System rachunkowości finansowej. Zasady pomiaru, ewidencji i prezentacji

OSZCZĘDZASZ 29,70 ZŁ

PRZEDSPRZEDAŻ

okładka

System rachunkowości finansowej. Zasady pomiaru, ewidencji i prezentacji

30% taniej

Inpost Paczkomaty 24/79,99 zł
Kurier Inpost9,99 zł
Kurier FedEx11,99 zł
Kurier Pocztex 48h9,99 zł
Paczka w Ruchu6,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć 5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Data premiery: 25 listopada 2020
Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.
Dostępność: za 2 dni robocze

OPIS

Książka opisuje i objaśnia system rachunkowości finansowej przedsiębiorstwa w sposób całościowy i zintegrowany. Ujęcie całościowe oznacza prezentację wszystkich elementów systemu, począwszy od jego teoretycznych podstaw, które stanowią fundament wymaganych w praktyce regulacji prawnych i środowiskowych, poprzez zasady pomiaru i ewidencji księgowej skutków finansowych zdarzeń gospodarczych, kończąc na zasadach ich prezentacji w sprawozdaniu finansowym. Podejście zintegrowane do systemu rachunkowości finansowej oznacza wskazanie powiązań między zasadami pomiaru i ewidencją księgową zdarzeń gospodarczych oraz prezentacją ich skutków finansowych w sprawozdaniu finansowym.
Zagadnienia zawarte w publikacji są analizowane według schematu: zasady pomiaru – zasady prezentacji w sprawozdaniu finansowym – ewidencja.
W publikacji omówiono: - podstawy rachunkowości finansowej – wyjaśniono istotę systemu rachunkowości, a także ogólne zasady pomiaru i prezentacji podstawowych kategorii finansowych oraz podstawy ewidencji księgowej; - szczegółowe zasady pomiaru, prezentacji i ewidencji typowych kategorii systemu rachunkowości – wskazano określone kategorie bilansowe oraz kategorie rachunku zysków i strat; - podatki i zasady ich ujmowania w systemie rachunkowości. Opracowanie może stanowić źródło inspiracji do modyfikacji funkcjonujących w przedsiębiorstwach rozwiązań księgowych i sprawozdawczych.
Autorzy, od wielu lat łączący działalność naukowo-dydaktyczną z praktyką, koncentrują się m.in. na przedstawieniu: - ujęcia sprawozdawczego, rozumianego jako pomiar i prezentacja. Takie podejście pozwala zmierzyć, a następnie odnieść skutki finansowe omawianych transakcji i zdarzeń gospodarczych bezpośrednio do poszczególnych pozycji sprawozdania finansowego, jakimi są bilans oraz rachunek zysków i strat; - kluczowych elementów systemu rachunkowości finansowej, omówionych w kontekście teoretycznych założeń, a jednocześnie głęboko osadzonych w praktyce; - zagadnień teoretycznych i ich praktycznych rozwiązań na przykładach oraz poglądowych ilustracjach, dzięki którym Czytelnik może łatwo śledzić tok rozumowania, rozwijać umiejętności warsztatowe i dokonywać uzasadnionych wyborów metodycznych; - rozwiązania, które wdrożyli podczas realizacji projektów z zakresu rachunkowości w wielu polskich przedsiębiorstwach różnych branż.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Liczba stron:656
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788382231649
  • Data wydania:25 listopad 2020
  • Numer katalogowy:446090

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2020 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2020 Prószyński Media Sp z o.o.