Jego komiksy wydawane były we Francji przez Casterman i Glenat.

Grzegorz Janusz - tłumacz, prozaik, autor scenariuszy komiksów, m.in.: Wykolejeniec (rys. Berenika Kołomycka), Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona (rys. Krzysztof Gawronkiewicz), Czasem (rys. Marcin Podolec), Tragedyja Płocka (rys. Jacek Frąś), Bon Ton (rys. Ernesto Gonzales).

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:zpodpisem, Kwintesencja
 • Liczba stron:142
 • Oprawa:miękka
 • Papier:offsetowy
 • Druk:cz.-b. + kolor
 • ISBN-13:9788380690882
 • Data wydania:23 listopad 2015
 • Numer katalogowy:250689

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
KWINTESENCJA MOLA KSIĄŻKOWEGO

Artystyczny eksperyment – to pierwsze co ciśnie mi się na usta, kiedy myślę o tym komiksie. Ba!, tu nawet określenie „komiks” nie wydaje mi się do końca właściwe. Powieść graficzna? Album? Prędzej już dysputa rysunkowa. Polemika ze sztuką. Ale po kolei.

Treścią „Kwintesencji” jest zaprzedanie duszy. Bohater… Wróć. Treścią „Kwintesencji” jest zabawa: książka w książce w książce w scenariuszu zamknięta w komiksie. Czytelnik i autor, twórca, pisarza, odbiorca… Wróć. Też nie. Treścią „Kwintesencji” są dwa mole książkowe. Dosłownie. Dwa robaczki, które wędrują przez strony maszynopisu dzieła o takim właśnie tytule, spisanego przez Eryka Olimpa. Arcydzieła, które jest wszystkim, największym osiągnieciem literackim, po którym nie warto już nawet książek pisać. Kontrowersyjnym, mocnym… Kwintesencją wszystkiego. I tak zapoznając się z lekturą, snują obaj dysputy o sensie życia, książkach i wszystkim, co tak naprawdę liczy się w życiu…

Dziwne jest to dzieło. Dziwne, ale w tej dziwności znakomite. Twórcy „Przebiegłych dochodzeń Ottona i Watsona” tworzą album będący swoistą zabawą na kilku poziomach. Jest tu w końcu, sama treść, zabawą z czytelnikiem. Jest też zabawa komiksem, bo prostota całości mogłaby być pójściem na łatwiznę, ale tym pójściem nie jest. W końcu jest także zabawa edytorska – bo pozornie komiks wydrukowany jest co druga strona, bo obwoluta to pozornie tylko okładka na okładkę, choć tworzy zarazem plakat…

Treść to przede wszystkim rozmowy. Mól książkowy erudyta i jego towarzysz pełen lęków. Zagłębiają się w treść „Kwintesencji”, komentują, porównują – literaturę, ale też i żywot człeka na tle żywota robaczka małego przecież.

Rysunkowo dominuje prostota. Stylizacja małych stworzonek na tle maszynopisu. A właściwie na tle dołu strony, w towarzystwie jej numeru i wszechobecnej bieli, którą znaczą szare plamy dymków z tekstami. Czasem trafi się odcisk palca, czasem popiół z papierosa…

Eksperyment. Udany, choć pozostawiający pewien niedosyt. Ciekawy i wart poznania, bo i mądry i nieszablonowy. Coś dla tych, którzy szukają bardziej wymagających komiksów dalekich od mainstreamu.

Polecam.

Autor: Michał Lipka Data: 09.12.2015
Wygłup!

W pierwszym momencie byłem zachwycony i pomysłem, i realizacją, ale teraz zastanawiam się, co to robi na mojej półce. Jest to jednorazowy wygłup komiksowy. Plaski jak kartka papieru i równie głeboki. Nie polecam.

Autor: Szymon Jaworski Data: 17.06.2016
nieudany eksperyment

Pomysł ciekawy, ale niewiele ponadto. Wizualnie niewiele tutaj jest do zaprezentowanie. Gawronkiewicz marnuje się tu ze swoim talentem.

Autor: Robb Data: 16.08.2016

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2022 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2022 Prószyński Media Sp z o.o.