To była wojna okopów.

okładka

To była wojna okopów.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Ze wstępu Autora:

Interesuje mnie wyłącznie człowiek i jego cierpienia, i moje oburzenie jest ogromne… Chodzi o naszą Historię, Historię Europy, to w Sarajewie zaczyna się XX wiek, wiek uprzemysłowienia śmierci. „Pierwsza Wojna Światowa” , wynalazek, który najwyraźniej się spodobał: gazy otworzyły nowe horyzonty, przyczyniły się do powstania nowych idei, wszystko to było bardzo „nowoczesne”… Wszystkie te idee były już dobrze zakorzenione u człowieka z Cro-Magnon. To okrucieństwo, które człowiek nosi w sobie. Tylko metody eksterminacji stały się bardziej wyrafinowane, i w tym względzie powinniśmy chylić czoła przed wojną 1914-1918!

*  *  *

Komiks ma charakter eseju historycznego. Jest to opowieść o okropnościach i absurdach I wojny światowej. Praktycznie bez indywidualnych bohaterów. Duże, starannie dopracowane obrazki (zwykle po trzy na stronie). Weryzm w oddaniu detali broni, uzbrojenia, realiów itp. Nieiwelka ilość dialogów. Rozbudowane komentarze, ale są też momenty, gdy przemawia sam obraz. To bardzo dobry, chociaż nietypowy komiks. Nie wiem, czy jest w jakimś top Tardiego, ale powinien tam być.

[N.N.]

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
Na to czekałem

Po genialnej książce Andrzeja Chwalby 'Samobójstwo Europy" czas na komiks opowiadający o wielkiej wojnie. Komiks, jest boski, cudowny wspaniały i jeśli wydawca nic nie powycina, to będzie on jednym z najlepszych komiksów tego roku.

Autor: Piotrowicz Data: 10.09.2014
Tardi!

Już się bałem, że po słabej sprzedaży wspaniałego "Krzyku ludu", żaden z naszych wydawców nie zdecyduje się na komiks Tardiego. Na szczęście Centrala się odważyła, dzięki czemu mogłem przeczytać ten wstrząsający komiks antywojenny. Chcecie poczytać o tym, co działo się w okopach (i nie tylko w nich) na frontach I Wojny Światowej? Nie zwlekajcie i sięgnijcie po komiks Tardiego.

Autor: Michał  Data: 13.10.2014
Po prostu Tardi!

Świetna pozycja zapadająca w pamięć.
Album ładnie wydany, błąd tekstowo-logiczny w środkowej ramce 57 str.
Czekam na kolejne albumy Tardiego.

Autor: Jaro Data: 13.10.2014

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:To była wojna okopów
 • Format:225x290 mm
 • Liczba stron:128
 • Oprawa:twarda
 • Druk:cz.-b.
 • ISBN-13:9788363892364
 • Data wydania:6 październik 2014

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 200zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2018 Gildia Internet Services sp. z o. o and 2018 Prószyński Media Sp z o.o.