Misja Karskiego - Zatrzymać Holokaust.

okładka

Misja Karskiego - Zatrzymać Holokaust.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Fabuła komiksu pt. Misja Karskiego: Zatrzymać Holokaust oparta została na życiu i działalności Jana Karskiego (1914-2000), emisariusza Polskiego Podziemia, który podczas II wojny światowej narażał swoje życie, żeby powiadomić Zachód o odbywającej się Zagładzie Żydów na terenach okupowanej Polski. Komiks został opublikowany we współpracy Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego, Jan Karski Educational Foundation w USA, i Muzeum Historii Polski.

Scenariusz komiksu został napisany przez Dr. Rafael Medoffa, założyciela i Dyrektora Instytutu Badań nad Holokaustem im. Davida S. Wymana, który jest autorem piętnastu książek o Holokauście i historii Żydów. Natomiast ilustracje są autorstwa Deana Mottera, artysty grafika i autora komiksów, znanego głównie z serii Mister X.

Wydanie komiksu jest odzwierciedleniem misji Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego szerzenia wartości uosabianych przez postać Jana Karskiego, takich jak odwaga, prawość, odpowiedzialność i uszanowanie godności człowieka. Karski jest znakomitym wzorcem do naśladowania i jego historię należy szerzyć szczególnie wśród młodego pokolenia. Szybka narracja i atrakcyjne ilustracje na pewno przyciągną uwagę młodych czytelników i komiks ten stanie się świetnym narzędziem do poszerzenia wiedzy o II wojnie światowej. Komiks o Karskim jest głównie przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Fundacja będzie oferować nauczycielom do wykorzystania podczas lekcji historii.

Jan Karski urodził się w wielokulturowej Łodzi i zdobył wyższe wykształcenie prawnicze. Jego marzeniem było zostać dyplomatą, ale wybuch drugiej wojny światowej przekreślił jego plany. Jako kurier Polskiego Podziemia przewodził tajne raporty i rozkazy między przedstawicielami Podziemia a Rządu na Uchodźstwie, najpierw we Francji potem w Wielkiej Brytanii. Jedną z jego najbardziej spektakularnych misji było poinformowanie aliantów o Zagładzie Żydów, jaka miała miejsce na terenach okupowanej Polski. W tym celu został wprowadzony do warszawskiego getta i obozu przejściowego, gdzie był świadkiem niewyobrażalnego okrucieństwa. Swoje relacje przekazał przywódcom na Zachodzie, m.in. Ministrowi Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii Anthony’emu Edenowi i Prezydentowi Stanów Zjednoczonych Franklinowi Rooseveltowi. Po wojnie, Karski nie mógł wrócić do komunistycznej Polski. Uzyskał doktorat i został profesorem n Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, gdzie uczył przez czterdzieści lat w Szkole Służby Zagranicznej. W 1995 roku Jan Karski otrzymał z rąk prezydenta Lecha Wałęsy Order Orła Białego, a 29 maja 2012 roku prezydent Barack Obama odznaczył go pośmiertnie Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym amerykańskim odznaczeniem cywilnym. Z biegiem lat Jan Karski stał się międzynarodową ikoną walki o godność i prawa człowieka oraz sprzeciwu wobec totalitaryzmów. W niezwykły sposób uosabia uniwersalne wartości, takie jak odpowiedzialność za losy bliźnich, odwaga i tolerancja.

Komiks powstał na podstawie badań Instytutu Badań nad Holokaustem im. Davida S. Wymana w Waszyngtonie, przy wsparciu finansowym Jan Karski Educational Foundation, Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego, Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Historii Polski oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dodatkowego wsparcia udzielili: Carole Bilina i John McLees oraz szczególne podziękowania należą się Panu Zygmuntowi Rolatowi.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Misja Karskiego
 • Format:170x260 mm
 • Liczba stron:32
 • Oprawa:miękka
 • Papier:kredowy
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788360642993
 • Data wydania:19 styczeń 2016
 • Numer katalogowy:292735

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
Karski ikoną a wykonywał rozkazy ŻEGOTy.

Karskiemu wręczają medale a on był tylko jednym z wielu członków ŻEGOTy - polskiej podziemnej organizacji ratującej żydów.

Autor: Jacek M Data: 23.04.2017
Nie dla ŻEGOTy ale i tak dla polskiego podziemia.

W tym komiksie jest napisane że ci co wydawali żydów niemcom byli antysemitami. Jest to manipulacja. Czy polak który wydał innego polaka niemcom był antypolakiem ? Obawiam się że takich "kwiatków" jest więcej w tym komiksie. A potem cały świat to czyta.

Autor: Jacek M Data: 23.04.2017

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2020 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2020 Prószyński Media Sp z o.o.