Placówki dzienne i całodobowe w systemie pomocy społecznej.

OSZCZĘDZASZ 13,90 ZŁ

okładka

Placówki dzienne i całodobowe w systemie pomocy społecznej.

10% taniej

Inpost Paczkomaty 24/79,99 zł
Kurier Inpost9,99 zł
Kurier FedEx11,99 zł
Kurier Pocztex 48h9,99 zł
Paczka w Ruchu6,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć 5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 1-2 dni robocze

OPIS

Książka jest syntezą nowych przepisów prawa z zakresu pomocy społecznej i obejmuje swym zakresem wybrane zagadnienia z zakresu prawa administracyjnego, prawa pracy, ustawy o pomocy społecznej, programów rządowych, służby zdrowia ( w zakresie ZOL). Poradnik koncentruje się na zasadach funkcjonowania placówek wsparcia dziennego, placówek całodobowych oraz co szczególnie istotne pozainstytucjonalnych form wsparcia osób niepełnosprawnych oraz starszych.
Szczególną wartością książki jest analiza najnowszych zmian w ustawie o pomocy społecznej znowelizowanych ustawą z 2 lutego 2018 r. Nowelizacja ta doprecyzowuje kwestie związane z udzielaniem tymczasowego schronienia osobom bezdomnym i wprowadza m.in. dodatkowy typ placówki: schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi. Jednocześnie poradnik koncentruje się na analizie przepisów wykonawczych, które w szczegółowym stopniu objaśniają zadania i sposób organizacji tych zadań.
Dzięki tej publikacji Czytelnik znajdzie wyjaśnianie:
jak powinien funkcjonować środowiskowy dom samopomocy, ZOL, DPS, schronisko dla bezdomnych, jakie wyzwania należy podjąć w celu prawidłowej organizacji i realizacji usług opiekuńczych, czemu służy teleopieka, jakie są źródła finansowania – wybranych zadań i jak pozyskać środki na ich realizację, jak prawidłowo przygotować regulamin poszczególnych placówek, jak prawidłowo przygotować się do kontroli.
Dodatkowo publikacja zawiera zestaw pytań i odpowiedzi wyjaśniający m.in.:
Dlaczego środowiskowy dom samopomocy nie kosztuje Gminy „nic” natomiast prowadzenie dziennego domu pomocy Senior – WIGOR wymaga dużych wkładów własnych? Czym różni się ogrzewalnia od schroniska (nowe standardy w zakresie świadczenia wsparcia dla osób bezdomnych)? Czym różnią się usługi opiekuńcze od specjalistycznych usług opiekuńczych? Czy warto inwestować w teleopiekę? Dlaczego ZOL-e są przepełnione a w DPS-ach na podopiecznych czekają wolne miejsca? Jak i kiedy można odmawiać świadczenia usług? Czym są dzienne ośrodki wsparcia? Dla kogo są przeznaczone?
Uzupełnieniem poradnika jest płyta CD, na której znajdują się m.in. wzory regulaminów (np. regulamin organizacyjny środowiskowego domu samopomocy), decyzji (np. o przyznaniu miejsce w DPS), ogłoszenia ( np. o otwartym konkursie ofert na realizacje zadania z zakresu pomocy społecznej).

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:165x238 mm
  • Liczba stron:298
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788381280563
  • Data wydania:24 kwiecień 2018
  • Numer katalogowy:364389

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.