Y: Ostatni z mężczyzn - 2 - Cykle.

okładka

Y: Ostatni z mężczyzn - 2 - Cykle.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Ostatni z mężczyzn kontynuuje swą podróż. Yoryk, agentka 355 i dr Allison Mann wyruszają do Kalifornii, gdzie ta ostatnia będzie mogła kontynuować badania nad odseparowaniem czynnika odpowiedzialnego za przetrwanie Yoryka. Niespodziewanie, w wyniku walki w pociągu, bohaterowie zostają rozdzieleni. Nasz bohater trafia do Marrisville, małej mieściny prosto ze snów. Sielska atmosfera sprzyja rozluźnieniu, gdy zaś trafią tu też jego towarzyszki okaże się, że ten może wcale nie chcieć jej opuszczać - szczególnie że znalazł tu kobietę która nie pozostaje mu całkowicie obojętną... Nie ma tu mężczyzn, a w przeciwieństwie do reszty świata - panuje tu prawo i porządek. Wszystko sprawia wrażenie jakby katastrofa nigdy się nie wydarzyła, a mężczyźni tylko na dzień lub dwa wyjechali za miasto... Jednak osoby, które zaopiekowały się ostatnim z mężczyzn nie są tymi, na kogo wyglądają. Jaka tajemnicę skrywa Marrisville? Bezbronni, bez pomocy 355, rannej w wyniku wydarzeń w pociągu, Yoryk i dr Mann skazani są łaskę i niełaskę swych gospodarzy. Jednocześnie Hero, siostra Yoryka, dowiaduje się, że jej brat jest ostatnim z mężczyzn. Co zrobi teraz, gdy dołączyła do Amazonek - grupy chcącej zatrzeć wszelki ślad po istnieniu "oprawców", wymazać ich z kart historii? Jak odniesie się do swego brata, gdy go odnajdzie? Jak zakończy się konfrontacja w Marrisville? Ktoś będzie musiał ustąpić z pola, ktoś będzie musiał zapłacić za swój wybór. I nic już nie będzie takie samo. Bądź z nami by przekonać się, jak potoczą się losy Yoryka!

DODATKOWE INFORMACJE

RECENZJEjak działają recenzje?

Lauviach

Praktycznie każdy tom to mistrzostwo fabularne. Jak mi żal jest, że mamy tylko 3 Polskie wydania. Mam nadzieję, że będą kolejne tomy. Jedyny sposób poznania przygód od 4-10 tomu to tylko w wersji online.
Tak samo jak w przypadku tomu 1, tu też trzyma w napięciu i coraz bardziej kojarzy mi się z filmem The Walking Dead - porównanie słynnego poszukiwania filmowego Terminus do komiksowego Marrisville. I tam też poznamy prawdziwe oblicze ludzi - a raczej samych kobiet. Tak samo skojarzenie złożyło się z Agentką 355 która jest zabójczo podobna do aktorki z serialu filmowego, The Walking Dead, aktorka co gra murzynkę z mieczem samurajskim.
Najbardziej muruje zakończenie tomu 2 - co strasznie napala na poznanie tomu 3.

Kopia opisu z 1 tomu, tyczy się całej serii:
Powiem tyle – komiks ten to arcydzieło – scenariusz!!!
Niemal każdy rozdział kończy się momentem, że MUSISZ się dowiedzieć co dalej. Nie można się oderwać, trzyma jak magnes neodymowy.
Początek z rodem Archiwum X. Z tym komiksem jest wiele skojarzeń ze względu na globalną katastrofę (skojarzenie wydarzeń z „The Walking Dead” gdzie ludność niemal wyginęła, skojarzenie z filmami na tle postapokalipsy, czy książkami postapokaliptycznymi np. słynny „Dzień Tryfidów” o mięsożernych roślinach).
Przeważnie fabuła na tle postapokalipsy jest bardzo wciągająca, gdzie głównym czynnikiem jest „przetrwanie” - typowy survival. Przed kupnem całej trylogii czułem, że to będzie dobra lektura, jednak przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Jest znacznie lepiej niż myślałem.
„Y – Ostatni z Mężczyzn” - nie dość że każdy tom jest napakowany dużą ilością stron, to jeszcze cena jest bardzo niska, a kreska ciepła, porównywalna z „Kapitanem Żbikiem”. Bardzo wyraźne detale, dobrze się wszystko ogląda i mimo że druk to „tylko” offset – jest to potężna pozycja. Taki typ kreski jest bardzo często stosowany do sensacyjnych opowieści, nie ma więc plansz do podziwiana, tym bardziej że to offset, co raczej wizualnie nie dałoby rady uzyskać efektu "podziwu".
Będzie się wracać do tego komiksu - gwarantuję.
Coś mi się wydaje, że długo się nie znajdzie lepszej pozycji dla tego tytułu.
Niestety w Polsce wydano 3 tomy (z 10). Także by poznać zakończenie całości - to tylko w obcojęzycznym wydaniu. Gorąco liczę na to, że zaczną emisję kolejnych tomów od 4 do 10.
Absolutny rarytas. Polecam

Ocena kreski : 4-/5
Ocena scenariusza: 5/5
Ocena ogólna 5/5
Polecam

Autor: Lauviach Data: 11.11.2014

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o.