Nieśmiertelność Prometejski sen medycyny.

OSZCZĘDZASZ 4,00 ZŁ

okładka

Nieśmiertelność Prometejski sen medycyny.

10% taniej
Inpost Paczkomaty 24/711,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx12,99 zł
Orlen paczka8,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność:2-3 dni robocze

OPIS

Najnowszą książkę Andrzeja Szczeklika czyta się, jak i poprzednie, z zachwytem i podziwem dla erudycji i stylu Profesora, ale też ze ściśniętym sercem - oto czytamy dzieło wydane pośmiertnie, niezwykłym zbiegiem okoliczności zatytułowane przez Autora Nieśmiertelność. Podtytuł Prometejski sen medycyny mówi o marzeniach Wielkiego Lekarza, które podzielał ze swoimi słynnymi poprzednikami oraz badaczami współczesnymi - o ludzkim pragnieniu nieśmiertelności.
Andrzej Szczeklik był obserwatorem, świadkiem, a także współtwórcą niebywałego postępu, jaki za jego życia dokonał się w medycynie. O najnowszych badaniach nad klonowaniem, genomem i osiągnięciach medycyny nuklearnej pisał w sposób porywający i zrozumiały dla zwykłych śmiertelnych - podobnie jak o mitologii i magii, medycynie starożytnych Egipcjan i Greków, rytuałach Azteków i szamanów syberyjskich. Etyczne dylematy nauki współczesnej postrzegał z perspektywy człowieka głęboko zakorzenionego w kulturze i wartościach.
Nieśmiertelność pozostanie testamentem wielkiego humanisty, który współczesna medycyna powinna - w swoim i naszym interesie - odczytać i wypełnić.
”Doktor Andrzej Szczeklik jest lekarzem humanistą i poeci oraz artyści wyczuwają w nim umysł pokrewny, chociaż wsparty nieznaną im wiedzą z zakresu mikrobiologii, chemii i genetyki. (...) pisze o swoim zawodzie trochę tak, jakby pisał szaman, (...) jako że umiejętność postawienia właściwej diagnozy wymyka się ściśle rozumowemu ujęciu. (...) odwołanie się do starożytności każe nam myśleć o wielowiekowej ciągłości zawodu, który być może czerpie powagę ze swojego stałego miejsca na granicy pomiędzy życiem i śmiercią.”
Czesław Miłosz (ze Wstępu do Katharsis)

”Napisałam kiedyś w którymś wierszu: „Wolę rozmawiać z lekarzami o czymś innym”. Nie znałam wówczas osobiście doktora Andrzeja Szczeklika, a także jego książek, które jeszcze wtedy nie istniały. Teraz, po przeczytaniu ich, przekonałam się, że Autor nie tylko „o czymś innym”, ale i „O TYM” potrafi opowiadać fascynująco.”
Wisława Szymborska

”Jeśli Nieśmiertelność się oddala, potrzebujemy już nie lekarzy, ale mocnej i niezawodnej ręki, która pomaga nam uchylić drzwi Nieśmiertelności - nie tej, którą zostawiamy tutaj dzięki swoim dokonaniom, a których nieśmiertelności zagraża słaba i ułomna ludzka pamięć - ale tej prawdziwej, z którą się już nie rozstaniemy. Może dlatego tę książkę, po tak niespodziewanym odejściu Andrzeja, czytamy ze ściśniętym gardłem.”
Andrzej Wajda (ze Wstępu)

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:145x210 mm
  • Liczba stron:176
  • Oprawa:twarda z obwolutą
  • ISBN-13:9788324022359
  • Data wydania:11 kwiecień 2012
  • Numer katalogowy:181767

RECENZJEjak działają recenzje?

trzeba przeczytać!

W książce profesora Szczeklika była jakaś lekkość. Urocza fascynacja światem kultury i sztuki. No i medycyny, naturalnie. Potężna dawka wiary w możliwości człowieka. Z jednej strony chodzi o postęp w walce medycyny przeciwko rozmaitym chorobom , co jest współczesnym zjawiskiem, z drugiej pełna szacunku afirmacja osiągnięć człowieka dokonanych wieki temu, co z kolei oddala nas od współczesności. Te dwie płaszczyzny idealnie łączą się w kilku esejach zamieszczonych w „Nieśmiertelności”. Książka jest wyważona, urocza, i co bardzo istotne, zrozumiała. Sądzę, że każdy doczyta się w niej czegoś dla siebie. Szkoda, że następnych książek nie będzie. Doceńmy zatem te, które Profesor po sobie zostawił. Polecam!

Autor: Ew Myk Data: 27.04.2012
przed nami wieczność?

Wspaniała i odkrywcza książka, która jednocześnie kieruje nas do źródeł świata, mitu, naszego gatunku. To bardziej książka stworzona przez filozofa niż lekarza, choć głównie do medycyny się odnosi. Jest przy tym zrozumiała i niezwykle ciekawa, możemy przejrzeć się w sobie jak w lustrze i dotrzeć pragnienia wspólne naszym cywilizacjom, możemy się też własnych celów, a przede wszystkim długowieczności przerazić.

Autor: Anna Data: 27.04.2012

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o.