Zeszyty Komiksowe - 7 - (grudzień 2007).

okładka

Zeszyty Komiksowe - 7 - (grudzień 2007).

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Rok 2007 obfituje w komiksowe rocznice. Redakcja "Zeszytów Komiksowych" postanowiła skorzystać z tej okazji i przedstawić znanych bohaterów i twórców w nowym świetle i z nowymi detalami oraz przypomnieć tych, którzy ulegli zapomnieniu.

Zaczynamy od czasopisma "Przygoda", które obchodzi w tym roku 50-tą rocznicę swojego powstania. Pismo to zaistniało na fali popaździernikowej odwilży i miało, jak na tamte czasy, bardzo odważną zawartość. Niestety, zostało zamknięte po niespełna dwóch latach. W tym numerze przypominamy "Przygodę" nie tylko przy pomocy wyśmienitych artykułów na jej temat (Adama Ruska i Marka Misiory), ale również publikując przedruk trzydziestukilku stron z tego pisma - aby osoby, nie będące kolekcjonerami, mogły na własne oczy przekonać się, jak 50 lat temu wyglądał magazyn obrazkowo-przygodowy.

50-tą rocznicę powstania obchodzą również świetnie wszystkim znani Tytus, Romek i A'tomek. Nie wyobrażaliśmy sobie numeru "Zeszytów" bez nawiązania do tego komiksu - publikujemy więc dwa artykuły na jego temat, kilka zainspirowanych nim krótkich komiksów oraz (po raz pierwszy w Polsce) szczegółową bibliografię występów Tytusa i jego przyjaciół na stronach czasopism, kalendarzy i w innych "parafenaliach".

W tym roku przypada również 25-ta rocznica publikacji ostatniego zeszytu z serii o Kapitanie Żbiku, do której rysunki przez wiele lat wykonywał Jerzy Wróblewski. Jest to świetna okazja do zaprezentowania naszym czytelnikom rozszerzonej biografii tego artysty, uzupełnionej szeregiem wcześniej niepublikowanych zdjęć, rysunków i innych ilustracji.

W numerze znajdzie się także "Raport XV", poświęcony komiksowym nowościom, recenzja ubiegłorocznej Antologii, towarzyszącej szóstemu Sympozjum Komiksologicznemu, oraz wywiady z twórcami, tłumaczem i wydawcą czeskiego komiksu pt. "Alois Nebel", o którym po raz pierwszy pisaliśmy rok temu - bodajże jako pierwsi w naszym kraju - i który ukaże się po polsku podczas najbliższej edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi.

Więcej szczegółów na stronie: http://www.zeszytykomiksowe.org/strona.php?strona=zk7

Michał Błażejczyk i Redakcja

DODATKOWE INFORMACJE

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.