Całun Historia, nauka, kult.

okładka

Całun Historia, nauka, kult.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Jak to się dzieje, że to sławne Płótno nieustannie przyciąga uwagę? Jaka jest jego historia? Poważne badania naukowe nad Całunem rozpoczęły się w roku 1898, gdy Secondo Pia wykonał pierwsze jego sensacyjne zdjęcia. Od tego momentu Całun stał się dla przedstawicieli różnych dyscyplin nauki obiektem pasjonujących analiz i poszukiwań. Od zawsze zaś Całun zachwycał tak wierzących, jak i agnostyków. Z okazji każdego publicznego wystawienia przybywają setki tysięcy ludzi, aby z bliska kontemplować tę jedyną w swoim rodzaju relikwię. Niniejsza publikacja w pasjonujący sposób opowiada jej historię aż po ostatnią publiczną prezentację w 2015 roku. Oczywiście czytelnik znajdzie tu również informacje o naukowych odkryciach i kulcie, który inspirował świętych, papieży i „kustoszy” bezcennego Płótna.
Pier Giuseppe Accornero, rocznik 1946, zetknął się z Całunem w 1969 roku jako student, kiedy został wysłany do obserwowania prac komisji ekspertów, którą powołał kard. Michele Pellegrino. Jej celem było rozwiązanie poważnego problemu dotyczącego konserwacji tkaniny. Od tamtej pory pasjonuje się Całunem: napisał na jego temat około tysiąca różnych tekstów. Zawodowy dziennikarz, ma na swoim koncie kilka książek.
Odbiorcy: - szerokie grono czytelników zaintrygowanych tajemnicą najbardziej znanego wizerunku Chrystusa – zarówno osób wątpiących w jego autentyczność, jak i uznających tę relikwię za płótno pogrzebowe, w które owinięty został ukrzyżowany Jezus - specjaliści interesujący się dokonaniami syndonologii, czyli nauki zajmującej się badaniami Całunu Turyńskiego.
Dlaczego warto przeczytać tę książkę? - przedstawia niezwykłe losy cennej relikwii od chwili jej odnalezienia do momentu, gdy znalazła się w Turynie, gdzie jest obecnie przechowywana - przybliża różnorodne wątki trwającej od dawana polemiki wokół autentyczności Całunu jako płótna pogrzebowego Jezusa Chrystusa - podaje aktualny stan badań nad Całunem, bezstronnie ukazując wyniki prac różnych ekip naukowców i przybliżając prawdę o tej niezwykłej relikwii.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:138x204 mm
  • Liczba stron:256
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788379714889
  • Data wydania:30 marzec 2017
  • Numer katalogowy:334109

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher