Mózg incognito. Wojna domowa w twojej głowie

okładka

Mózg incognito. Wojna domowa w twojej głowie

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Lubimy myśleć, że jesteśmy racjonalni, świadomie kontrolujemy swoje emocje i to MY kształtujemy nasze życie, cele, związki, a przede wszystkim świat wokół nas. Według Davida Eaglemana ludzie nie są pępkiem kosmosu i ma to pozytywne, poszerzające horyzonty konsekwencje. Autor dowodzi w błyskotliwy sposób, że często działamy nieświadomie i bez tego nasza egzystencja utknęłaby w martwym punkcie; nasz mózg to wewnętrzna drużyna rywali – dzięki czemu potrafimy być kreatywni; wiemy dużo więcej, niż nam się wydaje, i odpowiadamy za dużo mniej, niż chcieliby nasi sędziowie. Między wierszami autor zamieszcza praktyczne i często humorystyczne porady: jak niezawodnie wygrać partyjkę tenisa; jak zmodyfikować metodę „orzeł czy reszka”, aby podjąć właściwą decyzję w przypadku dręczącego nas dylematu; jak wzmocnić swoją „silną wolę”. Ta lektura zwala z nóg ludzkie ego, na szczęście.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Pytajniki
 • Format:128x206 mm
 • Liczba stron:328
 • Oprawa:miękka
 • ISBN-13:9788377051870
 • Data wydania:15 październik 2012
 • Numer katalogowy:198087

RECENZJEjak działają recenzje?

Bardzo ciekawa.

„Okazuje się jednak, że świadome postrzeganie nie jest niezbędne do wykonywania skomplikowanych ruchów. Przekonacie się o tym, kiedy następnym razem zaczniecie się uchylać przed odskakującą gałęzią, zanim ją zauważycie, albo kiedy poderwiecie się z miejsca, zanim odnotujecie, że właśnie dzwoni wasz telefon”. Zadziwiające odkrycia. Burzą dotychczasowy sposób myślenia o… myśleniu, o świadomym decydowaniu w naszym życiu. Jednak David Eagleman przeprowadzi nas przez te zawiłości i pozwoli w nieco innym świetle spojrzeć na wiele zagadnień.

Autor: Norma L Data: 25.10.2012
A to ci dopiero mózg!

Czekaj no, mózgu przewrotny! Można tak zawołać po przeczytaniu książki Eaglemana. Jak ten mózg tak może? Ano może. I całkiem dobrze sobie radzi bez zasięgania opinii świadomości. A że czasem skutki są opłakane? Cóż może powinniśmy baczniej się przyglądać naszym tzw. świadomym wyborom? Zwłaszcza tym życiowym, jak wybór partnera.

Autor: Lena Kuszek Data: 05.12.2012

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o.