Niestety, nie zdążymy dostarczyć tego produktu przed Świętami

Palestyna.

okładka

Palestyna.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Pod koniec 1991 i na początku 1992 roku, w trakcie pierwszej intifady, Joe Sacco spędził kilka miesięcy z Palestyńczykami na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, podróżując i robiąc notatki. Przeprowadził ponad 100 wywiadów z Palestyńczykami i Izraelczykami, aby zrozumieć naturę konfliktu palestyńsko-izraelskiego. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych przystąpił do tworzenia Palestyny, w której połączył reporterskie techniki obserwacji, jako naocznego świadka, z medium komiksu, aby stworzyć opowieść o tym złożonym i nacechowanym emocjami problemie. Pokazuje tu wydarzenia z centrum palestyńskich doświadczeń, tworząc niezapomniany obraz, który maluje z wielką wnikliwością i niezwykłym humorem.

Palestyna otrzymała w 1996 roku American Book Award, ugruntowując pozycję Joe Sacco, jako czołowego twórcy reportaży komiksowych.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Palestyna
 • Format:170x255 mm
 • Liczba stron:288
 • Oprawa:twarda
 • Papier:offsetowy
 • Druk:cz.-b.
 • ISBN-13:9788363963293
 • Data wydania:8 grudzień 2014
 • Numer katalogowy:254048

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
Interesująca historia

Bardzo ciekawie (choć mówią, że stronniczo) opowiedziana historia. Wydanie też super - zatem same plusy.

Autor: aniss Data: 09.03.2015
Bardzo dobre.

Łudzący i iluzoryczny obiektywizm autora może zwieźć na manowce. Izraelczycy pokazani są jako godni następcy SS i tradycji hitlerowskich. Pewnie wstyd powinno przynosić czerpanie informacji historycznych z komiksów, lecz PALESTYNA jest w zasadzie reortażem. Jest to wizja dość skrajnej subiektywizacji podporządkowanej z góry wyznaczonemu celowi prezentacji przyjaciół wywodzących się z palestyńskiej strony tego konfliktu. Każdy sam powinien sobie ocenić na ile treść jest pouczająca, a na ile zniekształcająca prawdziwy obraz konfliktu. To nie poziom Hanny Krall, lecz pozycja moim zdaniem ciągle zasługuje na uwagę. W chwili obecnej każdy z nas nastawiony jest na kreację jak najczarniejszego wizerunku terrorysty, choćby przez wzgląd, że nie możemy pojechać już i bezpiecznie pozwiedzać egipskich cudów architektonicznych z obawy o własne życie. Palestyna Joe'ego Sacco podpowiada jednak, że obie strony mają coś na sumieniu i o tym należy pamiętać. W każdym razie mi się podobało i skłoniło do dyskusji oraz sięgnięcia po literaturę dotyczącą tematu, a to już chyba wartość komiksu sama w sobie. Acha, oczywiście polecam Gildię, pozdrawiam i dziękuję za zniżkę tego tytułu, bo nikt nigdzie nie sprzedawał Palestyny za niewiele ponad 60 zł. Cena była hitem.

Autor: Marcin Telega Data: 11.07.2015

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 20 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2019 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2019 Prószyński Media Sp z o.o.