Kryzys na Nieskończonych Ziemiach.

okładka

Kryzys na Nieskończonych Ziemiach.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Zbiorcze wydanie bestsellerowej serii, która w latach 80. XX wieku całkowicie zmieniła i usystematyzowała uniwersum superbohaterów wydawnictwa DC Comics. Do dziś jest uważana za jeden z kamieni milowych w rozwoju amerykańskiej sztuki komiksowej.

Na początku czasów istniał wszechświat, który został podzielony na wiele alternatywnych wszechświatów istniejących obok siebie w różnych wymiarach. Na każdym z nich historia potoczyła się nieco inaczej. Kiedy w pewnym momencie niektóre rzeczywistości nawiązały ze sobą kontakt, okazało się, że istnieje kilku Supermanów, kilku Batmanów, kilku Lexów Luthorów... I stan ten trwałby nadal, gdyby nie Antymonitor, wszechwładny złoczyńca z wszechświata całkowicie odmiennego, gdyż złożonego z antymaterii. Kiedy już podbił całe swoje uniwersum, postanowił zniszczyć wszystkie globy z wszechświatów alternatywnych. Tak rozpoczyna się monumentalna opowieść o walce setek superbohaterów z różnych rzeczywistości o ocalenie znanych nam wszechświatów. Ta totalna wojna zmieni wszystko.

Scenariusz serii napisał jeden z najsławniejszych amerykańskich twórców komiksowych Marv Wolfman (Green Lantern, Fantastyczna Czwórka, The New Teen Titans), a rysunki są dziełem nie mniej znanego grafika George'a Péreza (JLA, Firestorm, The New Teen Titans).

DODATKOWE INFORMACJE

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

Miodzio!

Skreślam dni w kalendarzu wyczekując na ten komiks :)
Tytuł oryginału to Crisis on Infinite Earths

Autor: Ktosiek Data: 09.03.2016
Ten album to po prostu pozycja obowiązkowa dla każdego czytelnika komiksów z USA.

Miałem to epickie wydarzenie w dwóch wersjach: CRISIS ON INFINITE EARTHS SC oraz od niedawna w formie CRISIS ON INFINITE EARTHS DELUXE EDITION HC.
Gdy czytałem pierwszą wersję moja wiedza o DC była bardzo podstawowa.
I dzięki temu miałem ogromną frajdę gdy razem z herosami zagłębiałem się w tajemnice tej opowieści, aż po finał, który na bardzo wiele lat odmienił Universum DC. Dopiero w 2015 roku historia Convergence zmieniło całe komiksowe DC.
Bez wątpienia pozycja obowiązkowa dla starych czytelników komiksów DC jak i tych, którzy chcą poznać przeszłość w przystępny sposób z emocjami na twarzy.
Martwi mnie, że według video wywiadu z przed kilku miesięcy wydawca nie umieści w tym albumie The History of the DC Universe #1 & #2.
Według mnie ta krótka opowieść pokazuje wygląd Universum DC po tym co wydarzyło się w samej historii.

Autor: Piotr Bąbka Data: 12.03.2016
Coś fantastycznego.

Długo czekałem, żeby dostać ten komiks. To jedna z najważniejszych pozycji w historii DC. No i ten wspaniały villian, który jest jednym z moich ulubieńców.

Autor: Maciej Data: 14.03.2016
Prawie hit

Super komiks. Byłby hitem gdyby kosztował tyle co WKKM.

Autor: Bazyl Data: 10.04.2016
Bazyl milisz się

Bazyl ----> to co piszesz jest nie realne.
12 numerów w twardej oprawie za 39,99zł ?
Ten album już jest legendarny i nic tego nie zmieni.
Tylko się cieszyć i kupić gdy kogoś stać, choć ta cena tu jest wyjątkowo sprawiedliwa za album w twardej oprawie.

Autor: Piotr Bąbka Data: 11.04.2016
Jedzie

Już jutro będzie mój. Jak zwykle Gildia mnie nie zawiodła, jedyne miejsce gdzie kupuje komiksy

Autor: Maruder Data: 11.04.2016
Album roku

Genialny album! Pierwszy pretendent do albumu roku 2016.

Autor: Dominik Kunat Data: 13.04.2016
Świetny album

Odniosę się najpierw do zdania z wcześniejszego komentarza: "Martwi mnie, że według video wywiadu z przed kilku miesięcy wydawca nie umieści w tym albumie The History of the DC Universe #1 & #2."
No, niestety nic takiego tutaj faktycznie nie mamy.
Co nie zmienia faktu, że komiks trzeba przeczytać!
Fajnie by było, jakby w albumie zamieszczono na końcu jakieś krótkie opisy postaci z podziałem na światy, bo przyznam, że czasem musiałam poszukać pewnych informacji poza komiksem, żeby coś właściwie zrozumieć. Ale nie uważam siebie za wielkiego znawcę tematu, więc może tylko ja miałam takie problemy. Oczywiście nie przeszkodziło mi to w czerpaniu radości z lektury. Od czego jest internet.
Historia robi wrażenie, choć można się przyczepić do różnych rzeczy (ale po co?). Rysunki są świetne. Wiadomo, że to wszystko ma swoje lata i to widać zarówno w warstwie wizualnej jak i scenariuszu, więc trzeba mieć to na uwadze przed zakupem (są różne gusta i nie każdemu taki styl będzie pasował).
Ja jestem zachwycona :)

Autor: Kamila Data: 03.05.2016
StaryAleJary

Doskobala szata graficzna i dobrze opowiedziana historia. Dla pokolenia Tm-Semic pozycja obowiazkowa.

Autor: SawiK Data: 06.05.2016
Konie jest już bliski...

Tylko to przychodzi mi na myśl, po przeczytaniu całego wydania zbiorczego. nie można zapomnieć panującego w historii napięcia i strachu przed zagładą całego Multiwersum. Ten komiks dosłownie wciąga. Niestety jest sporo czytania, ale można się do tego przyzwyczaić, jeśli historia zaciekawi czytelnika. DC musiało w którymś momencie pęknąć jak foliówka z Biedronki. I to w wielkim stylu. Nie wiem, co dokładnie działo się przed Kryzysem, ale chyba sporo, jeśli postanowili to wszystko zrestartować. Może to nawet dobrze. W końcu nikt nie chce przerostu formy nad treścią. Tak, czy inaczej: Ten Event zmienia wszystko. Wydawnictwo zyskało pokolenie nowych czytelników, którzy mogli zacząć wszystko od nowa, bez zagłębiania się w 50-letnią historię uniwersum komiksowego. Gdyby nie to wydarzenie, DC szybko poszłoby na dno z setkami swoich świetnych pomysłów i planów na przyszłość. Kryzys jest pewnego rodzaju pralką, do której wrzucasz białą koszulę, a otrzymujesz różową (w dodatku skurczoną). Sami chyba rozumiecie, o co mi chodzi. Nie można wiecznie żyć przeszłością i spocząć na laurach. Złoty wiek wydawnictwa przeminął, jak i czytelnicy. Trzeba było ustabilizować DC, aby się nie posypało. Udało się. C prawda tylko na jakieś 25 lat, ale się udało. W międzyczasie było jeszcze z 10 Kryzysów, ale ten był chyba pierwszy i najlepiej zapamiętany. Z tego, co zauważyłem w ostatnim czasie, w New 52 też się coś szykuje. Na ostatniej stronie Wiecznego zła jest Anty-Monitor. Może będzie powtórka w nowym stylu? Tego nie wiem, ale jedno wiem na pewno: Ten komiks to kawał dobrej roboty, a za robociznę się płaci, więc szykujcie portfele. Polecam.

Autor: Maciek Zastrużny Data: 21.05.2016
Trochę nudnawe

Taka oczywista analogia od razu nasuwająca się na myśl to Secret War wydana w WKKM. Kryzys jest ekstremalnie przegadany. Cała historia mogłaby się z powodzeniem zmieścić w 5 zeszytach, całkowicie nie odpowiada mi formuła prowadzenia narracji, jaka była w tamtych latach. To oczywiście kwestia gustu, ale mi nie podeszło. Za to graficznie, pomimo stylu tamtych lat, jest bardzo fajnie. Rozkład kadrów jest przemyślany i faktycznie widać tu kawał dobrej roboty. Szkoda tyko, że kwestie wypowiadane przez dziesiątki pojawiających się w komiksie superbohaterów to banały najwyższych lotów. Każda postać najpierw się przedstawia, a potem dopiero wypluwa z siebie jakiś nonsens. Fabułka jest (dla mnie zaznaczam!) cieniutka jak diabli. Od strony edytorskiej to jednak majstersztyk od Egmontu. I za to się płaci, tom jest gruby, rozmiar powiększony, papier bardzo dobrej jakości - takie coś nie może kosztować 39,99. Zresztą WKKM podzieliłaby ten tom pewnie na 3, więc finalnie trzeba by zapłacić za całość 120 zł w WKKM. Co nie zmienia faktu, że ja swój egzemplarz najpewniej opchnę dalej, bo mam deficyt wolnego miejsca na półkach z komiksami i są dla mnie lepsze pozycje, których jeszcze nie mam, a mieć potrzebuję do szczęścia.

Autor: Marcin Telega Data: 11.06.2016
lektura ważna i męcząca

Ocena trochę zawyżona ze względu na wartość historyczną pozycji.
Wiem że ważny, wiem że prekursor, wiem że kluczowy...ale tak mnie zmęczyła lektura tego komiksu że jeszcze mam zakwasy.
Archaiczna narracja, bez emocji, niekończące się pojedynki i odrodzenia... ufff.
Cieszę się że mogę już odłożyć na półkę i powiedzieć "tak czytałem Kryzys, ten Kryzys".

Autor: Wyszu Data: 03.09.2016
Meczaca lektura...

Ciezko bylo przebrnac przez calosc. Juz latwiej bylo czytac DC z czasow TM-Semic. Na tle mnogosci nowszych pozycji laczenia sie grup superbohaterow przeciw wspolnemu wrogowi, Kryzys... to odgrzewane kotlety...

Autor: Rafał Karaś Data: 01.10.2016
dla kolekcjonerów

Dla tych, którzy muszą mieć na półce wszystkie kamienie milowe amerykańskiego komiksu to pozycja obowiązkowa. Do tego wychodzi bardzo ładne wydanie i klasyczne ale bardzo dobre rysunki - Perz w najwyższej formie.
Dla pozostałych - raczej nie warto. Komiks sprawia wrażenie starszego niż jest w rzeczywistości. Fabuły praktycznie nie ma, opiera się tylko na pomyśle, żeby zebrać WSZYSTKICH bohaterów DCU w krótkich scenkach. Do tego prymitywna narracja i dialogi składające się wyłącznie z epickich deklaracji superbohaterów. Tam gdzie Dark Phoenix broniła się historią, dramatem i emocjami - tutaj mamy katalog superbohaterów i znacznie bardziej toporny warsztat scenarzysty.

Autor: Jarek Skawiński Data: 18.10.2016
Bajka :)

Komiks, który chciałem przeczytać od baaardzo dawna i mnie nie zawiódł. Nie jestem znawcą DC sprzed Kryzysu, ale mimo to czytało mi się ten komiks bardzo dobrze, w sumie jest w komiksie wszytko w miarę wyjaśnione co i jak. Jednak rozumiem jak komuś ten sposób prowadzania opowieści nie przypadnie do gustu.

Autor: Paweł Data: 09.01.2017
To jest naprawde dobre!

Komiks który trzeba przeczytać dwa razy. Jak przeczytałem po raz pierwszy nie zrozumiałem wielu wątków, lecz teraz rozumiem wszystko. Moge powiedzieć, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Świetne wydanie. Must have!!!

Autor: Fk Data: 07.02.2018
Chaos

Krótko pisząc chaos, dopiero od około połowy w miarę się to czyta, za dużo bohaterów nie znam, główna atrakcją są Supermani. Wątpię że przyczytam to drugi raz. Rysunki zacne.

Autor: Austin Powers  Data: 29.07.2023
Archaiczny.

Tak jak większość starszych komiksów tak i ten jest pisany strasznie topornie. Ciągła, nieustająca bijatyka z drętwymi dialogami i przesytem bohaterów. Chaos, patos i bohaterowie tak poważni, że aż śmieszni. Wszyscy są tak wspaniali i bohaterscy, że można dostać mdłości. Postaci jest mnogość, ale różnią się tylko strojami, charaktery wszyscy mają z jednej kalki. Przyjemności z lektury niestety nie miałem, warto jednak sięgnąć ze względu na wartość historyczną.

Autor: Michał Data: 13.10.2023

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher