Co dwie brody to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście

okładka

Co dwie brody to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Oto książka, którą mieć musi każdy mężczyzna! Nawet jeśli goli się na gładko Brody starożytnych filozofów, wąsy napoleońskich grenadierów, wąsik Chaplina czy ekscentryczne wąsy Salvadora Dali – zarost towarzyszy ludzkości (tej zwanej brzydką, acz nie tylko tej) od zarania dziejów i przez cały ten czas przypisuje się mu rozmaite znaczenia, posiadaczy zarostu piętnuje, bądź przeciwnie – wychwala, w zależności od czasu i okoliczności. Zarost potraktowany został dogłębnie i precyzyjnie sklasyfikowany, przywołano wszelkie funkcje i znaczenia, jakie były mu przypisywane i nadawane, nie pominięto także historii golarstwa, uwzględniono nawet budowę brzytwy. Książka, jak zaznaczono w podtytule, stanowi prawdziwe kompendium wiedzy o zaroście, z którego informacje można czerpać garściami, chociaż wiedza ta nie do końca jest poważna, czasem trzeba lekko (lub mocniej)przymrużyć oko. A jak słusznie pisze autorka: „wąsy i broda są inspiracją dla wielu pomysłowych osób, których nie satysfakcjonują standardowe rozwiązania” i udowadnia to, prezentując współczesne projekty artystyczne, także z zakresu sztuki użytkowej, w których zarost odgrywa niebagatelną rolę.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:180x20 mm
  • Liczba stron:72
  • Oprawa:twarda
  • ISBN-13:9788362248568
  • Data wydania:2 listopad 2011
  • Numer katalogowy:171177

RECENZJEjak działają recenzje?

Świetna pozycja- ogromna dawka humoru i wspaniałe rysunki.

Jak pisze sama autorka Oto książka, którą musi mieć każdy mężczyzna. (...) Ale moim zdaniem nie tylko. Wiele kobiet (podobnie, jak i ja) znajdzie w tej niewielkiej książeczce multum informacji, zabawnych anegdot. Informacje te są podane na wesoło, często trzeba je traktować w przymrużeniem oka. Niektóre jednak są na serio i sięgają do nieznanych nam zakamarków historii związanych z zarostem:). Książka, jak zaznaczono w podtytule, to prawdziwe kompendium wiedzy o zaroście. Kwestia zarostu została przez autorkę potraktowana bardzo szeroko i dogłębnie. Zarost bardzo dokładnie sklasyfikowano, podzielono, omówiono. Wszystko to okraszone cudownymi, zabawnymi ilustracjami, które wykonała sama autorka.Poznajemy także - brody starożytnych filozofów, wąsy napoleońskich grenadierów, wąsik Chaplina czy ekscentryczne wąsy Salvadora Dali – zarost towarzyszy ludzkości (tej zwanej brzydką, acz nie tylko tej) od zarania dziejów i przez cały ten czas przypisuje się mu rozmaite znaczenia, posiadaczy zarostu piętnuje, bądź przeciwnie – wychwala, w zależności od czasu i okoliczności.Poznajemy także historię golarstwa, rozwój przyrządów do golenia, kobiety z brodą i wiele innych ciekawostek.
Na mnie książka wywarła bardzo pozytywne wrażenie. Wiele się z niej dowiedziałam, momentami uśmiałam, ale takie też moim zdaniem było zamierzenie autorki. I za to ogromne brawa dla Niej, tym bardziej, ze jest to osoba młoda, ale jak widać po książce i zamieszczonych w niej ilustracjach- bardzo zdolna i pomysłowa.
Pozycję polecam zarówno panom z zarostem (jak i bez), jak i paniom.Doskonała pozycja na prezent.

Autor: Katarzyna Maciejewska Data: 09.02.2012

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o.