Ballada o Halo Jones.

okładka

Ballada o Halo Jones.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Niezwykła, antywojenna space opera od mistrza komiksu - Alana Moore'a!

Kultowe dzieło napisane przez twórcę Strażników i narysowane przez Iana Gibsona, autora m.in. komiksów z cykli Star Wars.

*

Spośród wszystkich legend ta jest wyjątkowa. Wiecie dlaczego? Bo jest prawdziwa. Przez stulecia wokół Halo Jones nazbierało się mnóstwo plotek i przekłamań. Mówią one, że była zbrodniarzem wojennym, który przyczynił się do wymordowania milionów ludzi. Miała spotkać Lux Roth Chopa, Luiza Kanibala czy Sally Quasa. Podczas trwania Imperium Tylko-Samców twierdzono nawet, że była mężczyzną. Kim naprawdę była Halo Jones? By się dowiedzieć musimy się cofnąć do 50. wieku według starego kalendarza...

(Dr.Brunhauer)

DODATKOWE INFORMACJE

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
Pytanie...

Czy dla fana "Strażników", "V jak Vendetta", czy "Prosto z piekła" jest to kolejna obowiązkowa pozycja od Alana Moore'a?
(niestety bez oceny nie wyświetliłby się komentarz)

Autor: Joku Data: 02.05.2015
koniecznie

no cóż .. jeśli jesteś fanem "Strażników" to może niekoniecznie, ale jeśli jesteś fanem Alana Moore'a - to na pewno powinieneś kupić ten komiks :-)))

Autor: Beata Trocka Data: 25.05.2015
Koniecznie!

Jeśli ktoś jest w stanie połapać się w rysunkach wydanych jakiś czas temu A.B.C. Warriors, to polecam. Oczy bolą trochę mniej, ale to specyficzna rozrywka, zwłaszcza w dobie wszechobecnego kolorowania gradientem, który przy okazji załatwia temat kształtu. Niewątpliwie na rodzimym rynku rzecz bardzo nietuzinkowa. Czy jest to dla fanów Moore'a czy Rudolfa, czy Gigi L'Amoroso? To nie są mądre dywagacje. Jedyne co moim zdaniem można powiedzieć - jeśli ktoś kocha WKKM miłością oddaną i jedyną - niech lepiej po to nie sięga.

Autor: Bartek P Data: 02.06.2015
Świetna rzecz

Wszystko w tym komiksie mi odpowiada, od szaty graficznej po scenariusz. Jedynie czego zabrakło w Polskim wydaniu, to około ośmiu stron, dlaczego wydawca je powycinał trudno orzec. Jednak braki nie wpływają na odbiór całości.

Autor: Piotrowicz Data: 09.06.2015
z komiksu nic nie wycięto

zapewne kwestia 8 stron to porownanie do liczby stron ostatniego wydania brytyjskiego - tam byly m.in. reklamy innych komiksow z 2000ad

Autor: Arkadiusz Dzierżawski Data: 17.06.2015
Lepsze niz się spodziewasz

Nie oczekiwałem zbyt wiele po tym komiksie, ale skoro to Moore to kupiłem. Po pierwszej częśći nie mogłem sie juz oderwać. Mamy tutaj i sc-fi, i space operę i dramat wojenny podane z typowa dla Moora z lat osiemdziesiątych wrażliwością. Do rysunków trzeba się było przyzwyczaić.

Autor: Sargon Data: 27.08.2015
Wyśmienite

Całość podzielona jest na trzy części. Pierwsza opisuje zdegenerowaną społeczność, genetycznie obciążoną biedą i bezrobociem. Zatem ową patologię opisano w taki sposób, że nie mogłem się początkowo połapać i załapać specyficznego klimatu opowieści. Wszechogarniający chaos, brak sensu i celowości życia zalany został pierdyliardem dziwnych nazw, neofuturystycznych zwrotów i galimatiasem kształtów i dziwacznych zachowań. Ale gdy się już przeniknie do specyficznego klimatu i załapie poetykę prezentowania świata mknie się po nim z hiperprędkością. Druga i trzecia część jest znacznie bardziej znormalizowana. I wtedy zaczynają się tzw. wartości,a także zaczyna być i głęboko i ciekawie. W każdym razie po lekturze nie ma niedosytu. To opowieść kompletna, pełnowartościowa, taka po której wykluwają się pytania i przemyślenia. Spokojnie dałbym 6 gwiazdkę, nawet na pięć możliwych.

Autor: Marcin Telega Data: 15.11.2015

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2020 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2020 Prószyński Media Sp z o.o.