Dawny komiks polski #3 - Przygody Wicka Buły w „raju” i inne przedwojenne komiksy antykomunistyczne.

okładka

Dawny komiks polski #3 - Przygody Wicka Buły w „raju” i inne przedwojenne komiksy antykomunistyczne.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Trzeci tom serii Dawny Komiks Polski prezentuje przedwojenne komiksy antykomunistyczne, w tym bardzo popularną w II RP historię Wicka Buły, który odwiedził "raj". Opowieść ta jest wyjątkowa na mapie przedwojennego komiksu, którą zaludniają postaci i historie pomyślane jako prosta rozrywka. Jak pisze redaktor Rusek:

Zdarzały się (...) takie cykle komiksowe, których głównym celem nie było dostarczenie błahej rozrywki, ale przekonywanie, nakłanianie i pozyskiwanie czytelników do określonych poglądów politycznych – słowem: perswazja ideologiczna. Kilka z nich było skierowanych przeciwko III Rzeszy i Związkowi Socjalistycznych Republik Radzieckich – państwom, w których panowały systemy totalitarne, i które uznawano za zagrożenie dla istnienia Polski. W niniejszej antologii (w układzie chronologicznym) zaprezentowano obie odnalezione serie antyradzieckie oraz zaledwie dwustronicowy komiks o tej samej wymowie. W każdym z tych utworów głównym bohaterem była postać z zewnątrz: obcokrajowiec rzucony w piekło radzieckiego „raju na ziemi”, który – chociaż opowiadał o tym samym – to jednak w zupełnie inny sposób.

Prezentacja przedwojennych komiksów to unikatowe przedsięwzięcie, które odsłania przed nami czym żyli nasi przodkowie.

Rozpoczęcie serii „Dawny komiks polski” pod redakcją Adama Ruska to moim zdaniem jedno z najważniejszych, choć ciche i mało spektakularne wydarzenie komiksowe w 2013. O korzenie trzeba dbać, Sebastian Frąckiewicz, komiks.blog.polityka.pl

Zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi tomami serii. W tomie pierwszym znajdzie czytelnik m.in. futurystyczny komiks Warszawa w roku 2025 zaś w drugim Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia - pierwszy polski komiks.

DODATKOWE INFORMACJE

 • Redaktor naczelny:Adam Rusek
 • Seria:Dawny komiks polski (#3)
 • Format:280x210 mm
 • Liczba stron:64
 • Oprawa:miękka
 • ISBN-13:9788380694330
 • Data wydania:23 sierpień 2016
 • Numer katalogowy:308688

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
KOMIKS NA FRONCIE WALKI Z WROGIEM

„Dawny komiks polski” to seria, którą warto polecić każdemu. Seria intrygująca, fascynująca, ważna i dająca wgląd w to, co przed drugą wojną światową czytali nasi (pra?)dziadkowie. Na dodatek świetne wydanie oferuje także serię wprowadzeń dodających kontekstu historycznego i wyjaśniających wiele kwestii. A zatem nie wahajcie się i sięgnijcie koniecznie.

Autor: Michał Lipka Data: 12.09.2016

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2019 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2019 Prószyński Media Sp z o.o.