Podatkowe i bilansowe zamknięcie roku 2018.

OSZCZĘDZASZ 19,90 ZŁ

okładka

Podatkowe i bilansowe zamknięcie roku 2018.

10% taniej

 • Wydawnictwo:C.H. Beck
 • Cena detaliczna:179,10 zł
Inpost Paczkomaty 24/79,99 zł
Kurier Inpost9,99 zł
Kurier FedEx11,99 zł
Kurier Pocztex 48h9,99 zł
Paczka w Ruchu6,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć 5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 1-2 dni robocze

OPIS

Celem opracowania jest przedstawienie niezbędnych informacji w zakresie zamknięcia rocznego w kontekście bilansowym oraz podatkowym. Takie dualne podejście do zamknięcia rocznego niewątpliwe stanowi wartość dodaną dla praktyków życia gospodarczego.
Książka uwzględnia wszystkie nowelizacje ustaw podatkowych, które weszły w życie w 2018 r. i mają zastosowanie do deklaracji za 2018 r. (wraz z wieloma interpretacjami organów podatkowych w zakresie zmienionych przepisów).
W publikacji poinformowano również (w formie przypisów lub ramek) o licznych zmianach podatkowych i bilansowych, które wejdą w życie od 1.1.2019 r., oraz opisano konsekwencje tych zmian. Celem uwzględnienia przyszłych zmian w książce, której głównym tematem jest zamknięcie ksiąg za 2018 r., jest umożliwienie ujęcia zasobów (w kontekście zarówno podatkowym, jak i bilansowym) na początek roku obrotowego i podatkowego za 2019 r.
Książkę podzielono na dziesięć części.
W pierwszej przedstawiono zagadnienia techniczne i organizacyjne (harmonogram czynności, listy kontrolne, badanie i ogłaszanie sprawozdania finansowego, przekazywanie sprawozdań finansowych w wersji elektronicznej, wymogi RODO) oraz inne ważne kwestie związane z zamknięciem roku (zmiana polityki rachunkowości, dane porównawcze, błędy z lat ubiegłych, zdarzenia po dacie bilansu, odpowiedzialność). W drugiej części dokonano charakterystyki wszystkich elementów bilansu, ze szczególnym uwzględnieniem różnic między ujęciem bilansowym a podatkowym, a w trzeciej – szczegółowej analizy pozostałych elementów sprawozdania finansowego (wraz z podaniem licznych przykładów). Kolejne trzy części to omówienie aż 36 wybranych zagadnień podatkowych, które prezentują kwestie dotyczące kosztów i przychodów podatkowych, jak również szczególnych kategorii ustalania dochodu. Uwzględniają one aspekt zamknięcia roku oraz różnice w podejściu księgowym i podatkowym. Część siódma koncentruje się na wyjaśnieniu przejścia z wyniku bilansowego na podatkowy oraz ustaleniu podatku odroczonego. Część ósma przedstawia odrębne ujęcie ważnych – z punktu widzenia zamknięcia rocznego – skutków zdarzeń, które nie są bezpośrednio związane z konkretną pozycją sprawozdania finansowego (np. inwentaryzacja, zagadnienie leasingu, kontrakty długoterminowe, jednolity plik kontrolny, split payment, ceny transferowe itd.), wraz z uwzględnieniem skutków podatkowych. Część dziewiąta przedstawia procedurę zamknięcia rocznego PIT, CIT, VAT, GUS, PFRON. Wyjaśnia zasady sporządzania konkretnych deklaracji podatkowych sporządzanych przez płatników. Ostatnia część stanowi szczegółowe omówienie deklaracji sporządzanych przez osoby fizyczne (PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT39) oraz wybranych deklaracji CIT (CIT-D, CIT-ST, CIT-5, CIT-6R, CIT-6AR, CIT-7, CIT-10Z, CIT-11R).
Dzięki tej książce dowiedzą się Państwo m.in.:
jak przekazać sprawozdanie finansowe w wersji elektronicznej, jak wypełnić obowiązki dokumentacyjne oraz sprawozdawcze w zakresie cen transferowych, jak wykorzystać środki pozostające na rachunkach VAT „Podzielona płatność" i gdzie wykazać je w sprawozdaniu finansowym, jakie są ograniczenia w zaliczaniu do kosztów wydatków na nabycie usług niematerialnych, jakie są ograniczenie wysokości zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od niektórych wartości niematerialnych i prawnych oraz wydatków z tytułu korzystania z opłat i należności licencyjny, jak prawidłowo rozdzielić przychody i koszty podatkowe na związane z działalnością podstawową oraz na wynikające z zysków kapitałowych, jak prawidłowo sporządzić plik JPK_VAT oraz pliki JPK przekazywane organom podatkowym na żądanie, jak obliczać koszty finansowania dłużnego zaliczane do kosztów uzyskania przychodów na podstawie regulacji zastępujących przepisy o tzw. cienkiej kapitalizacji, jakie są nowe zasady zaliczania wierzytelności do kosztów uzyskania przychodów, jak zmieniły się zasady opodatkowaniu przy podziale spółek przez wydzielenie, jakie są zasady ochrony danych w działach księgowych.

DODATKOWE INFORMACJE

 • Format:215x300 mm
 • Liczba stron:1154
 • Oprawa:miękka
 • ISBN-13:9788381581486
 • Data wydania:15 styczeń 2019
 • Numer katalogowy:386808

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2020 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2020 Prószyński Media Sp z o.o.