Zrozumieć komiks - Niewidzialna sztuka (wyd. 2021).

OSZCZĘDZASZ 6,90 ZŁ

okładka

Zrozumieć komiks - Niewidzialna sztuka (wyd. 2021).

10% taniej
Inpost Paczkomaty 24/712,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx16,99 zł
Orlen paczka8,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność:2-3 dni robocze

OPIS

Komiks o… komiksie. Legendarna książka Scotta McClouda to wyjątkowy i pasjonujący wykład o historii, teorii, języku i sposobach, w jaki komiks działa na czytelnika.
 
„Zrozumieć komiks” z podtytułem „Niewidzialna sztuka” okrzyknięto sensacją już w momencie premiery w 1993 roku i do dziś jest to kluczowa pozycja, do której odnoszą się wszyscy badacze i miłośnicy tego medium. W napisanym specjalnie na potrzeby polskiego wydania wstępie profesor Jerzy Szyłak napisał:
 
Ponad czterdzieści lat temu w Polsce twórca powieści fantastycznonaukowych Stanisław Lem napisał „Fantastykę i futurologię” – teoretyczną rozprawę mówiącą o gatunku, którym się zajmował. Zarzucano mu wówczas brak warsztatu literaturoznawczego, pewną dowolność w doborze opisywanego materiału i inne niedostatki. Pomimo upływu lat „Fantastyka i futurologia” pozostaje jednak najlepszym opracowaniem na temat science fiction, jakie kiedykolwiek w Polsce napisano. Podobnie jest ze Scottem McCloudem i jego dziełem.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Zrozumieć komiks
 • Format:173x260 mm
 • Liczba stron:228
 • Oprawa:miękka
 • Druk:cz-b
 • ISBN-13:9788364858062
 • Data wydania:14 kwiecień 2021
 • Numer katalogowy:482545

RECENZJEjak działają recenzje?

Hmm

Fajnie i niefajnie. Fajnie dla osób które nie załapały się na pierwsze polskie wydanie. Zrozumieć Komiks to wartościowa pozycja, sęk w tym że Scott McCloud stworzył jeszcze dwa komiksy o komiksie. Komplet tworzy dopełniającą się całość. Szkoda że wydawnictwo nie poszło o krok dalej poprzestając na reedycji...może kiedyś.

Autor: R.G Data: 06.04.2021
Ile stron?

Poprzednie wydanie miało 228 stron, a tu jest informacja że 128. Pomyłka czy okrojona wersja... Ktoś wie?

Autor: Pawel123 Data: 08.04.2021
strony

To był błąd w opisie. To wydanie jest takie samo jak poprzednie jeśli chodzi o treść

Autor: Gildia.pl Data: 09.04.2021
NEGATYWNA KONOTACJA

Wyobraźcie sobie formę sztuki starszej nawet niż słowo pisane, która z jakiegoś powodu jest nie tylko ignorowana, ale także – a może przede wszystkim – poniżana. Komiks, bo o nim mowa, w najstarszych swych formach, które za komiksowe można uznać, istniał już na długo przed naszą erą, nie mniej, zamiast należytego szacunku i prestiżowego miejsca w panteonie sztuki, doczekał się zepchnięcia na margines, a jego nazwa stała się synonimem braku głębi, prostoty i wielu, wielu innych inwektyw. Dlaczego? Skąd takie traktowanie obrazkowej formy wyrażania artyzmu, kiedy przecież obrazy czy nawet graffiti, zyskują uznanie?

Autor: Michał Lipka Data: 19.04.2021
Komiks o komiksie

Zrozumieć komiks to ciekawa pozycja o sztuce tworzenia powieści graficznych. Tytuł godny polecenia szczególnie tym miłośnikom popkultury, którzy do tej pory unikali tego medium, nie dostrzegając jego piękna i złożoności. W bardzo dużym uproszczeniu, mamy tutaj do czynienia z rozbudowaną i na swój sposób złożoną analizą medium popkulturowego, jakim jest komiks. Dla nieobeznanych w tematyce jest to swoistego rodzaju przewodnik po tym, jak czytać i zrozumieć komiks. Z kolei dla początkujących twórców album może stanowić podstawowy podręcznik tego, jak projektować swoje dzieło, aby zaciekawiło ono odbiorcę. Pozornie trudna treść, podana jest tutaj jednak w naprawdę ciekawej i przystępnej formie, która bawi i uczy jednocześnie. Autor pomimo tego, że jest uznawany za wybitnego teoretyka komiksu, nigdy nie aspirował do tego, aby jego dzieło zostało uznane za pozycję „naukową”. Dzięki temu tytuł na przestrzeni lat zyskał gigantyczne grono fanów i nawet teraz stanowi łakomy kąsek, po który warto sięgnąć. McCloud swój komiksowy wykład rozpoczyna od dość oczywistego przedstawienia odbiorcy, czym tak naprawdę jest komiks (co dla wielu zjadaczy popkultury nie jest takie oczywiste). Później bardzo płynnie przechodzi on do „języka komiksu”, który potrafi obrazami przekazać więcej treści niż tysiąc słów. Poddaje on ciekawej analizie wizualne i tekstowe aspekty powieści graficznej oraz pokazuje jak różni artyści wykorzystują to medium do przekazywania zarówno abstrakcyjnej, jak i mocno realistycznej formy wymyślonego świata. Kolejne rozdziały to skupienie się na tym, jak komiks może przedstawiać czas, akcję i ruch. Wpływie mijającego czasu na samo dzieło. Sposobie pokazywania emocji i ich oddziaływaniu na samego człowieka, czy pokazaniu korelacji zachodzących pomiędzy słowem i obrazem. Druga część Zrozumieć komiks to mieszanka historii i pedagogicznych treści. Autor pokazuje znaczenie sztuki dla człowieka od najdawniejszych lat, omawia pokrótce historię komiksów kolorowych, na sam koniec zaś prezentuje swoje osobiste poglądy na temat komiksu i przedstawia, dlaczego uważa komiks za wybitne medium potrafiące przekazać odbiorcy o wiele więcej „treści” niż inne kulturowe twory. Nie umniejszając geniuszowi Zrozumieć komiks, trudno nie zwrócić jednak uwagi na jego pewne naprawdę malutkie wady. Komiksowy wykład McClouda w kilku miejscach przybiera moim zdaniem niepotrzebnego zbyt mocno filozoficznego wydźwięku lub wykorzystuje zbyt techniczne określenia. Jedni co prawda to docenią, jeśli jednak ktoś nie jest obeznanym miłośnikiem, to może się tutaj momentami poczuć trochę zagubiony.

Autor: PopKulturowy Kociołek Data: 27.06.2021

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher