Originals.

okładka

Originals.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Tutaj wszystko jest prawie takie samo, jak w waszej rzeczywistości. Są młodzi ludzie żądni akceptacji, gotowi oddać wszystko by przynależeć do najlepszego gangu w mieście. Są ich motory - tyle że tutaj wspomagane technologią umożliwiającą lewitację. Są też porachunki, miłość, rywalizacja i bezsensowna, rodząca odwet śmierć.

Akcja komiksu Dave'a Gibbonsa (współautor jednego z najważniejszych komiksów XX wieku - "Strażników") mogłaby równie dobrze dziać się w powojennej Anglii - znawcy drugiej połowy XX wieku odnajdą wiele nawiązać do tego okresu. Jednak nie to jest ważne - bo ważna jest sama opowieść. Opowieść, której bohaterami są Lel i jego przyjaciel Bok.

Opowieść o planach i wyzwaniach jakie na nich czekały. O rzeczywistości która uderzyła w nich niczym rozpędzony pociąg. Bo jest taki okres w życiu, gdy wydaje się że świat stworzono dla nas, że powinniśmy czerpać z niego pełnymi garściami. Ale później przychodzi moment przebudzenia, gdy ktoś wystawia nam rachunek za to co zrobiliśmy lub - co gorsza - za to co zrobił ktoś inny.

Utrzymaną w odcieniach szarości opowieść Gibbonsa można różnie klasyfikować - jako opowieść psychologiczną, społeczną, sensacyjną. Każde z tych określeń będzie dobre, każde będzie po części definiowało z czym mamy do czynienia. Jednak to co ten niezwykły artysta oddał w nasze ręce nie stanowi zbioru wątków i motywów - to skończona opowieść w której poszczególne elementy zostały ze sobą ściśle związane, opowieść którą można odczytywać na wielu poziomach.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Originals
 • Format:176x250 mm
 • Liczba stron:160
 • Oprawa:miękka
 • Papier:kredowy
 • Druk:cz.-b.
 • ISBN-13:9788361382072
 • Data wydania:23 grudzień 2008
 • Numer katalogowy:60955

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

prosta historia

Trudno napisać coś o tym komiksie, żeby nie zepsuć komuś przyjemności z jego pierwszego czytania. To prosta historia. Historia o młodym chłopaku, który chce należeć do gangu, mieć przyjaciela, dziewczynę i jak to nastolatek, być cool. Na pierwszy rzut oka zdaje się, że cała opowieść jest narysowana w dwóch kolorach: czarnym i białym. I prawie tak jest. Prawie, bo kiedy doczytasz do końca, zobaczysz, że Gibbons wziął w lewą dłoń czerń, w prawą biel, zakasał rękawy, zatarł ręce i narysował tę prostą historię w tysiącach odcieni skapującej mu z palców szarości. Jedyne co jest w niej stuprocentowo czarne to skóra Boka, a jedyna stuprocentowa biel to skóra Lela. Warto przeczytać tę książkę, żeby na własne oczy zobaczyć jak biel miesza się z głupotą, czerń z miłością, jak szare postacie przygasają i rozbłyskują w kadrach swoimi czynami.

Autor: BioBuster Data: 18.07.2009

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o.