Lwy z Bagdadu.

okładka

Lwy z Bagdadu.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Jeden z najbardziej uznanych autorów powieści graficznych przedstawia historię, inspirowaną przez prawdziwe wydarzenia - zaskakująco oryginalne spojrzenie na życie na ulicach Bagdadu w czasie wojny w Iraku.

W swoich nagradzanych pracach - Y: The Last Man oraz Ex Machina ("Entertainment Weekly" ogłosił go jednym z dziesięciu najlepszych tytułów beletrystycznych roku 2005) - scenarzysta Brian K. Vaughan udowodnił, iż rozumie koszty przetrwania jak i polityczne niuanse współczesnego świata. Teraz, w swojej prowokującej powieści graficznej, Vaughan przygląda się życiu na ulicach rozdartego wojną Iraku.

Wiosną 2003 roku, podczas amerykańskiego nalotu bombowego, z ZOO w Bagdadzie uciekło stado lwów. Zagubione i zdezorientowane, głodne, ale nareszcie wolne, cztery lwy wędrowały zdziesiątkowanymi ulicami Bagdadu tocząc rozpaczliwą walkę o własne życie. Opisując ciężkie położenie lwów, Lwy z Bagdadu, podnosi pytania o prawdziwe znaczenie wolności - czy może zostać podarowana czy można ją zdobyć tylko przez samozaparcie i poświęcenie?

W oparciu o prawdziwe wydarzenia, Vaughan i artysta Niko Henrichon (Barnum!) stworzyli unikalny wgląd w naturę życia w czasie wojny, przedstawiając to zmaganie w sposób, w jaki tylko powieść graficzna może to przedstawić.

*  *  *

"Historia stada lwów, które uciekło z ZOO w Bagdadzie podczas bombardowania związanego z operacją "Iracka wolność" jest prosta, przepięknie narysowana, i druzgocząca... Zachwyca."

"Publishers Weekly" (Starred Review)

"Oszałamiająca i rozdzierająca serce. Lwy z Bagdadu pozostanie z wami, jak nie dający się zapomnieć sen. Niech zatopi w was swoje zęby."

Brad Melzter (autor bestsellerowych powieści The First Counsel oraz The Book of Fate)

Od autorów:

Brian K. Vaughan
Na głębokie słowa wdzięczności zasługują Chris Cutter i Sarah Scarth z Międzynarodowego Funduszu na rzecz Zwierząt za to, że skontaktowali mnie z niezrównaną Mariette Hopley, która długo rozmawiała ze mną o jej pracy dotyczącej prowadzenia oddziału do pomocy w sytuacjach kryzysowych w ZOO w Bagdadzie w 2003 roku.

Chciałbym również wyróżnić ludność cywilną Iraku, a w szczególności twórców blogów, którzy hojnie dzielili się swoimi doświadczeniami z resztą świata. Wyjątkowe podziękowania składam pełnym poświęcenia członkom Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, w szczególności każdemu z trzeciej dywizji piechoty.

Ta historia została zainspirowana przez prawdziwe wydarzenia, ale jej interpretacja oraz punkt(y) widzenia są oczywiście moje i Niko i nie zawsze odzwierciedlają uczucia i poglądy ludzi, z których życzliwej pomocy korzystaliśmy. To ja, i tylko ja jestem odpowiedzialny interpretację artystyczną i do mnie należą wszelkie istniejące przeinaczenia bądź błędy.

Och, dziękuję też mojej ulubionej żonie, Ruth McKee, za to, że pozwoliła mi pożyczyć jej kartę członkowską do ZOO w San Diego.

Brian jest, wyróżnionym nagrodą Eisnera,
autorem scenariuszy do komiksów Y: The Last Man oraz Ex Machina.
Mieszka w Kalifornii ze swoją żoną.

Niko Henrichon
Chciałbym podziękować moim przyjaciołom i mojej rodzinie, którzy wspierali mnie przez cały rok, w czasie którego rysowałem ten album. Ważnym jest również, by podziękować ludziom - cywilom, reporterom i żołnierzom - którzy byli, i nadal są, w Iraku - za to, że mimo dramatów jakich świadkami byli każdego dnia, dzielili się, w formie pisemnej i za pomocą zdjęć, własnymi doświadczeniami. Bez nich nie mógłbym uwiarygodnić tego albumu.

Niko mieszka w Québec ze swoją żoną i kotem.
Lwy z Bagdadu jest jego drugą powieścią graficzną.

Dla ciekawskich:

Informacja BBC opisująca wydarzenie, które były inspiracją dla powstania albumu.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Lwy z Bagdadu
 • Format:170x260 mm
 • Liczba stron:136
 • Oprawa:twarda z obwolutą
 • Papier:kredowy
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788791630460
 • Data wydania:19 luty 2008
 • Numer katalogowy:51274

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
Komiks na poziomie.

Ciekawa realizacja,styl disneyowski w wydaniu dla dorosłych.

Autor: Piotr Data: 13.04.2008
Rewelacja

Gildia-jak zwykle-rewelacja!

Autor: Waldemar Nowakowski Data: 15.12.2009

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2019 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2019 Prószyński Media Sp z o.o.