VAT 2020. Komentarz.

OSZCZĘDZASZ 59,70 ZŁ

PRZEDSPRZEDAŻ

okładka

VAT 2020. Komentarz.

30% taniej

Inpost Paczkomaty 24/79,99 zł
Kurier Inpost9,99 zł
Kurier FedEx11,99 zł
Kurier Pocztex 48h9,99 zł
Paczka w Ruchu6,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć 5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Spodziewana premiera rynkowa minęła 11 września 2020, produkt powinien być dostępny w ciągu kilku dni.

OPIS

VAT 2020. Komentarz zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie 1 lipca i 1 października 2020 r. oraz nowe regulacje wprowadzone w związku z pandemią koronowirusa. Szczegółowo wskazuje, jak w ważnych kwestiach zmieniło się w ostatnim roku stanowisko krajowych sądów administracyjnych oraz organów podatkowych, a także omawia orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE. Publikacja to nie tylko klasyczny komentarz do konkretnych przepisów. Są w niej także praktyczne tabele i prawie 300 przykładów pokazujących, jak rozliczać VAT. To jedyny na rynku komentarz, który omawia przepisy ustawy o podatku od towarów i usług, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania. W książce znajdziemy odpowiedzi na nurtujące wszystkich podatników VAT pytania dotyczące między innymi: ? rozliczania nieodpłatnych świadczeń, ? refakturowania dodatkowych kosztów, ? rozliczania wydatków samochodowych, ? ustalania terminów powstania obowiązków podatkowych, ? rozliczania dostaw objętych mechanizmem podzielonej płatności (split payment), ? dokumentacji VAT i jej korekty, ? zasad prowadzenia ewidencji VAT, ? ustalania terminów odliczania VAT naliczonego, ? zasad stosowania białej listy i sankcji w VAT z tego tytułu. W komentarzu zostały uwzględnione oraz szczegółowo omówione nowe przepisy, które obowiązują w 2020 r. Rok 2020 to prawdziwa rewolucja w rozliczeniach VAT. Zmieniają się zasady rozliczeń, które były stosowane od początku, kiedy wprowadzono w Polsce VAT. Nowością jest to, że: ? ograniczono prawo do wystawiania faktur do paragonów, ? wprowadzono nową matrycę stawek VAT i klasyfikację towarów oraz usług (CN i PKWIU 2015), ? pierwszy raz określono szczegółowe zasady prowadzenia ewidencji VAT, ? zlikwidowano deklarację VAT-7 i JPK_VAT, a zamiast tego wprowadzono jeden plik JPK dla deklaracji i ewidencji, ? powszechnie umożliwiono rozliczanie VAT od importu w deklaracji, ? zmieniono zasady wpisywania do ewidencji sprzedaży zaewidencjonowanej na kasie, • umożliwiono wysyłanie e-paragonów, ? przewidziano surowe kary za niewywiązywanie się z nowych obowiązków. Ponadto w związku z pandemią obniżono czasowo stawki VAT na wybrane produkty. Z tych względów niezbędnym źródłem wiedzy dla każdego podatnika jest VAT 2020. Komentarz.
O Autorze Autorem publikacji jest Tomasz Krywan – prawnik, doradca podatkowy, który specjalizuje się w interpretacji przepisów prawa podatkowego. Jest praktykiem znającym problemy podatników z rozliczeniem podatków, a szczególnie VAT-u. Udzielił ponad 20 000 odpowiedzi na pytania podatkowe. Napisał również kilkaset artykułów i komentarzy. Na co dzień publikuje w ogólnopolskich dziennikach, m.in. w Dzienniku Gazecie Prawnej. W wydawnictwie INFOR jest znanym i cenionym Autorem, m.in. w MONITORZE księgowego oraz BIULETYNIE VAT.
ATUTY PUBLIKACJI: Jedyny na rynku aktualny komentarz do ustawy o podatku od towarów i usług, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania. Uwzględnia wszystkie zmiany w przepisach, które weszły w życie 1 stycznia i 1 lipca 2020 r., a także zmiany obowiązujące od 1 października 2020 r. Uwzględnia również regulacje wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:165x235 mm
  • Liczba stron:1536
  • Oprawa:miękka ze skrzydełkami
  • ISBN-13:9788381377065
  • Data wydania:11 wrzesień 2020
  • Numer katalogowy:439876

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2020 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2020 Prószyński Media Sp z o.o.