Jonathan - Wydanie zbiorcze tom 1.

OSZCZĘDZASZ 9,00 ZŁ

okładka

Jonathan - Wydanie zbiorcze tom 1.

10% taniej
  • Scenarzysta:Cosey
  • Ilustrator:Cosey
  • Wydawnictwo:Ongrys
  • Cena detaliczna:80,00 zł
  • Najniższa cena: 80,00 zł
Inpost Paczkomaty 24/712,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx13,99 zł
ORLEN paczka8,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 24h

OPIS

Na granicy Nepalu i Tybetu młody, cierpiący na amnezję podróżnik z Zachodu podąża śladami swojej przeszłości. Jonathan zabiera nas w wewnętrzną i współczesną przygodę pełną tajemniczych spotkań i ujmujących postaci.
Tom pierwszy zawiera trzy albumy: „Pamiętaj, Jonathanie…”, „I góra tobie zaśpiewa” oraz „Boso pod rododendronami”.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Jonathan
  • Format:220x296 mm
  • Liczba stron:176
  • Oprawa:twarda
  • Papier:kredowy
  • Druk:kolor
  • ISBN-13:9788366603264
  • Data wydania:9 lipiec 2021
  • Numer katalogowy:488742

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Za późno...

Kolejny komiks , który przeskoczyłem wiekowo. Gdybym czytał go z początkiem lat dziewięćdziesiątych pewnie byłbym nim zachwycony, dzisiaj już nie. Temat Tybetu nikogo już nie obchodzi, a naiwny i romantyczny główny bohater też jest wyrwany z mojej przeszłości. Nie wiem dla kogo maże być dzisiaj przeznaczony ten tytuł, bo obawiam się że jego naiwność nie przemówi również do dzisiejszych nastolatków.

Autor: PG Data: 18.07.2021
Przyzwoita przygodówka w egzotycznej scenerii

Mnie właśnie przyciągnęła owa odmienność. Rysunki przypominają mi czasem ulepszoną wersję naszego Raczkiewicza. Co może razić, to pięknoduchowe przemyślenia bohatera względem konfliktu Chiny - Tybet. Za to narracja jest niezwykle płynna, ciekawe kadry, fabuła i na pewno kupię następny tom. Na marginesie, ciekawe kiedy wydawnictwo ruszy z drugą częścią Lestera Cockneya, bo już trochę czasu minęło.

Autor: Toryohne Data: 13.11.2021
cudo

Pozycja bardzo dobrze znana i krążąca w sieci od prawie 10 lat w tłumaczeniu Krikona. Wspaniały przykład autorskiego komiksu europejskiego z genialnymi rysunkami mistrza Coseya na którym rysownicy typu Raczkiewicz albo Rosiński się wzorowali co zresztą widać gołym okiem. Lekka kreska, świetne kadry, wciągająca fabuła. To dzieło ma więcej wspólnego z prawdziwą sztuką komiksową niż kolejne marvele.

Autor: Adek W. Data: 15.12.2021
Piękny, oniryczny klimat, przesiąknięty mistyką dalekiego wschodu

Kupując „Jonathana” Coseya nie wiedziałem zbyt wiele o tym komiksie, poza tym, że to jakiś „Francuz” z lat 70. Spodziewałem się więc sympatycznej i nieco archaicznej ramoli, która będzie mnie tulić do podusi, zapewniając przyjemne zasypianie przez kilka wieczorów. Bo ja takie stare europejskie komiksy bardzo lubię i łykam wszystko co u nas wychodzi. Okazało się jednak, że tym razem zbłądziłem. I to nawet nie w tym, że Cosey to Szwajcar a nie Francuz – bo to szczegół. Zbłądziłem, bo raz, że „Jonathana” połknąłem na jeden raz z zapartym tchem i oczami wybałuszonymi na czole, a dwa, że to żadna ramola, ale ponadczasowe komiksowe arcydzieło, które wciąż czyta się znakomicie. Rysunki zjawiskowe, kreska pociągnięta lekko z nonszalancką swobodą i wyczuciem kadru, którego mogłoby pozazdrościć wielu współczesnych twórców. „Jonathan” to komiks, którego trudno zredukować do kategorii awanturniczo-przygodowej. Te historie tworzą piękny, oniryczny klimat, przesiąknięty mistyką dalekiego wschodu – operują literacko-plastyczną narracją, nad którą unosi się muzyka. Tak! Czytając ten komiks słyszę muzykę – i to niekoniecznie tę, którą autor poleca jako tło do lektury. Bo poleca: Pink Floyd, Mike'a Oldfielda, Shankar, Tangerine Dream, ludową i sakralną muzykę Tybetu, Ja tu słyszę przede wszystkim starego kraut rocka: Agitation Free, Amon Dull, Popol Vuh, Ash Ra Tempel, Guru Guru. Muzykę natchnioną, eksperymentalną i ponadczasową, balansującą pomiędzy narkotyczną psychodelią, a religijną mistyką Dalekiego Wschodu. Zawieszoną w transcendentalnym locie pomiędzy całkowitym zatraceniem własnej tożsamości, a filozoficznymi poszukiwaniami odpowiedzi na pytania o sens istnienia. Nie pomyślcie jednak, że ten komiks to jakiś bełkot i przyrost formy nad treścią zrodzony w narkotycznych majakach. Nic z tych rzeczy! To proste, lekko napisane i łatwe do zrozumienia historie, które jednak pozostawiają wcale nieoczywiste tropy i niesamowicie pobudzają wyobraźnię czytelnika. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy „Jonathana” mając nadzieję, że utrzyma klimat. A czas do ich premiery z pewnością będą sobie skracał ponowną lekturą pierwszej części (jest to wydanie zawierające trzy albumy z lat 1977-1978), bo nie mam wątpliwości, że to jeden z tych komiksów, do których nie raz będę powracał.

Autor: Zbójcerz Data: 15.12.2022

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher