Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń Komentarz.

okładka

Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń Komentarz.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Komentarz powstał w związku z opublikowaniem projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, który implementuje do polskiego porządku prawnego przepisy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/97 z 20.1.2016 r. w sprawie dystrybucji ubezpieczeń. Ustawa ma obowiązywać od 23.2.2018 r., a 3.1.2018 r. powinny wejść w życie regulacje odnoszące się do konfliktu interesów w ubezpieczeniowych produktach inwestycyjnych.
Nowa ustawa ma zastąpić obecnie obowiązującą ustawę z 22.6.2003 r. o pośrednictwie ubezpieczeniowym (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2077 ze zm.).
Ustawy wdraża do polskiego prawa przepisy dyrektywy unijnej w sprawie dystrybucji ubezpieczeń (tzw. dyrektywa IDD), która zaostrza wymogi stawiane sprzedawcom ubezpieczeń.
Nowa ustawa, m.in.:
reguluje kwestie ujawniania przez dystrybutorów ubezpieczeń charakteru ich wynagrodzenia, zobowiązuje agentów ubezpieczeniowych, zakłady ubezpieczeń i brokerów ubezpieczeniowych do informowania klientów o wysokości wskaźnika kosztów dystrybucji oraz wskaźnika kosztów prowizji związanych z proponowaną umową ubezpieczenia, określa zasady ubezpieczania od odpowiedzialności cywilnej za wyrządzone szkody przez agentów ubezpieczeniowych i brokerów, ustala nowy rejestr pośredników ubezpieczeniowych, zobowiązuje Komisję Nadzoru Finansowego do nadzorowania wykonywania działalności w dziedzinie dystrybucji ubezpieczeń i dystrybucji reasekuracji, zobowiązuje rzecznika finansowego do rozpatrywania reklamacji i skarg na działalność pośredników ubezpieczeniowych oraz agentów oferujących ubezpieczenia uzupełniające, zobowiązuje pracowników zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji, agentów ubezpieczeniowych oraz brokerów ubezpieczeniowych do odbywania 15 godzin szkoleń zawodowych rocznie, ustanawia sankcje karne za nieprzestrzeganie przepisów ustawy.
Nowa ustawa ma na celu poprawienie obowiązujących regulacji. Przede wszystkim zawiera on wiele rozwiązań sprzyjającym konsumentom. Celem komentarza jest również przedstawienie sposobów stosowania przepisów ustawy z uwzględnieniem prawodawstwa i orzecznictwa krajowego oraz europejskiego.
Publikacja zawiera omówienie następujących zagadnień:
przepisy ogólne, agent ubezpieczeniowy oraz osoby wykonujące czynności agencyjne w zakładzie ubezpieczeń, broker ubezpieczeniowy, prawo przedsiębiorczości i swoboda świadczenia usług w zakresie wykonywania działalności agencyjnej i działalności brokerskiej, rejestr pośredników ubezpieczeniowych i pośredników oferujących ubezpieczenia uzupełniające, nadzór nad dystrybucją ubezpieczeń i dystrybucją reasekuracji, przepisy karne, zmiany w przepisach obowiązujących.
Ponadto publikacja zawiera wzory dokumentów oraz wyciągi z innych przepisów prawa, regulujących zagadnienia objęte komentowanymi przepisami.
Dzieło skierowane jest przede wszystkim do praktyków – adwokatów, radców prawnych, ekonomistów, księgowych, prokuratorów oraz sędziów. Będzie ono przydatne w codziennej pracy agentów i pośredników ubezpieczeniowych, zakładów ubezpieczeniowych, urzędników oraz pracowników banków.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Krótkie Komentarze Becka
  • Format:121x192 mm
  • Liczba stron:250
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788325599669
  • Data wydania:5 luty 2018
  • Numer katalogowy:357523

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher