1945. Polowanie na niemieckich naukowców.

okładka

1945. Polowanie na niemieckich naukowców.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Historia tajnej, elitarnej jednostki, która zainspirowała Iana Flemminga!

Sean Longden, wybitny pisarz w dziedzinie historii wojskowości, który potrafi odkrywać brakujące fragmenty historii II wojny światowej, mając dostęp do nieupublicznianych wcześniej dokumentów i kluczowych postaci ówczesnych wydarzeń, jako pierwszy opowiedział światu historię T-Force.

Przypomina o operacjach, dzięki którym zachodni alianci zdobyli tajemnice wojskowe i przemysłowe III Rzeszy. Jednostce T-Force udało się też przechwycić wybitnych niemieckich naukowców, m.in. Helmuta Waltera – specjalistę od okrętów podwodnych, Maksa Kramera – wynalazcę zdalnie kierowanych bomb Fritz X i Henschel 293, oraz profesora Ottona Hahna – laureata Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, który dokonał przełomowych odkryć w dziedzinie rozszczepienia jąder.

Książka zawiera wiele fascynujących historii m.in. o tym, jak nieuzbrojony major, bohater spod Arnhem, mimo zakazu alianckich dowódców przemierza wrogi kraj, aby w przemoczonym mundurze i z nogą w zaplamionym gipsie stanąć przed akademią marynarki wojennej w Kilonii i zażądać poddania się miasta, w którym stacjonuje 40.000 niemieckich żołnierzy. Co najdziwniejsze, udaje mu się i dzięki temu Dania i zachodni Bałtyk nie wpadają w ręce Rosjan.

Świat na dziesięciolecia zapomniał o dokonaniach tych bohaterów – czas przywrócić im należną chwałę. Chwilami trzeba przerwać lekturę i przypomnieć sobie, że czyta się książkę historyczną, a nie przygody agenta 007.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Sekrety historii
  • Format:160x215 mm
  • ISBN-13:9788377730997
  • Data wydania:15 listopad 2013
  • Numer katalogowy:230832

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.