Grzegorz Rosiński. Monografia

OSZCZĘDZASZ 48,09 ZŁ

okładka

Grzegorz Rosiński. Monografia

30% taniej

Kurier FedEx9,99 zł
Kurier Ups11,99 zł
Kurier Pocztex 48h9,99 zł
Paczkomaty7,99 zł
Paczka w Ruchu4,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć 5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 24h

OPIS

Monografia najwybitniejszego polskiego artysty komiksu.

W latach 60. i 70. XX stulecia Grzegorz Rosiński –- ówcześnie autor „Kolorowych Zeszytów”, a także współtwórca magazynu „Relax” –- należał do najważniejszych twórców polskiego komiksu. Kiedy zaś w 1976 roku poznał Jeana van Hamme’'a, rozpoczął długą i pełną sukcesów karierę międzynarodową. W wywiadzie-rzece, przeprowadzonym z Grzegorzem Rosińskim przez Patricka Gaumera, poznajemy fascynujące i pełne dramatyzmu życie wielkiego polskiego rysownika. Artysta mówi o swoich malarskich, literackich i filmowych inspiracjach oraz o przyjemności, jakiej dostarcza mu nieustanne poszukiwanie nowych dróg twórczych. Jego opowieść prowadzi czytelnika od dzieciństwa podczas drugiej wojny światowej, poprzez dojrzewanie w trudnych czasach komunizmu, studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, polską twórczość komiksową i ilustratorską, pierwsze kontakty z Zachodem, narodziny serii Thorgal i Yans, okres tworzenia Szninkiela, Skargi Utraconych Ziem czy Zemsty hrabiego Skarbka aż po ostatnie lata, kiedy powołano do życia nowe serie ze świata Thorgala. Monografię wzbogacają setki nieznanych dokumentów, ilustracji, rysunków, komiksów i fotografii, które pochodzą z polskich oraz szwajcarskich archiwów artysty i jego rodziny. Dzięki tym materiałom Monografia jest niezwykłą i wyjątkową publikacją, która ucieszy nie tylko miłośników komiksu. W książce znajdują się także wywiady z przyjaciółmi artysty: Jeanem van Hamme’'em, André-Paulem Duchâteau, Carlosem Blanchartem, Mythikiem, Jeanem Dufaux, Kasem, Grazą, Yves’em Sente’em, Giuliem de Vitą, Yannem i Romanem Surżenką.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:285x285 mm
  • Liczba stron:400
  • Oprawa:twarda
  • Papier:kredowy
  • Druk:kolor
  • ISBN-13:9788328102682
  • Data wydania:3 październik 2015
  • Numer katalogowy:244140

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
Genialna książka

Świetna pozycja! Jeśli ktoś interesuje się komiksem, a zwłaszcza twórczością Grzegorza Rosińskiego po prostu musi to mieć. Główna wada tej książki to... zbyt mała objętość. To tylko 400 stron! Biorąc pod uwagę OLBRZYMI dorobek naszego Mistrza i fakt, że przynajmniej połowę książki (księgi) zajmują ilustracje (co oczywiście absolutnie nie jest wadą), to okazuje się, że każdy temat jest omówiony trochę zbyt zwięźle. Te 400 stron powinno być o samym Thorgalu, a reszta w drugim tomie, również 400 stronowym. ;-)
Próbowałem też na zdjęciach z liceum plastycznego wypatrzyć młodego Bogusława Polcha, ale albo go tam nie ma, albo ja nie potrafię go rozpoznać.
W każdym razie pozycja świetna, można się z niej dowiedzieć bardzo dużo ciekawych rzeczy, chociaż wcale bym się nie obraził gdyby kiedyś wyszedł tom drugi ;-)

Autor: Paweł Włodarczyk Data: 20.10.2015
Nie tylko dla fanów GR!

W dwóch słowach? Genialna książka. W Monografii, mamy wywiady z Rosińskim - i jego bliskimi przyjaciółmi - dotyczące jego dzieciństwa na czasach współczesnych kończąc. Pytania mu zadawane, dotyczą jego najważniejszych momentów w życiu. Począwszy od dzieciństwa, a na wywiadach odnoszące się jego początków artystycznych, oraz odniesienie jego najważniejszych i w sumie wszystkich dzieł (Yans, Thorgal, Sioban, okładki do Winyli, i inne). Mamy też liczne fotografie, okładki z komiksów i szkice. W tej monografii mamy wszystko co dotyczy praktycznie całego jego życia. Osobiście dodam że z mojego punktu widzenia nie jest to książka TYLKO dla fanów Grzegorza Rosińskiego i Thorgala. Ale dla fanów komiksu oraz twórczości artystycznej. Ta książka pokazuje jak warsztat artystyczny Rosińskiego ewaluował przez lata ba! dziesięciolecia (zaczynał mając lat kilka w... szkole!) i to mi się w niej najbardziej podoba.
Polecam kupić, prawdziwa perełka na polskim rynku. Oby takich więcej!

Autor: Konrad Marczuk Data: 23.10.2015
Tylko dla fanów Rosińskiego

jak w tytule. ktoś kto nie miał nigdy do czynienia z jakąkolwiek serią rysowaną przez tytularnego pana raczej nie będzie zachwycony zakupem.
obsługa sklepu również na trzy gwiazdki - książka dotarła do mnie z wyraźnymi defektami wynikłymi z niezbyt sumiennego pakowania. reklamacja przebiegła bezproblemowo, ale egzemplarz bez wad otrzymałem niemal miesiąc po premierze (a pierwotne zamówienie zostało złożone w formie preorderu).

Autor: Michał Data: 14.12.2015
ładne wydanie, duuużo ciekwostek

Dla fanów thorgala i innych dzieł popełnionych przez pana Rosińskiego to wydawnictwo to OGROMNA frajda. Dowiadujemy się m.in że Grzegorz Rosiński to tytan pracy, który oprócz komisków stworzył w życiu chyba z milion obrazków/płócien i ilustracji. Dowiem się że Thorgal powstał przez zupełnie przypadkowe spotkanie. Ciekawe są też historie sprzed 20-30 lat które zmieniają się delikatnie w zależności czy opowiada je Rosiński, Van Hamme, czy jescze ktoś inny.

Autor: Tomasz Rzadkosz Data: 27.10.2016

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 200zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2018 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2018 Prószyński Media Sp z o.o.