PPK w budżetówce-tworzenie, funkcjonowanie, ewidencja. Poradnik Rachunkowości Budżetowej 11/2020

OSZCZĘDZASZ 23,70 ZŁ

PRZEDSPRZEDAŻ

okładka

PPK w budżetówce-tworzenie, funkcjonowanie, ewidencja. Poradnik Rachunkowości Budżetowej 11/2020

30% taniej

 • Wydawnictwo:INFOR
 • Cena detaliczna:55,30 zł
Inpost Paczkomaty 24/79,99 zł
Kurier Inpost9,99 zł
Kurier FedEx11,99 zł
Kurier Pocztex 48h9,99 zł
Paczka w Ruchu6,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć 5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Spodziewana premiera rynkowa minęła 20 listopada 2020, produkt powinien być dostępny w ciągu kilku dni.

OPIS

W Poradniku w sposób uporządkowany omówiono zasady tworzenia i rozliczania PPK w jednostkach sektora finansów publicznych.
Z Poradnika można dowiedzieć się m.in.:
w jaki sposób należy wypełnić obowiązek tworzenia PPK – jak nie narazić się na kary w związku z PPK, jak wygląda tryb tworzenia PPK – krok po kroku – co trzeba zrobić (harmonogram prac na 2020 i pierwszą połowę 2021 r.), jakie obowiązują najważniejsze terminy w ramach PPK z perspektywy pracodawcy, w tym – o czym należy bezwzględnie pamiętać w pierwszej połowie 2021 r., czy można nie tworzyć PPK, jak wybrać usługodawcę PPK – jaka jest rola i odpowiedzialność pracodawcy, jak zapisywać osoby zatrudnione do PPK oraz jak naliczać wpłaty do PPK, które składniki wynagrodzenia wliczać do podstawy naliczania wpłat do PPK, a które nie, na co zwrócić uwagę, negocjując umowy składające się na PPK, jak przygotowywać korekty i rozliczenia za okresy wsteczne, jak podzielić obowiązki w zakresie prowadzenia spraw związanych z PPK między komórkę kadr i komórkę księgowości – czy analogicznie do obowiązków związanych z ustalaniem i naliczaniem wynagrodzeń oraz sporządzaniem list płac. jak wpłaty do PPK ująć w planie finansowym, w jakim paragrafie wydatków, na jakich kontach księgowych – bilansowych oraz pozabilansowych (zaangażowanie), jak je ewidencjonować oraz jak wykazywać w sprawozdawczości.
Można skorzystać z przykładowego projektu utworzenia PPK w jednostce sektora finansów publicznych oraz harmonogramu tworzenia i funkcjonowania PPK.
W Poradniku znajdują się także wzory w zakresie PPK:
deklaracji o rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK, wniosku o uczestnictwo w PPK osoby zatrudnionej w wieku 55–69 lat, wniosku o obniżenie wpłaty podstawowej do PPK.
Dopełnieniem Poradnika jest dodatek specjalny – Listy kontrolne:
terminarz wdrażania i stosowania PPK w jednostkach sektora publicznego, terminarz wprowadzenia zmian w polityce rachunkowości i księgowości w zakresie PPK, zestawienie składników wynagrodzeń występujących w jednostkach sektora publicznego, które wchodzą i które nie wchodzą do podstawy naliczania wpłat pracodawcy i pracownika do PPK. Muszą być one znane pracownikom kadr i księgowości.
Za pomocą przygotowanych list można samodzielnie skontrolować przebieg procesu wdrażania procedur związanych z objęciem od 1 stycznia 2021 r. PPK pracowników jednostek sektora publicznego.

DODATKOWE INFORMACJE

 • Format:165x235 mm
 • Liczba stron:112
 • Oprawa:kartonowa foliowana
 • ISBN-13:9788381378796
 • Data wydania:20 listopad 2020
 • Numer katalogowy:446812

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2020 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2020 Prószyński Media Sp z o.o.