B jak Bies. Abecadło mitologii słowiańskiej

okładka

B jak Bies. Abecadło mitologii słowiańskiej

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Dlaczego lepiej strzec się Strzygi, unikać Czarta i nie ufać Rusałkom? Odpowiedzi kryją się pod okładką tej książeczki, która zabierze Wasze dzieci w podróż do korzeni kultury słowiańskiej. Spotkają tam bóstwa i stwory z pradawnych słowiańskich wierzeń i przekonają się, że nawet Bies był kiedyś mały! B jak Bies to książka z cyklu ABC Mity Świata – zbioru najsłynniejszych mitologii, opracowanego z myślą o najmłodszych odbiorcach. Przepiękne, klimatyczne rysunki bogów, stworów i mitycznych krain, opisane prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem, przeniosą je do fantastycznych światów i ukształtują ich podstawową wiedzę o wielobarwnej kulturze.
Do rodziców Zanim Mieszko I przyjął chrzest, dając tym samym początek chrześcijaństwu na ziemiach polskich, plemiona zamieszkujące ten i ościenne tereny posiadały własną religię. W wierzeniach Słowian ważne miejsce zajmowali nie tylko bogowie, lecz i rozmaite leśne, wodne i podniebne stworzenia, które pomagały bądź przeszkadzały ludziom w codziennym życiu. Było ich tak wiele, jak wiele było różnych szczepów Słowian, gdyż każde z plemion nadawało swoje własne nazwy bóstwom, duchom i demonom. Różnorodność słowiańskich wierzeń sprawiła, że trudno mówić o jednolitej mitologii słowiańskiej. Trudno też odtworzyć dziś mity Słowian, gdyż nie istnieje żadne źródło pisane, które niczym Iliada, Odyseja czy Edda Poetycka opowiadałoby o przygodach słowiańskich bogów, herosów i bohaterów, zaś niemal wszelkie pogańskie symbole były niszczone zaraz po przyjęciu chrześcijaństwa. Pamięć o pradawnych stworach zachowała się jedynie w podaniach i zwyczajach ludowych. I to właśnie one były inspiracją dla twórców B jak Bies. B jak Bies ma więc nie tyle nauczyć dzieci podstaw słowiańskich wierzeń, co rozbudzić ciekawość – również Waszą. Abyście wspólnie sięgnęli do naszych rodzimych korzeni, o których nie uczą w szkole i o których wciąż wiemy tak niewiele. Liczymy, że B jak Bies pomoże to zmienić, zaś nowe odkrycia badaczy dawnej kultury pozwolą nam kiedyś przygotować dla Was kompletne abecadło mitologii słowiańskiej.
Najsłynniejsze mitologie świata zebrane w cyklu książeczek dla najmłodszych. Przepiękne, klimatyczne rysunki bóstw, stworów i mitycznych krain, opisane prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem, będą dla nich idealnym przewodnikiem po mapie różnorodnych kultur już od pierwszych lat życia.
Każda z książeczek przyciąga uwagę atrakcyjną formą, a angażującą treścią - pobudza wyobraźnię i ciekawość świata. Zabiera dzieci w pełną humoru podróż do rozległych korzeni naszej cywilizacji, bo przecież starożytni bogowie to nie tylko Zeus i jego świta, a pradawne wierzenia i stwory czają się u zarania dziejów każdej społeczności. Abecadło Mitów Świata to idealna pozycja dla nowoczesnych rodziców, pragnących wychować dzieci na świadomych, tolerancyjnych dorosłych, sprawnie poruszających się wśród różnych kontekstów kultury.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Abc Mitów świata
 • Format:23x23 mm
 • Liczba stron:56
 • Oprawa:twarda
 • ISBN-13:9788365845030
 • Data wydania:24 sierpień 2017
 • Numer katalogowy:342666

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.