Nowy JPK_VAT w praktyce jednostek sektora publicznego. Poradnik Rachunkowości Budżetowej 9/2020

NOWOŚĆ

okładka

Nowy JPK_VAT w praktyce jednostek sektora publicznego. Poradnik Rachunkowości Budżetowej 9/2020

Inpost Paczkomaty 24/79,99 zł
Kurier Inpost9,99 zł
Kurier FedEx11,99 zł
Kurier Pocztex 48h9,99 zł
Paczka w Ruchu6,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć 5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 1-2 dni robocze

OPIS

Od 1 października 2020 r. wszyscy podatnicy mający status podatnika czynnego, w tym jednostki sektora finansów publicznych, są zobligowani do składania cyklicznie JPK w nowej, rozszerzonej strukturze (JPK_V7, tzw. VDEK). Struktura ta obejmie dane z:
deklaracji VAT, ewidencji VAT.
Nie powinno stanowić trudności samo wypełnienie JPK_VAT, czyli strona techniczna (dostosowanie oprogramowania) i organizacyjna (zmiana w wewnętrznych procedurach podatkowych i obiegu dokumentów). Jednostki przede wszystkim mogą napotkać na wiele dylematów merytorycznych. Największym problemem może być odpowiednie wprowadzanie danych w rejestrach sprzedaży – jako opodatkowane, zwolnione czy wyłączone poza VAT, oraz w rejestrach zakupu – jako te z prawem do odliczenia w całości, przy zastosowaniu prewspółczynnika, wskaźnika struktury sprzedaży (proporcji) czy brakiem możliwości odliczenia.
Z Poradnika można dowiedzieć się m.in.:
jak w jednostce wdrożyć obowiązki w zakresie nowego JPK_VAT, co zawiera ewidencja w nowym JPK_VAT, z jakich elementów składają się struktury schematu głównego dla JPK_V7M, jakie czynności jednostki powinny traktować jako czynności opodatkowane, zwolnione oraz wyłączone z opodatkowania, w jaki sposób odliczać VAT naliczony przy stosowaniu wskaźnika struktury (proporcji) i prewspółczynnika, jakie dane powinny być zawarte w ewidencji sprzedaży, a jakie w ewidencji zakupu, kiedy w nowym JPK_VAT trzeba oznaczyć transakcję kodem „MPP”, kto ma opisywać dokumenty sprzedaży i zakupu w zakresie kodów GTU i nowych oznaczeń literowych, jak korygować nowy JPK_VAT, jakie sankcje grożą za błędy w nowym JPK_VAT.
W Poradniku umieszono także wzór zarządzenia w sprawie stosowania MPP do dokonywania rozliczeń z kontrahentami – po uwzględnieniu zmian w zakresie nowego JPK_VAT od 1 października 2020 r. oraz przykładowy wykaz działań i informacji na temat zastosowania właściwych stawek opodatkowania, zwolnienia czy wyłączenia z opodatkowania VAT, który może stanowić załącznik do zarządzenia centralizacyjnego.
Dopełnieniem Poradnika jest zestaw testów kontrolnych. Za ich pomocą można samodzielnie zaplanować i sprawdzić, jak przebiega proces wdrażania w jednostkach sektora publicznego zmian przepisów w zakresie JPK_VAT, które trzeba stosować od 1 października 2020 r.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:165x235 mm
  • Liczba stron:112
  • Oprawa:kartonowa foliowana
  • ISBN-13:9788381378420
  • Data wydania:30 wrzesień 2020
  • Numer katalogowy:441695

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2020 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2020 Prószyński Media Sp z o.o.