Metodyka pracy adwokata w sprawach karnych.

okładka

Metodyka pracy adwokata w sprawach karnych.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Metodyka pracy adwokata w sprawach karnych to publikacja podejmująca niezwykle ważną i zarazem interesującą problematykę działalności podejmowanej przez adwokata jako profesjonalnego obrońcy oraz pełnomocnika, a także oskarżyciela posiłkowego.
I Część niniejszej publikacji to praktyczny komentarz zawierający wskazówki dotyczące przygotowywania się adwokata do rozprawy oraz podejmowanej taktyki procesowej. Wszelkie uwagi na temat pracy adwokata przedstawione zostały w sposób praktyczny ze wskazaniem czynności podejmowanych w określonych sytuacjach procesowych, w toku prowadzenia spraw karnych. Ponadto część ta zawiera liczne odesłania do II części publikacji – do poszczególnych wzorów pism procesowych.
Niezwykle funkcjonalnym atutem publikacji jest przegląd orzecznictwa, który znajduje się na końcu każdego rozdziału – są to najistotniejsze orzeczenia, mające dużą doniosłość dla praktyki adwokackiej.
II Część publikacji to niezwykle praktyczny element tej publikacji a mianowicie wzory poszczególnych pism procesowych, do których Czytelnik znajdzie odesłania w części I – praktycznym komentarzu.
W publikacji zostały zamieszczone następujące wzory pism procesowych:
zgłoszenie obrońcy, upoważnienie do obrony nieograniczonej, upoważnienie do reprezentowania oskarżyciela prywatnego, upoważnienie do reprezentowania oskarżyciela posiłkowego, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, zażalenie na zatrzymanie, wniosek o uchylenie tymczasowego aresztowania względnie o zmianę środka zapobiegawczego, wniosek o uchylenie środka zapobiegawczego, wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztowania, wniosek o wydanie opinii o oskarżonym za okres tymczasowego aresztowania, wniosek dowodowy, wniosek o skierowanie sprawy na posiedzenie w celu warunkowego umorzenia postępowania, subsydiarny akt oskarżenia, odpowiedź na akt oskarżenia wraz z wnioskami dowodowymi, wniosek o zwrot sprawy do prokuratury, wniosek o przekazanie sprawy prokuratorowi w celu uzupełnienia postępowania przygotowawczego, zażalenie na zarządzenie Prokuratury Apelacyjnej dot. obrazy przepisów postępowania polegające na tym, że nie ma żadnego uzasadnienia formalnego dla udostępnienia obrońcy treści wniosku o przedłużenie tymczasowego aresztowania, zażalenie na postanowienie dot. błędu w ustaleniach faktycznych, zażalenie na postanowienie dot. obrazy przepisów postępowania poprzez bezpodstawną odmowę udostępnienia wniosku Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie o przedłużenie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego, wniosek o sporządzenie uzasadnienia, wniosek o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku na piśmie, apelacja, odpowiedź na apelację karną, zażalenie na postanowienie dot. błędu w ustaleniach faktycznych, skarga kasacyjna od wyroku SO z powodu przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, wniosek o wznowienie postępowania, wniosek o udzielenie warunkowego przedterminowego zwolnienia. Prezentowana publikacja jest skierowana przede wszystkim do młodych adeptów zawodu prawniczego - adwokatów, którzy na jej podstawie mogą uporządkować posiadaną przez siebie wiedzę, zrewidować poglądy na stosowane przez siebie techniki pracy i reprezentacji klientów. Jest to także pozycja bardzo przydatna dla aplikantów adwokackich, którzy przed praktycznym wykonywaniem przyszłego zawodu powinni zdobyć wiedzę na temat charakteru podejmowanej działalności, a także sporządzania poszczególnych pism procesowych w sprawach karnych i zagadnień ogólnych dotyczących reprezentacji klienta na sali sądowej.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Metodyki Becka
 • Format:145x205 mm
 • Liczba stron:368
 • Oprawa:miękka ze skrzydełkami
 • ISBN-13:9788325549954
 • Data wydania:30 kwiecień 2013
 • Numer katalogowy:219022

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2020 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2020 Prószyński Media Sp z o.o.