Berlin - 1 - Miasto kamieni.

okładka

Berlin - 1 - Miasto kamieni.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Berlin. Miasto kamieni - jedna z najwybitniejszych powieści graficznych i jednocześnie jeden z najciekawszych komiksów historycznych. Powstające ponad 10 lat arcydzieło komiksu wymienione przez magazyn "Time" wśród szczytowych osiągnięć tego medium.

Berlin. Wrzesień 1928 roku. Zmierzch Republiki Weimarskiej. 10 lat po zakończeniu I Wojny Światowej Niemcy pogrążone są w głębokim kryzysie i rozpaczliwie szukają dla siebie nowej drogi. Na sile przybiera konflikt między socjalistami, zapatrzonymi w radziecką rewolucję, a nacjonalistami coraz głośniej krzyczącymi "Heil Hitler!". Obie frakcje zupełnie gdzie indziej widzą przyczyny problemów gnębiących kraj i inaczej wyobrażają sobie jego przyszłość. Napięcie staję się trudne do wytrzymania...

To bogate społeczno-polityczne tło pierwszego tomu trylogii Jasona Lutesa, w którym na pierwszy plan wysunięte są skomplikowane losy poszczególnych bohaterów. Marthe Müller, studentka wydziału sztuki, próbuje odnaleźć się w obcym mieście. Dziennikarz Kurt Severing stara się opisywać dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość. Gudrun Braun, matka trójki dzieci, traci pracę i znajduje pomoc wśród socjalistów. Jej mąż, Otto, przystępuje natomiast do nacjonalistów, w nich widząc jedyną szansę na lepszy los.

To tylko kilka z wielu postaci, których losy przetną się na ulicach Berlina. Żydzi i aryjczycy, robotnicy i fabrykanci, czerwone brygady i faszyści, artyści i wojenni weterani. Wszyscy oni są mieszkańcami tego fascynującego miasta, będącego świadkiem małych wielkich dramatów i najważniejszych wydarzeń współczesnej historii.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Berlin (#1)
 • Format:176x250 mm
 • Liczba stron:214
 • Oprawa:miękka ze skrzydełkami
 • Papier:matowy
 • Druk:cz.-b.
 • ISBN-13:9788360915103
 • Data wydania:22 luty 2008
 • Numer katalogowy:48713

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
Rewelacja

Po prostu trzeba przeczytać.

Autor: Ewa M Data: 17.12.2008
ok ale...

Muszę od razu zaznaczyc ze jestem zawiedziony bo do zakupu zachęciło mnie hasełko reklamowe, jakoby Times określił ten komiks jako jedno ze szczytowych osiągnięc medium.Niestety,zdaje mi się że pisał to ktos nie mający za bardzo do czynienia z komiksem.
Oto mamy komiks oparty głównie na warstwie literackiej,rysunki minimalnie uzupełniają tekst i chodź wielu twierdzi że komiks jest najbliżej literatury to ja jestem gotowy bronic tezy że komiks ma swój własny unikalny język i w ramach tego języka (ewentualnie poszerzając go ) wyrobiony twórca powinien działac.
Niestety o tym unikalnym języku zapomniał i twórca i kolo z Timesa piszący o tym jako o czymś wybitnym.Patrząc na dzieła o podobnej tematyce zarówno z obrębu komiksu jak innych dziedzin sztuki ''Berlin'' jawi się jako dośc wtórna rzecz.Nic go tu nie ratuje, bo przecie to że jest komiksem nie nada mu wartości i oryginalności.Na dodatek literackośc tej pozycji może byc dla sceptyków dowodem na to że komiks jest gorszą wersją literatury - a nie jest -jest po prostu osobnym medium.Podsumowując - komiks dobry i na pewno warto go za tą cenę kupic ale w żadnym wypadku nie mamy do czynienia z czymś wybitnym. Gdyby ta pozycja miała byc synonimem ambitnej,jak to teraz zwą, ''graphic novel'' to było by źle.Czekam na drugi tom i mam nadzieje odszczekac tom co napisał.

Autor: latajacy_pies Data: 29.05.2009

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2019 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2019 Prószyński Media Sp z o.o.