Dawni Mistrzowie. Komedia rysowana przez Mahlera.

okładka

Dawni Mistrzowie. Komedia rysowana przez Mahlera.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Thomas Bernhard i komiks? Mahler, jeden z najciekawszych europejskich twórców komiksu alternatywnego, stworzył fantastyczne dzieło – komiksową adaptację słynnego dzieła austriackiego mistrza, Dawni mistrzowie.

Reger jest zmagającym się z chorobą płuc krytykiem sztuki o filozoficznym i mocno pesymistycznym uosobieniu. Pracuje dla „Timesa” i już od 30 lat, co drugi dzień przesiaduje na ławce w Muzeum Historii Sztuki przed obrazem 'Siwobrody mężczyzna' Tintoretta. Wyjątkami są poniedziałki, kiedy to muzeum jest zamknięte dla zwiedzających. W muzeum Reger rozmyśla, krytykuje i odsłania wszystkie niegodziwości na świecie, a zwłaszcza w jego rodzinnym kraju, Austrii. Oprócz Regera w historii występują Irsigler - muzealny dozorca i Atzbacher, równie jak Reger krytycznie nastawiony do rzeczywistości narrator.

Ta filozoficzna przypowieść uważana jest za jedno z najważniejszych dzieł Bernharda. Komiks stworzony z Mahlerem jest równie zabawny a wyjątkowy styl niemieckiego rysownika dodatkowo wzmacnia przesłanie opowieści.

Czy można 300 stronnicowa powieść przenieść za pomocą kilku pociągnięć pędzla? Mahler się odważył i sztuka ta udała mu się znakomicie.

Philipp Haibach, DIE WELT

Nicolas Mahler (ur. 1969) - wiedeńczyk, swoje satyry publikował w większości ważnych europejskich gazetach, a jego komiksy są wydawane na całym świecie. Polski czytelnik miał okazję poznać Mahlera dzięki takim komiksom jak Pragnienie i Samotność rajdowca.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Dawni Mistrzowie
 • Format:165x235 mm
 • Liczba stron:156
 • Oprawa:miękka ze skrzydełkami
 • ISBN-13:9788380693395
 • Data wydania:2 wrzesień 2016
 • Numer katalogowy:308544

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
DRAŻNIĄCY „MISTRZ”

Jako całość album budzi moje mieszane uczucia, ale więcej owych uczuć mam pozytywnych. Bo ciekawy to eksperyment, bo skłania do myślenia, bo wywołuje emocje… Warto go zatem poznać i przekonać się na własnej skórze, co ma do zaoferowania.

Autor: Michał Lipka Data: 10.09.2016
Dobre, mądre, choć oczywiste

Użyję parafrazy z ostatniego komiksu (Ksionz), który przeczytałem przed "Dawnymi mistrzami" - Mahler spotkał się z kapitanem Oczywistość. Bo(!) choć bardzo mądre ma konstatacje, do których zmierza w swoich rozważaniach nad naturą i kondycją człowieka, to jedynie z impetem wyważa otwarte już drzwi. Moim zdaniem jednak z zupełnie innego powodu komiks zasługuje na uwagę. Paskudne rysunki doskonale wręcz pełnią służebną rolę w dopisywaniu tego, czego słowami przekazać się nie da. Proste wręcz zabiegi maksymalnie uwypuklają treści zawarte w słowach. Kolor, powtórzenia, powielenia... Warsztat zabiegów poetyki komiksu autor ma opanowany na najwyższym poziomie. To co robi nie jest przypadkowe, wszystko jest przemyślane. Puszcza oko niemalże do każdego. Najpierw sławi dekonstrukcjonizm, potem nabija się również z przemądrzałych kierunków literatury i sztuki i dystansuje ostatecznie od samego dekonstrukcjonizmu. W efekcie tych dywagacji okazuje się, że jest właśnie tak, jak wbijają nam do głowy nauczyciele języka polskiego w liceach - najważniejszy jest człowiek i humanizm. Bla, bla, bla... Można się z Mahlerem zgodzić lub nie, lecz na końcu i tak wszystko sprowadza się do jednego - zostajemy sami w obliczu śmierci - czy to naszej, czy naszych bliskich. Wtedy nic nie jest ważniejsze niż nasz humanizm. Amen. Mi się podobało, bo opowieść jest zgrabnie skrojona, krótka i treściwa. I choć nie otarła się nawet o przebłysk geniuszu to jest na tyle wartościowa, że moim zdaniem warto przeczytać.

Autor: Marcin Telega Data: 28.12.2016
Mała forma, ale pełna treści.

O sztuce, przemijaniu, o człowieku. Dobra rzecz.

Autor: P Data: 15.09.2017

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2022 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2022 Prószyński Media Sp z o.o.