Listy niezapomniane.

okładka

Listy niezapomniane.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Korespondencja godna szerszego grona odbiorców.

Zbiór ponad stu wyjątkowych, najciekawszych i najważniejszych listów w historii ludzkości:

~ Aplikacja Leonarda da Vinci szukającego pracy, ~ Ostatni list Wisławy Szymborskiej, ~ List, w którym zabójca Johna Lennona pyta eksperta, ile może być warta płyta, którą eks-Beatles podpisał dla niego w dniu morderstwa, ~ Podziękowania product managera firmy Campbell skierowane do Andy’ego Warhola, który przyczynił się do promocji puszek zupy pomidorowej, ~ Pożegnanie japońskiego kamikadze z dziećmi napisane tuż przed misją, ~ List Mario Puzo do Marlona Brando z propozycją zagrania w Ojcu chrzestnym, ~ List 14-letniego Fidela Castro do prezydenta Roosevelta z prośbą o przesłanie dziesięciu dolarów, ~ Apel o pokój wystosowany przez Mahatmę Gandhiego do Adolfa Hitlera...

...i wiele innych, równie fascynujących.

Listy niezapomniane to poruszające świadectwo umierającej sztuki korespondencji, w której przez wieki odbijały się całe piękno, finezja, smutek i radość naszej cywilizacji.

***

Wielce Szanowny Czytelniku,

trzymasz oto w rękach książkę wyjątkową, do tego – wyjątkowo wspaniałą.

Znajdziesz w niej listy przejmujące, wzruszające i pełne humoru. Wejdziesz do intymnego świata adresatów i nadawców. Dasz się uwieść i zaskoczyć. Przyjrzysz się charakterowi pisma Kuby Rozpruwacza. Poznasz przepis na babeczki królowej Elżbiety II. Zauważysz, że Louis Armstrong stworzył swoją własną interpunkcję. Ale przede wszystkim zatopisz się w lekturze tak bardzo, że po jej zakończeniu sam zechcesz napisać do kogoś tradycyjny list. Zakład?

Z poważaniem

Michał Nogaś, Program III Polskiego Radia

PS Nick Cave zawsze ma rację!

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:170x240 mm
  • Liczba stron:416
  • Oprawa:twarda
  • ISBN-13:9788379243327
  • Data wydania:6 maj 2015
  • Numer katalogowy:272756

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

Przeróżne!

Inspirujące, upokarzające, zabawne, szalone, łamiące serce. To tylko kilka słów, które przychodziły mi na myśl, kiedy czytałem Listy. Jeśli ktoś interesuje się epistolografią, życiem, naturą człowieka, historią, codziennością i szuka inspiracji – po prostu mieć musi. Kawał ciekawych treści.

Autor: Patryk Data: 05.05.2015
Otwórz się na świat i listy

Te listy pokazują, że życie jest nieprzewidywalne i wszystko się może zdarzyć, o ile się na nie otworzymy i damy porwać. Dzięki listowi można dostać prace w prestizowej redakcji gazety albo wyrazić szczerze swój światopogląd - nawet będąc Louisem Amstrongiem, co więcej! Zrobić to wobec kompletnie nieznanego fana jazzu i to w jakim stylu! Można by tak bez końca wyliczać emocje i historie zawarte w tym zbiorze, ale ani w jednej części nie odda to rzeczywistego klimatu ,,Listów niezapomnianych".

Autor: Milan Data: 11.05.2015
Kwestia czasu :)

Naprawdę nie wiem jak udało mi się znaleźć czas, żeby przebrnąć przez wszystkie te listy. Zawsze miałam pogląd, że nie powinno czytać się cudzej korespondencji, ale dziś wiem, jak wielka byłaby strata, gdyby ten zbiór nie ujrzał światła dziennego. Mega interesujące, nie da się oderwać.

Autor: Natalala Data: 12.05.2015

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.