Doktor ESPERANTO - A comic book about Ludwik Zamenhof / Komikso pri Ludoviko Zamenhof.

okładka

Doktor ESPERANTO - A comic book about Ludwik Zamenhof / Komikso pri Ludoviko Zamenhof.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Doktor ESPERANTO jest próbą przybliżenia postaci Patrona Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Do opowieści o życiu i dokonaniach Ludwika Zamenhofa wybraliśmy formę komiksu, by stworzyć wydawnictwo atrakcyjne dla młodych odbiorców. Jednocześnie staraliśmy się, by książka zawierała jak najwięcej faktów z życia samego Zamenhofa oraz choćby minimalny zasób informacji związanych z okresem historycznym, w którym powstało i rozwijało się esperanto. Dzięki temu Doktor ESPERANTO ma szansę stać się satysfakcjonującą lekturą dla czytelników niezależnie od wieku.

[wydawca]

Daniel Baum - ur. w Łodzi w 1982 roku. W 2002 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi, a po kolejnych pięciu latach, w grudniu 2008 roku, uzyskał tytuł magistra na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP w pracowni profesora Mariana Kępińskiego. Wraz z prof. Gabrielem Kołatem i rysownikami Wojtkiem Prokopem i Danielem Gembusem tworzy grupę COMIX’sage, z którą wydał albumy COMIX’sage (wyd. Afres 2009) oraz T-Raperzy znad Wisły: Misja Mars (wyd. Afres 2009). Oprócz tego jest autorem m.in. okładki do płyty T-Raperów znad Wisły Ekshumacja 2 (wyd. AGORA SA 2009), okładek płyt zespołu Samokhin Band „Samokhin Band” (wyd. EMI Music Poland 2008) i „Perestroika” (wyd. Radio Łódź 2013), ilustracji do rządowej kampanii społecznej przeciwko dyskryminacji (www.siecrownosci.gov.pl). Poza tym, wraz z Pauliną Królikowską, scenarzystką wyróżnionego przez MPW komiksu „Stąd do Wolności”, który jest zarazem pierwszym na skalę międzynarodową komiksem z alfabetem Braille’a, integrującym czytelników widzących i niewidomych, niestrudzenie pracuje nad rozpowszechnieniem tego pomysłu. Pracował również jako asystent w pierwszej w Polsce Pracowni Rysunku, Ilustracji i Komiksu prowadzonej przez prof. Gabriela Kołata. Prowadzi także prelekcje i warsztaty rysunkowo-malarskie oraz komiksowe w ramach różnych wydarzeń, w tym podczas festiwalu „mŁodzi z pasją” w 2012 roku oraz, w 2013 roku, w ramach obchodów 68. rocznicy wyzwolenia Łodzi spod okupacji hitlerowskiej. Na co dzień pracuje w branży reklamowej jako rysownik, grafik i storyboardzista oraz prowadzi pracownię aerografu airbrushing.pl W ramach tej działalności wykonał m.in. malowanie artystyczne deski kitesurfingowej dla miliardera i filantropa, sir Richarda Bransona. Jest autorem ilustracji i rysunków do filmu dokumentalnego „Ikony srebrnego ekranu” o Stanisławie Mikulskim i innych gwiazdach kina PRL. Zapalony twórca komiksów historycznych, szczególnie tych związanych z I i II wojną światową.
www.danielbaum.pl

Wojciech Łowicki - urodzony w 1972 roku. Absolwent Muzealnictwa na UMK w Toruniu. Znawca i popularyzator komiksu. Kurator sztuki. W roku 1997 współorganizator pionierskiej wystawy dotyczącej historii komiksu polskiego ("Komiks polski 1957 - 1991"). W latach 90. XX w. redaktor naczelny pisma satyryczno-komiksowego "Qriozum". Twórca działu Komiksu Polskiego w Muzeum Okręgowym w Toruniu. Główny kurator wystaw Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi (największej tego typu inicjatywy w Europie Wschodniej). Autor cyklu wystaw "Cztery pory roku z satyrą i komiksem" (m.in.: „Tytus - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka", "Propaganda PRL w komiksie"). Członek Gildii Komiksu. Autor popularnych esejów pod wspólnym tytułem "Historie z dymkiem" (plus wersja francuska). Pisze o komiksie dla Sadurski.com i Gildia.pl. W 2012 roku mianowany ministrem komiksu w rządzie Partii Dobrego Humoru, prowadzonej przez satyryka Szczepana Sadurskiego. Współpracuje z wieloma muzeami i galeriami w kraju (m.in. Muzeum Narodowe w Szczecinie, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, IPN 'Przystanek Historia' w Warszawie, Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie). Działacz na rzecz założenia pierwszego w kraju muzeum komiksu polskiego (ma powstać w Toruniu i bedzie przez niego prowadzone). Pomysłodawca i współorganizator oraz dyrektor toruńskiego festiwalu komiksu DwuTakt. Wiceprezes Fundacji CeBeO. Prekursor polskiego rynku oryginalnych plansz komiksowych. Konsultant ds. komiksu (m.in. współpraca z domami aukcyjnymi, np. Desa Unicum, Sopocki Dom Aukcyjny). Za działalność wystawienniczą uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Doktor ESPERANTO
 • Format:210x297 mm
 • Liczba stron:48
 • Oprawa:twarda
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788393592630
 • Data wydania:5 styczeń 2016
 • Numer katalogowy:292019

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2019 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2019 Prószyński Media Sp z o.o.