Nie przebaczaj.

okładka

Nie przebaczaj.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Projekt komiksu, pierwotnie tytułowanego Cel shading, rysowanego przez Mariannę Strychowską do scenariusza Kuby Ryszkiewicza, który w serwisie crowdfundingowym "Wspieram Kulturę" zebrał fundusze na przygotowanie pierwszych dziesięciu stron mających być zajawką całości, o której opowiada scenarzysta:

Nazywam się Kuba Ryszkiewicz, jestem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej, podcasterem - prowadzę podcast 'Powyżej uszu'. Amatorsko piszę scenariusze. Jeden z nich - 'Gra' zwyciężył ubiegłoroczną edycję scriptfiesty. I wtedy się wszystko zaczęło. Zacząłem pisać coraz więcej, poprawiłem swój warsztat, pisanie nabrało kształtu. Efektem tego był pierwszy szkic 'Cel shading'.

Akcja tego scenariusza osadzona jest w dwudziestoleciu międzywojennym na kresach wschodnich. Wśród źródeł inspiracji zawsze wymieniam filmy Quentina Tarantino, oryginalną trylogię Gwiezdnych Wojen i westerny. I taki właśnie ma być ten komiks. To z jednej strony brutalna historia zemsty, przepełniona magiczną ludowością,  z drugiej ma pokazywać podróż bohatera, jego drogę, zmagania i walkę z silniejszym przeciwnikiem. A to dopiero początek.

Scenariusz został napisany i kiedy czytałem go po raz setny, zdałem sobie sprawę, że szanse by powstał na jego podstawie film są raczej niewielkie. Przede wszystkim wymagałby on dużego budżetu. Bardzo dużego budżetu.

I wtedy pojawił się pomysł na komiks. Rozpisałem konkurs na szkic pierwszej strony komiksu i z nadesłanych prac wybrałem tę, która najbardziej odpowiadała mojej wizji. Jej autorka, Marianna Strychowska, przygotuje teraz pierwsze dziesięć stron komiksu, którymi postaram się zainteresować wydawnictwa.

Powieść graficzna utrzymana w stylistyce mrocznego westernu, którego akcja osadzona jest w realiach dwudziestolecia międzywojennego w Polsce i na Ukrainie. Historia brana jest tu w duży nawias i jest punktem wyjścia, a nie celem.

Komiks nawiązuje do filmów Quentina Tarantino, westernów takich jak Unforgiven czy Deadwood czy japońskich anime jak na przykład Sword of a stranger czy Samurai Champloo.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Nie przebaczaj (#1)
 • Format:160x230 mm
 • Liczba stron:80
 • Oprawa:miękka
 • Papier:offsetowy
 • Druk:cz.-b.
 • Data wydania:23 maj 2016
 • Numer katalogowy:274268

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2020 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2020 Prószyński Media Sp z o.o.