Przewodnik po MongoDB. Wydajna i skalowalna baza danych

okładka

Przewodnik po MongoDB. Wydajna i skalowalna baza danych

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

MongoDB jest wieloplatformowym, nierelacyjnym systemem do obsługi baz danych, napisanym w języku C++. Nie przypomina ściśle ustrukturyzowanych relacyjnych baz danych, zamiast tego korzysta z dokumentów w formacie BSON. Ułatwia to bardziej naturalne przetwarzanie informacji w aplikacjach, oczywiście przy zachowaniu możliwości tworzenia hierarchii oraz indeksowania. W ten sposób cały system zyskuje na wydajności, co jest szczególnie istotne przy przetwarzaniu bardzo dużych zbiorów danych. MongoDB umożliwia stosowanie elastycznych modeli danych, uzyskiwanie wysokiego poziomu dostępności i poziome skalowanie.
Ten praktyczny przewodnik jest przeznaczony dla użytkowników bazy MongoDB w wersji 4.2. W przystępny i konkretny sposób opisuje zalety stosowania dokumentowych baz danych, równocześnie wskazuje zaawansowane metody konfiguracji systemu oraz możliwe zastosowania w różnych projektach. Książka zainteresuje zarówno użytkowników i administratorów MongoDB, jak i programistów tworzących złożone aplikacje. Przedstawia kwestie tworzenia zapytań, indeksów, agregacji, transakcji, zbiorów replik, zarządzania systemem, shardingu i administrowania danymi, trwałości danych, monitorowania systemu oraz jego zabezpieczenia. Znalazło się tu także wprowadzenie do pracy z MongoDB, omówiono też zasady pracy z klastrem shardów oraz administrowania aplikacją i serwerem bazy MongoDB.
W książce między innymi:
ogólne zasady pracy z MongoDB operacje zapisu i wyszukiwania oraz tworzenie złożonych zapytań indeksy w kolekcjach, agregowanie danych i transakcje lokalny zbiór replik i korzystanie z replikacji konfiguracja elementów klastra monitorowanie systemu, kopie bezpieczeństwa i odtwarzanie bazy MongoDB MongoDB - przekonaj się na własnym systemie! O autorach Shannon Bradshaw jest wiceprezesem firmy MongoDB. Zarządza szkoleniami prowadzonymi przez MongoDB University w ramach programu MongoDB Professional Certification. Wcześniej był wykładowcą na wyższych uczelniach.
Eoin Brazil zajmuje się dydaktyką w firmie MongoDB. Pracuje nad szkoleniami sieciowymi oraz bezpośrednimi.
Kristina Chodorow jest inżynierem oprogramowania w firmie Google. Rozwijała zbiory replik MongoDB i napisała sterowniki dla języków PHP i Perl. Wypowiadała się na temat MongoDB na międzynarodowych konferencjach.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:170x230 mm
  • Liczba stron:480
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788328365339
  • Data wydania:17 listopad 2020
  • Numer katalogowy:443138

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2022 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2022 Prószyński Media Sp z o.o.