Batalia o instytucje.

okładka

Batalia o instytucje.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt stanie się ponownie dostępny

OPIS

Książka o polskiej polityce, ustroju państwa, pamięci historycznej i tożsamości narodowej, analizowanych z pozycji konserwatywnych. Autor nawiązuje do tradycji polskiego konserwatyzmu, ale szuka dla niego nowoczesnej formuły, odpowiadającej wyzwaniom stojącym przed współczesną Polską.

„Jestem przekonany, że Polsce potrzebna jest polityka, która odrzuca oportunizm i nastawia się na batalię o trwałe zmiany ustrojowe. Polityka, która nie godzi się ze słabą konstytucją, anachronizmem administracji i sądownictwa, biurokratycznymi ograniczeniami przedsiębiorczości, minimalizmem polskiej polityki zagranicznej, czy też marginalizowaniem odpowiedzialności państwa za kulturę i dziedzictwo narodowe. Projekt polityki ambitnej jest świadomy, że Polska przeżywa okres koniunktury po raz pierwszy w naszej historii od przeszło trzystu lat, ale w przeciwieństwie do rzeczników minimalizmu, nie chce biernie asystować w tym procesie. Przeciwnie, polityka czynna chce stworzyć dla wysiłku i energii Polaków solidne ramy instytucjonalne, począwszy od dobrej konstytucji, poprzez sprawne sądownictwo i administrację, aż po trwałą ochronę praw rodziny i budowę instytucji promujących polskie doświadczenie historyczne. Teksty zamieszczone w niniejszym tomie poświecone są tym właśnie zagadnieniom”. (Ze Wstępu)

Kazimierz Michał Ujazdowski (1964), doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, polityk. Pochodzi z rodziny o długich tradycjach prawniczych i politycznych, jego dziadek -Kazimierz Cyprian Ujazdowski - był obrońcą w procesie brzeskim. W latach osiemdziesiątych związany z opozycyjnym Ruchem Młodej Polski. Poseł na Sejm I, III, IV, V i VI kadencji, od jedenastu lat piastuje mandat z Wrocławia. W latach 2004-2005 był wicemarszałkiem Sejmu. Dwukrotnie sprawował funkcję ministra kultury i dziedzictwa narodowego w rządach AWS i PiS ( 2000-2001 i 2006-2007). Przywrócił wówczas odpowiedzialność państwa za ochronę zabytków, współtworzył politykę historyczną, m.in. wprowadził program edukacyjny „Patriotyzm jutra”, powołał do życia Muzeum Historii Polski i stworzył podstawy Muzeum Ziem Zachodnich. W ramach walki przeciwko kłamstwu o „polskich obozach śmierci” doprowadził do zmiany przez UNESCO nazwy obozu w Auchstwitz. W pracy naukowej i publicystycznej zajmuje się myślą konserwatywną i zagadnieniami konstytucyjnymi. Wydał m.in. Równi i równiejsi. Rzecz o związkach zawodowych w Polsce (Warszawa 1993, wraz z Rafałem Matyją), Prawicę dla wszystkich (Warszawa 1995), Żywotność konserwatyzmu. Idee polityczne Adolfa Bocheńskiego (Warszawa 2004). W latach dziewięćdziesiątych był redaktorem „Kwartalnika Konserwatywnego”. W roku 2008 założył wraz z Rafałem Matyją i Rafałem Dutkiewiczem Portal Polska XXI i Ruch Obywatelski Polska XXI. Żona Lidia jest polonistką, mają dwóch synów, Kazimierza i Aleksandra, oraz córeczkę Anię.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:123x193 mm
  • Liczba stron:192
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788360125373
  • Data wydania:2008
  • Numer katalogowy:126839

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.