Wyrok.

okładka

Wyrok.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Komiks poświęcony jest pamięci Jerzego Woźniaka, żołnierza Armii Krajowej i uczestnika akcji „Burza”. Jego życiorys to gotowy scenariusz na film, ale też opowieść o prawym, szlachetnym człowieku, który walczył z dwoma totalitarnymi systemami i nie złamał swoich zasad w obliczu tortur i groźby śmierci.
 
 
 
Jerzy Stanisław Woźniak w 1945 roku przedarł się do Europy Zachodniej, gdzie walczył w 2. Korpusie Polskim we Włoszech, był też emisariuszem delegatury WiN w Londynie na tere RP. W roku 1947 zgłosił się na ochotnika do przerzucenia na teren kraju, gdzie w tym samy roku został aresztowany przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, a następnie skazany na karę śmierci w tak zwanym „procesie kiblowym”. Decyzja Bolesława Bieruta zmieniła wyrok śmierci na karę dożywocia. Na wolność wyszedł dopiero w roku 1956. W latach 2001-2002 był kierownikiem w randze wiceministra Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w rządzie Jerzego Buzka. Działał w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej i członie Kapituły Nagrody Kustosza Pamięci Narodowej. Zmarł 12 kwietnia 2012 roku. Spoczął na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Kilkaset metrów od jego grobu znajdują się bezimienne groby jego kolegów z AK, zamordowanych po wojnie przez komunistów. Życiorys Jerzego Komiks „Wyrok”, wydany przez Centrum Historii Zajezdnia jest wyrazem szacunku, jaki jesteśmy winni Jerzemu Woźniakowi – jednemu z Żołnierzy Niezłomnych.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Wyrok
 • Format:210x297 mm
 • Oprawa:miękka
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788395453304
 • Data wydania:27 wrzesień 2019
 • Numer katalogowy:410885

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
Warto przeczytać.

Plusy: Historyczna wartość poznawcza. Niska cena. Szkic historyczny bohatera. Minusy: Słaba kreska, kolorystyka i kadrowanie. Rozumie to taka technika, inna, ale to nie moja bajka. Werdykt: Jerzy Stanisław Woźniak to kolejny bohater polskiego podziemia, o którym mało kto wiedział w PRL-u, historia której brakowało na Polskim rynku, która poszerza wiedzę o tamtych czasach i jest prawdziwa. Niema na rynku dużo dobrych rysowników, ale szacun za podjęcie tematu, lepsze to niż nic. Dlatego wielki ukłon dla "OŚRODEK PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ", i prośbą o więcej takich historii.

Autor: Andrzej K. Data: 18.11.2019

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2020 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2020 Prószyński Media Sp z o.o.