Zakład podatkowy. Pytania i odpowiedzi

okładka

Zakład podatkowy. Pytania i odpowiedzi

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Publikacja stanowi zarówno uniwersalne źródło wiedzy, jak i próbę odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania z zakresu opodatkowania zysków zagranicznego zakładu.
Autorzy starają się przekazać ogólną wiedzę na temat: - skomplikowanych i niejednoznacznych zasad związanych z powstaniem zakładu podatkowego w państwie źródła oraz - przypisania zysków do opodatkowania w państwie powstania zakładu. W książce znajdziesz m.in. omówienie: - zasad powstania zakładu typu podstawowego, budowlanego, agencyjnego oraz usługowego; - okoliczności, które nie prowadzą do powstania zakładu; - zasad przypisywania zysku do państwa źródła z uwzględnieniem przepisów o cenach transferowych; - metod unikania podwójnego opodatkowania; - kwestii związanych z oddelegowaniem pracowników do świadczenia pracy w zagranicznym zakładzie. W sposób praktyczny – poprzez zastosowanie formuły pytań i odpowiedzi – zostały przedstawione podstawowe problemy związane z prawidłowym rozpoznaniem obowiązków podatkowych przedstawionym powyżej zakresie.
W opracowaniu znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania: - Czy zlecenie prac podwykonawcom wpływa na powstanie zakładu budowlanego? - Czy mieszkanie pracownika spółki położone na terytorium Polski może stanowić zakład podatkowy zagranicznego przedsiębiorstwa? - Czy zakaz konkurencji świadczy o zależności przedstawiciela? - Czy spółka transparentna podatkowo może stanowić zakład? - Jak rozliczyć stratę podatkową zakładu? - Czy likwidacja zakładu ma wpływ na prawo do rozliczenia straty? - Na czym polega szacowanie cen transferowych w relacji z zagranicznym zakładem? - Czy dla transakcji pomiędzy przedsiębiorstwem oraz zagranicznym zakładem powstaje obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej? - Jak określić rezydencję podatkową pracowników na gruncie krajowych regulacji? - Jak opodatkować wynagrodzenie pracownika oddelegowanego do zagranicznego zakładu? - Jakie koszty uzyskania przychodów zastosuje zakład pracy, oddelegowując pracownika do pracy za granicę? Autorzy uwzględnili najnowsze orzecznictwo oraz interpretacje organów podatkowych. Publikacja odnosi się także do zasad określonych w Konwencji MLI (Konwencji wielostronnej implementującej środki traktatowego prawa podatkowego mające na celu zapobieganie erozji podstawy opodatkowania i przenoszeniu zysku, sporządzonej w Paryżu 24.11.2016 r.), dotyczących opodatkowania zysków zakładu zagranicznego.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Liczba stron:152
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788381606691
  • Data wydania:21 czerwiec 2019
  • Numer katalogowy:400244

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.