Graj Tango. Wiersze, ballady i piosenki

okładka

Graj Tango. Wiersze, ballady i piosenki

Książka jest w zapowiedziach na lipiec 2015 roku

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Życie jak taniec podąża nieuchronnie w rytmach marzeń, nadziei, splątanych wydarzeń miotających człowiekiem w nie dające się przewidzieć obszary losu.

Dla autora „Graj Tango” rytm tanga okazał się rytmem najważniejszym, wiodącym i... symbolicznym. Godne to pozazdroszczenia, ale na nasze szczęście autor postanowił podzielić się odrobiną swoich doświadczeń i jeśli trzymasz w ręku niniejszy tomik to znaczy, że trzymasz zaproszenie do tego tańca.

Biznesmen, mąż, ojciec, dziadek, obieżyświat, bystry satyryk, obserwator i komentator, artysta i awangardzista, wulkan energii i emocji, delikatny, subtelny, niespożyty i niewyżyty, erotoman i gawędziarz, odpowiedzialny i szczery, odważny i niezależny...

Szanowni Państwo – Andrzej Bartkowski...  niestety już w jesieni życia.

Ale to dobrze, bo kiedy już w nim dojrzały biznesowe i męskie wyzwania, to dojrzał również do ukazania nam swojej poetyckiej natury. Jak wiadomo człowiek od natury swojej nie ucieknie, więc czasami nie pozostaje nic innego jak dokonać fuzji pracy ze sztuką.

Andrzej Bartkowski  wraz ze wspólnikiem postawił na mecenat i wnet z Hotelu Mazurkas w Ożarowie uczynił swoiste centrum kultury i sztuki. Gdy człowiek orkiestra: poeta, aktor, śpiewak i tancerz w jednej osobie, zapraszając wielkich artystów zajmie się organizacją koncertów, widowisk i spektakli, to możemy być pewni, że powstanie  coś  niezwykłego  i  niepowtarzalnego.

I  takie  są  właśnie  koncerty  Forum  Humanum  Mazurkas.

Mazurkas to hotel niezwykły. W tygodniu wrze tu od konferencji, spotkań i bankietów ale w niedziele dzieją się tu wydarzenia artystyczne wielkiej rangi i to... ”PRO PUBLICO BONO”. Odbywają się koncerty gwiazd sceny i estrady, wernisaże malarskie i rzeźbiarskie, dyskusje i spotkania artystyczne. Spotkać tu można młodych artystów i gwiazdy w bardzo podeszłym wieku. Miał tu swój benefis sam Bernard Ładysz z udziałem Wiesława Ochmana i Małgorzaty Walewskiej. Odbył się koncert poezji i muzyki polskiej w wykonaniu Daniela Olbrychskiego i profesora  Krzysztofa Jakowicza. Wielki koncert pod dyrekcją maestro Krzysztofa Pendereckiego.

Takichspotkań i wielkich koncertów orkiestr symfonicznych, baletów i spektakli teatralnych zorganizowano już kilkadziesiąt. Hotelowa sala Zeus zwykle gości na tych wydarzeniach zwykle 800 osób, żądnych spotkania z kulturą i sztuką, a wśród nich wielu artystów, także artystów weteranów, czy przedstawicieli środowisk naukowych  i  biznesowych  Warszawy.

Te ważne koncerty, wernisaże i dyskusje artystyczne to wielka satysfakcja Andrzeja Bartkowskiego tym bardziej, że wysoka sztuka jest tu podana w najelegantszej oprawie. Sam autor wyznaje: „Liczne moje dyskusje i spotkania towarzyskie, naturalne w takiej działalności, z luminarzami kultury i artystami, oddziałują na mnie radośnie, refleksyjnie, trochę magicznie no i twórczo. Po długiej przerwie znowu zacząłem pisać wiersze, felietony wierszowane, refleksje, fraszki itp. Wiele z nich z przyjemnością zaprezentowałem w tym tomiku.”

Wiersze najwyższego lotu kipiące ironią, żartem, kpiną i refleksją, cieszą zaskakującym rymem i warczą rytmem, pędzą jak szalone po tematach: o żonie, o dzieciach czy wnukach, o kochaniu, miłości, pragnieniu a nawet o „Żądzy”, ba, a jakże… o „Seksie”, o marzeniach, o „Weselu”, o „Poezji liściach”, o „Polsce właśnie”, a  nawet  o... ”Otwartym dachu”,  o „Aniele”,  o „Tangu”.

„Graj Tango” to tytuł  wiersza, ale też tytuł całego tomiku, gdyż tango stało się treściowym, rytmicznym i merytorycznym leitmotivem tego zbioru. Tango to jakaś piekielna tajemnica, która chyba w każdym z nas tkwi. Oczywiście to taniec, ale gdzież… taniec. To magia, nadzieja, poezja, spełnienie i niedosyt. Miłość i nienawiść. Gniew, błaganie, krzyk, cisza, ból. Tango – to pyszny dialog. Pożądanie i bolesne rozstania, ale też radość i spełnienie.

Tango – wiersz. Wiersz, który nie powstał do końca, bo nikt go nie jest w stanie zakończyć. Ale każdy z nas, stary i młody, spotka jeszcze wiele szalonych tang. Jeszcze niejeden raz, starzy i młodzi, staniemy przed kimś, komu krzykniemy - graj tango!  I ten ktoś zagra.  Zagra tango.  Życie jest piękne.

Na załączonej płycie DVD i CD-audio znajdą też Państwo utwory muzyczne znanych artystów, wykonane na scenie koncertowej  Sali  Zeus  Hotelu  Mazurkas. Poznamy tu w końcu aktorskie talenty autora i autorskie interpretacje jego własnych wierszy: liryczny kabaret, przejmujący dramat, satyrycznie, dosadnie i ze śmiechem.

Autorem nagrań filmowych oraz videoclipów jest doskonały realizator Jan Sumikowski, z pasją i twórczym zaangażowaniem oddający atmosferę koncertów.

Chciałbym, by tomik Andrzeja Bartkowskiego stał się intelektualną zabawą słowem, rymem, pięknym polskim językiem i tematami, co tu gadać, kipiącymi radością i poezją naszego życia. Gdy zagra tango, budzi się nadzieja. Teraz,  gdy  już  gra...   życie  zawsze  będzie  piękne.

Sławomir Janowski

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:145x230 mm
  • Liczba stron:171
  • Oprawa:twarda
  • ISBN-13:9788364405044
  • Data wydania:lipiec 2015
  • Numer katalogowy:280906

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2020 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2020 Prószyński Media Sp z o.o.